لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آشپزخانه های جزیره ای!

آشپزخانه های جزیره ایده جذابی هستند. فضایی در وسط آشپزخانه که برخلاف کابینت های رایج در آشپزخانه، دوکاربردی است؛ هم جایی برای طبخ غذا و هم جایی برای صرف غذا محسوب می شود.

هموطن:

آشپزخانه های جزیره ایده جذابی هستند. فضایی در وسط آشپزخانه که برخلاف کابینت های رایج در آشپزخانه، دوکاربردی است؛ هم جایی برای طبخ غذا و هم جایی برای صرف غذا محسوب می شود. ایجاد یک جزیره در وسط آشپزخانه، بی شک راحتی و کاربرد بیشتری از کابینت های اپن دارد که این سال ها در خانه های ما مرسوم شده اند اما این امکان برای همه میسر نیست. داشتن یک جزیره خوش آب و هوا در آشپزخانه که اعضای خانواده را دور هم جمع کرده و کار شما را برای سرو غذا راحت می کند، شرایطی دارد. 

 جزیره ای با تک رنگی متفاوت 

کفپوش زیر فضای جزیره آشپزخانه را بسیاری از طراحان با مواد دیگری و رنگی متفاوت (که با کفپوش کل فضای قبلی هارمونی یا کنتراست دارد) تفکیک می کنند. همچنین کابینت های بخش جزیره آشپزخانه را می توانید با رنگی متفاوت انتخاب کنید. برای جزیره آشپزخانه می توان از رنگ هایی جسورانه استفاده کرد. همین تغییر رنگ باعث می شود فضای جزیره آشپزخانه شاخص تر به نظر برسد. امتداد رنگی جزیره آشپزخانه بهتر است جایی تا دیوار روبه رویی ادامه داشته باشد. اگر این امکان وجود ندارد دست کم یک تک صندلی رنگی به همان رنگ در آشپزخانه قرار دهید. 

برای رسیدن به چیدمانی ایده آل در آشپزخانه به آرایش المان های مختلف در کنار هم توجه کنید. آشپزخانه شما هرقدر هم که بزرگ باشد نمی توانید هر بلایی که می خواهید بر سرش بیاورید! آشپزخانه های جزیره بسته به مدل طراحی حتی گاهی از یک آشپزخانه اپن هم به فضاهای دیگر خانه دسترسی بیشتری دارند. به همین دلیل است که باید حواس تان باشد تا همیشه این فضا مرتب به نظر برسد. 


هرچه آشپزخانه بزرگ تر، جزیره جذاب تر

مسلما اگر آشپزخانه شما شش یا ۹ متر است و حتی اگر خانه شما بزرگ هم باشد نمی توانید یک آشپزخانه جزیره استاندارد داشته باشید مگر اینکه یک دیوار از فضای اطراف آشپزخانه را کم و فضای آشپزخانه تان را بزرگ تر کنید یا اینکه به داشتن یک جزیره بسیار کوچک در دل آشپزخانه تان رضایت دهید. هرچه فضای شما بزرگ تر باشد به همان نسبت دست شما برای طراحی آشپزخانه جزیره بازتر است.

محلی برای طبخ یا صرف غذا؟

اول از خودتان بپرسید هدف شما از داشتن یک آشپزخانه جزیره چیست؛ محلی برای طبخ یا محلی برای صرف غذا؟ شاید هم هر دو مورد. حالا که تکلیف تان با خودتان مشخص شد که چه کارکردی از جزیره آشپزخانه تان انتظار دارید سراغ طراحی بروید. اگر هم می خواهید روی جزیره آشپزخانه هم سینک ظرفشویی قرار داشته باشد و هم فضایی برای صرف غذا به فضای بزرگ تری احتیاج دارید. آیا متراژ آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ است؟ 


یک یا دو سینک؟ 

بسته به اینکه سینک جزیره تان دکوری است یا می خواهید به عنوان سینک اصلی استفاده کنید باید تصمیم بگیرید ماشین ظرفشویی را کجا قرار دهید. مسلما اگر از سینک قسمت جزیره استفاده می کنید بهتر است ماشین ظرفشویی هم جایی همان اطراف باشد. همچنین در اطراف این سینک به یک سطل زباله هم احتیاج دارید. اگر گاز رومیزی دارید بهتر است از همین الان به فکر داشتن یک هود مناسب هم باشید در غیر این صورت اطراف قلب آشپزخانه و جزیره آشپزخانه تان همیشه بوی غذا به مشام می رسد که اصلا خوشایند نیست. 


ارتفاع جزیره آشپزخانه 

 

استاندارد ارتفاع جزیره آشپزخانه ۹۰ سانتی متر تا یک متر است؛ یعنی در ارتفاعی هم سطح کابینت ها یا کمی بلند تر. اگر می خواهید از صندلی هایی با پایه بلند به منظور صرف غذا در کنار جزیره استفاده کنید می توانید ارتفاع جزیره آشپزخانه را دوتکه در نظر بگیرید؛ یعنی یک بخشی با ارتفاع استاندارد برای سینک و گاز (ارتفاعی بین 90-80 سانتی متر) و قسمتی دیگر را هم با ارتفاعی بلند تر و متناسب با صندلی های شما (هنگامی که روی صندلی می نشینید) در نظر بگیرید. همین اختلاف سطح جزئی هم به زیبایی و متفاوت بودن آشپزخانه تان بسیار کمک می کند.


فضای پیرامون جزیره چطور باشد؟ 

فضای جلوی جزیره بهتر است حدود یک متر باز باشد تا رفت و آمد به آشپزخانه راحت تر انجام شود. همیشه سعی کنید فضای اطراف جزیره را بیش از اندازه شلوغ نکنید. آشپزخانه ای با طرح جزیره، ناخودآگاه فضا را کمی شلوغ تر می کند. فکرش را بکنید اگر این فضا را همیشه مرتب نگه ندارید چه نازیبا می شود! اگر نمی توانید آشپزخانه را مرتب نگه دارید یا فضای آشپزخانه شما همیشه شلوغ است، فکر داشتن یک آشپزخانه جزیره را از سرتان بیرون کنید. 


عرض جزیره آشپزخانه 

طراحان آشپزخانه نظرات متفاوتی برای تعیین عرض جزیره دارند اما همه این نظر ها در نهایت بستگی به متراژ آشپزخانه شما دارد. اگر آشپزخانه شما کوچک است اما به داشتن یک جزیره اصرار دارید، عرض جزیره آشپزخانه نباید نهایتا از یک متر یا یک متر و 20 سانتی متر بیشتر باشد اما در صورتی که فضای آشپزخانه تان بزرگ است حتی این عرض تا دو و نیم متر هم قابل افزایش است.

جدید ترین مطالب سایت