لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتشار یک رمان با 100 مورد ممیزی!

مهتاب دیهیم می گوید برای انتشار نخستین رمانش با عنوان رابطه مجبور به حذف بیش از 100 عبارت و اصطلاح از متن کار شده است...

خبرگزاری مهر: نخستین رمان مهتاب دیهیم نویسنده و کتابدار، با عنوان «رابطه» از سوی نشر آموت منتشر شد.

این رمان بنا به گفته نوینسده آن در سال 87 تالیف و در سال 91 برای انتشار به ناشر ارائه شد اما انتشار آن به دلیل ممیزی متن این کتاب دوسال زمان برده است.

مهتاب دیهیم در این رابطه به مهر گفت: شروع تالیف این کتاب از سال 87 بود و پایانش در سال 88. اما تا دو سال جرات نداشتم که کتاب را به ناشری ارائه کنم. تا اینکه به واسطه یکی از دوستان با ناشر آشنا شدم و کتابم را تحویل دادم اما متن من با ممیزی زیادی روبرو شد. چندین پاراگراف و بیش از 100 اصطلاح و عبارت را گفتند که باید تغییر پیدا کند و من نیز در نهایت مجبور به این کار برای انتشار رمان شدم.

وی در مورد داستان این رمان نیز گفت: داستان این رمان درباره جوانی با عنوان امیر علی است که دختری برای ازدواج به او از سوی خانواده اش معرفی می شود و او نیز با ازدواج به این شیوه موافقت می کند اما بلافاصله پس از عروسی به دختر می گوید که علاقه ای به او ندارد و پس از مدتی می توانند از هم جدا شوند. با گذشت زمان اما امیرعلی به همسرش علاقه مند می شود اما ماجراهایی برای دختر پیش می آید که ادامه زندگی آنها را با هم دچار مشکل می کند.

این نویسنده در مورد سوژه  رمانش و ارتباط آن با شغل فعلی اش گفت: رابطه در زمانی نوشته شد که من مشغول به کتابداری نبودم. نوشتنش توصیه دکتر برای درمان افسردگی من پس از فوت برادرم بود. فکر نمی کردم که بتوانم بنویسم اما موفق شدم. ولی با این حال سوژه این رمان تا اندازه زیادی محصول ذهن خودم و البته بخشی نیز برگرفته از محیط پیرامونی ام است.

وی تاکید کرد: روند نوشتن برای من همیشه همین بوده که 80 درصد سوژه را در ذهنم پرورش داده و باقی را بر مبنای واقعیت شکل داده ام. این مبنای رمان رابطه بود و در رمان بعدی من نیز وضع به همین منوال است.

نشر آموت رمان رابطه را در 442 صفحه و با قیمت 19800 تومان منتشر کرده است.

جدید ترین مطالب سایت