لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

معاون وزیر بهداشت: نگران شیوع کرونا در کشور هستیم

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از آنجا که کرونا در عربستان شیوع بالایی دارد و حجاج ایرانی نیز به علت حادثه منا در برخی بیمارستان های عربستان بستری شده اند نگران شیوع کرونا درکشور هستیم

 

هموطن:به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ گونه گزارشی درباره ابتلا حجاج ایرانی به کرونا مشاهده نشده است.

دکتر سیاری گفت: در جلسه امروز با معاونان بهداشت 19 دانشگاه علوم پزشکی جلسه تشکیل دادیم که همه تمهیدات برای بررسی و پیشگیری از بروز و شیوع ویروس کرونا در ایران در نظر گرفته شود و اقدامات اصلی صورت گیرد.

دکتر سیاری با اشاره به تدوین شیوه نامه مناسب جهت جلوگیری از کرونا افزود: در هر هواپیما یک نفر از پزشک فرم هایی در اختیار حجاج قرار می دهد و تمام اطلاعات لازم را ثبت می کند، در فرودگاه نیز تیم های پزشکی با آمادگی کامل در خدمت حجاج هستند، آمبولانس های ویژه و آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و آی سی یوهای فشار منفی از دیگر خدماتی است که با آمادگی کامل در خدمت حجاج اند.

او گفت: در صورتی که زائری سه نشانه تب بالای 38 درجه، تنگی نفس و سرفه را داشت از طریق سازمان هواپیمایی به فرودگاه اطلاع داده می شود و مسافر تحت مراقبت ویژه قرار می گیرد.

سیاری افزود: کرونا ویروس طی 24 ساعت تشخیص داده می شود، ولی دو هفته دوران نهفتگی دارد که ترجیحا بهتر است حجاج از دید و بازدید و روبوسی در دو هفته پس از بازگشت خودداری کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت نیز دراین نشست با اشاره به اینکه 85 درصد موارد ابتلا به کرونا ویروس در عربستان مشاهده شده است گفت: دیروز پیش نویسی از طریق پدافند غیرعامل ایجاد و به دستگاه های مربوطه ارسال شد تا برنامه جامعی برای حوادث زیستی داشته باشیم.

دکتر آقاجانی افزود: آموزش کادر بیمارستان از اورژانس پیش بیمارستانی تا آموزش ویژه کادر بیمارستانی بخش عفونی، ریه و ICU  دردستور قرار گرفته است.

جدید ترین مطالب سایت