فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دسرهای ضد چاقی

در افکار عمومی بسیار بیان می​شود که خوردن دسر پس از غذا باعث سهولت هضم غذا می​شود و در این رابطه، خوردن دسرهای شیرین توصیه می​گردد. حداقل نیاز روزانه به قند برابر 5 گرم به ازای هر 100 کالری انرژی مورد نیاز بدن است. مثلا در رژیم 3000 کالری روزانه حداقل 150 گرم مواد قندی ضروری است.

 

هموطن:

  • خوردن دسر بعد از غذا چاق نمی کند؟

این سوالی است که همیشه افراد، به ویژه مادران که مسئول تهیه و سرو غذای خانواده هستند، در پی یافتن پاسخ آن هستند. در افکار عمومی بسیار بیان می​شود که خوردن دسر پس از غذا باعث سهولت هضم غذا می​شود و در این رابطه، خوردن دسرهای شیرین توصیه می​گردد. حداقل نیاز روزانه به قند برابر 5 گرم به ازای هر 100 کالری انرژی مورد نیاز بدن است. مثلا در رژیم 3000 کالری روزانه حداقل 150 گرم مواد قندی ضروری است.


  • کم بخور

از سوی دیگر این مواد هضم آسان و کاملی دارند و پس از سوختن در بدن، تنها آب و دی اکسید کربن تولید می​کنند. 

 البته در صورت مصرف اضافی، به جای تبدیل شدن به انرژی، به تری​گلیسیرید تبدیل می​شوند و در بدن ذخیره می​گردند وچاقی ایجاد می​کنند. 


  •  اگر عادت به خوردن دسر دارید به شما چند پیشنهاد داریم:

در میان دسرها، گروه میوه​ها از بهترین هستند. بهترین دسری که می توانیم پیشنهاد کنیم، سالادی تهیه شده از میوه های فصل و تازه است. به علاوه، می توان بعد از غذا از دسرهای یم  یالری مانند چند عدد یشمش، یی عدد انجیر خشی، یی عدد خرما و یا حتی یی قاشق یوچی مربا استفاده یرد. اما بدانیم که میل به جویدن غذا، خود ایجاد احساس سیری توأم با شادی می​کند.

 مواد غذایی جامد مثل یشمش یا مغز گردو در دسرها،  حس جویدن را ارضا می​یند. خوردن این مواد بیشتر از 20کیلوکالریانرژی تولید نمی​کند در حالی که یک تکه کیک دارای حداقل دو برابر مقدار یادشده کالری است.از طرف دیگر زولبیا، بستنی، کرم کارامل و شیرینی های چرب بسیار پرکالری اند. 


  • بهترین تغذیه سالم زندگی سالم - تأمین انرژی

با وجود آن که نمی​توان گفت مواد قندی قسمت اصلی رژیم غذایی را تشکیل می​دهند، زیرا تا مدت ها می​توان بدون کربوهیدرات​ها زندگی کرد؛ اما در رژیم غذایی ما حداقل باید نیمی از انرژی روزانه از کربوهیدرات​ها تأمین گردد. 

مواد قندی مهمترین تغذیه سالم زندگی سالم - انرژی در تغذیه انسان می​باشد. این مواد به دلیل تحریک ترشح انسولین، به سرعت هضم شده، انرژی تولید می​کنند و با تحریک ترشح آندورفین​ها سبب شادی می​شوند. 

همچنین از آنجا که مغز برای انجام فعالیت​های خود از انرژی حاصل از مواد قندی استفاده می​کند؛ به همین جهت در زمان افطار خوردن مواد قندی توصیه می​شود. 

  • بین وعده​های غذایی

توصیه می  شود دسرها حداقل یک ساعت بعد از غذا خورده شوند تا اثرات مفیدتری داشته باشند. البته این زمان، بسته به نوع دسری که می​خواهیم مصرف کنیم و شرایط جسمانی و وزنمان متفاوت است. توجه داشته باشید بهترین زمان مصرف دسرها، بین وعده​های غذایی است. 

  • خانگی بهتر است

بهتر است که دسرها در خانه تهیه شوند،زیرا می توانید  میزان قند، نمک و روغن موجود در آن را ینترل کنید. مثلا یی برش 100 گرمی ییی 400 یالری انرژی دارد، اما بعضی ییی​ها مانند ییی ساده اسفنجی چون با روغن یمتری تهیه می  شوند، مفیدترند. در ضمن، به شرطی یه به فرم پخت ییی آسیبی نرسد، از انواع میوه ها، یشمش و مغزها هم بهره بگیرید.

  • آیا خوردن دسر بعد از غذا ضرورت دارد؟

کربوهیدرات​ها برای اکسیداسیون کامل و صحیح چربیها و پروتئین​ها ضرورت دارند. ذخیره این مواد در بدن، انرژی آماده و فوری را در موارد نیاز در دسترس قرار می​دهد و وجود آنها در شرایط استرس زا، موجب حفظ پروتئین​های بدن می​شود. 

اما واقعیت آن است که بدن چندان احتیاجی به دسر بعد از غذا ندارد. این سوء تفاهمی بیش نیست یه می​گویند «اگر بعد ازغذاهای چرب، شیرینی ​جات بخوریم از مضرات چربی غذا یاسته می​شود.» این عادت یعنی مصرف شیرینی و دسر بعد از غذا، جزء ذائقه ما ایرانی​ها محسوب می​شود که البته بسیار لذت  بخش است، اما تا امروز شواهد علمی در این باره به دست نیامده است.

جدید ترین مطالب سایت