فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شستشوی دست با هوا

گروهی شامل هفت دانشجوی چینی توانسته اند یک جایزه برتر بین المللی را برای ابداع دستگاهی که از هوا برای پاک کردن دست استفاده می کند، بدست بیاورند. این روش در نهایت منجر به صرفه جویی چشمگیری در مصرف آب خواهد شد.

شستشوی دست با هوا

هموطن:گروهی شامل هفت دانشجوی چینی توانسته اند یک جایزه برتر بین المللی را برای ابداع دستگاهی که از هوا برای پاک کردن دست استفاده می کند، بدست بیاورند. این روش در نهایت منجر به صرفه جویی چشمگیری در مصرف آب خواهد شد.

دستگاه محققان دانشگاه ژجیانگ چین با قدم گذاشتن بر روی یک پدال کار می کند که هوای فشرده را با مقدار کمی بخار آب ترکیب کرده و به کاربر اجازه می دهد تا بطور موثری باکتری و آلودگی را از دستان خود دور کند.

به گفته محققان، این تجهیزات تا 90 درصد در مصرف آب صرفه جویی کرده و در عین حال، نتایج مشابهی با شستشوی دست ها با آب را ارائه می کند. این دانشجویان یک سال را صرف ساخت این دستگاه کردند که جایزه ای وطنی را در نشست دو روزه چالش های بزرگ جهانی در پکن نصیب آن ها کرد. این نشست توسط آکادمی مهندسی چین، آکادمی ملی مهندسی آمریکا و آکادمی سلطنتی مهندسی بریتانیا سازماندهی شده است.

محققان عملکرد آب در فرآیند شستشوی دست ها را بررسی کردند. تعداد کمی از لکه های روی دست ها با آب قابل حل شدن هستند اما بیشتر آلودگی و باکتری ها با آب جاری از بین می روند. آن ها تصمیم گرفتند از هوای پرسرعت برای کنار راندن این آلودگی ها بجای شستشو با آب استفاده کنند.

این گروه توانستند از 13 گروه رقیب دیگر از برخی از برترین دانشگاههای جهان مانند دانشگاه کمبریج و دانشگاه هنگ کنگ پییشی ببرند.

اخبار علمی - ایسنا

جدید ترین مطالب سایت