لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

محصولات جدید «اپل» تن استیو جابز را در گور لرزاند

 هر کمپانی نوظهوری نتوانسته است در کمترین زمان ارزش خود را به مبلغ 1 میلیارد دلار برساند. در ادبیات اقتصادی به جایگاه کمپانی های نوظهوری که توانسته اند ارزش شرکت خود را به 1 میلیارد دلار برسانند«تک شاخ» می گویند.

هموطن:

هنگامی که استیو جابز زنده بود اقداماتی را گفته بود هرگز انجام نمی دهد و در اپل اجرا نمی کند. این کار ها هم اکنون در اپل به کار گرفته شده است.

چند اقدامی که استیو جابزهرگز انجام نمی داد و آن را مسخره می کرد به تازگی اپل به کار برده است.

قلم فلزی

هنگامی که شرکت اپل در همایش خود «مداد اپل» را معرفی کرد تماشاچیان، خنده ای با معنی کردند. این خنده به این دلیل بود که معروف ترین گلایه استیو جابزدرباره تنفر او از قلم های فلزی بوده است. در همایش اپل سال ۲۰۰۷ وی موبایل های هوشمند دیگر آن زمان را به دلیل استفاد کردن از قلم های فلزی سرکوب کرد: «کی قلم می خواهد؟»

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سی ان ان؛ جابز هنگامی که داشت آیفون را معرفی می کرد گفت:«باید آن را تهیه کنیم، بعد کنار بگذاریم، گم می کنیم،آه! هیچ کس قلم نمی خواهد. پس بیایید از قلم استفاده نکنیم.»

اولین کاری که در سال ۱۹۹۷ هنگانی که جابز به اپل بازگشت انجام داد از بین بردن تبلت دارای قلم بود: «خدا به ما ۱۰ قلم داده است، پس بیایید یکی دیگر اختراع نکنیم». جابز راجع به پروژه گفته بوده است.

ولی اگر بخواهیم منصفانه این موضوع را تحلیل کنیم آن زمان جابز طرف بحثش آیفون۳.۵ اینچی بوده و در این رونمایی اخیر شرکت اپل قلم را برای در کنار قرار گرفتن آیپد بزرگ ۱۲.۹ اینچی معرفی کرده است. اتفاقا از این لوازم، کسانی که یادداشت بر می دارند و هنرمندان استقبال خواهند کرد؛ ولی مردم عادی احتمالا نخرند.

تبلت کوچک

در سال ۲۰۱۰ جابز تبلت های کوچکی که به بازار آمد را تحقیر کرد و گفت:« آیپد ۱۰ اینچی اپل حداقل سایز تبلت برای اپل خواهد بود برای ارائه بهترین اپلیکیشن های تبلت.»

وی در ادامه توضیح داد:«سایزهای محدودی است که بتواند مشتری با اطمینان با صفحه کار کند و روی صفحه از اپلیکیشن ها استفاده کنند.»

موبایل های بزرگ

هنگانی که جابز آیفون ۴ معرفی کرد موبایل های بزرگ را مورد تمسخر قرار داد.

خبرنگاری از وی پرسید اپل برای بهتر کردن آنتن دهی موبایل سایز آن را بزرگ تر می کند؟ جابز گفت:«سامسونگ گلکسی اس مثل چکش است. نمی توانید دست تان را دور گوشی بگیرید. هیچ کس آن را نمی خرد»

اپل ۱ سال بعد از مرگ جابز آیفون ۵ را به بازار آورد و بعد از آیفون ۶ که بزرگ تر از آن بود.

جدید ترین مطالب سایت