لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فیلم گریه‌دار و درام ببینید تـا شاد شوید!

محققان معتقدند که فرایند گریه کردن تنها مختص انسان ها بوده و علت آن خروج بدن از مرحله غم واندوه با دفع کردن توکسین های موجود در بدن است.

فیلم گریه‌دار و درام ببینید تـا شاد شوید!

هموطن:محققان معتقدند که فرایند گریه کردن تنها مختص انسان ها بوده و علت آن خروج بدن از مرحله غم واندوه با دفع کردن توکسین های موجود در بدن است.

دانشمندان هلندی دریافتند که 90 دقیقه بعد از مشاهده یک فیلم غم انگیز یا گریه آور، احساس خوشحالی به وجود می آید.

محققان دانشگاه تیلبورگ پس از مطالعه بر روی تاثیر خنده و شادی در سلامت عمومی بدن دریافتند که خنده و شادی بیشترین تاثیر را بر حفظ نشاط و افزایش سطح مقاومت بدن دارد.

آن ها معتقدند که بهترین راه رسیدن به شادی بلندمدت عبور از مرحله ناراحتی یا گریه کردن است.

آنها برای اثبات این نظریه با انتخاب دو گروه 60 نفره از افراد عادی از آنها خواستند تا دو فیلم احساسی-عاطفی را تماشا کنند.

دکتر اسمیر گراکنین، متخصص رفتارشناسی از دانشگاه تیلبورگ هلند اظهارکرد: پس از بررسی واکنش داوطلبان به فیلم های مورد نظر مشخص شد که اندکی پس از احساس غم و اندوه با مشاهده یک فیلم ناراحت کننده، احساسات بینندگان وارد سطح دیگری شده است.

محققان معتقدند که فرایند گریه کردن تنها مختص انسان ها بوده و علت آن خروج بدن از مرحله غم واندوه با دفع کردن توکسین های موجود در بدن است.

گراکنین گفت: پس از آنکه فرایند تغییر رفتار پس از گریه کردن را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادیم، مشخص شد که گریه کردن نه تنها باعث بازیابی سطح احساسات گذشته می شود بلکه احساسات مثبت به نسبت وضعیت قبل از گریه کردن را افزایش می دهد.

وی با انجام آزمایش بر روی دو حالت تغییر سریع و زمان بر احساسات پس از گریه کردن افزود: در واقع گریه کردن به بازگشت سطح احساسات انسان به حالت عادی کمک شایانی می کند و به  نظر می رسد که گریه کردن باعث افزایش سطح احساسات پس از یک دوره طولانی مدت می شود.

گراکنین در ادامه عنوان کرد: این پژوهش نشان داد که برخلاف باور موجود، گریه کردن باعث افزایش ناراحتی  و اندوه نمی شود بلکه احساسات را به سمت عادی و شاد سوق  می دهد. در واقع یافته های این تحقیق تنها از عملکرد شرکت کنندگان به دست  آمده است، چرا که آنها معتقدند که مدتی پس از گریه کردن احساس بهتری داشته اند.

اخبار علمی - ایسنا

جدید ترین مطالب سایت