لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روش‌های نوین در دستور کار گشت‌های ارشاد

معاون اجتماعی نیروی انتظامی (ناجا) با اعلام اینکه گشت های ارشاد روش های نوین را در دستور کار خود قرار داده اند، گفت: رویکرد نرم و ایجابی مدنظر واحدهای گشت ارشاد است...

هموطن: سردار سعید منتظرالمهدی در گفت و گوی با ایرنا، درباره فعالیت گشت های ارشاد ، اظهار داشت: گشت های ارشاد به فعالیت خود ادامه می دهند اما شیوه های نوین تر در این خصوص مد نظر قرار گرفته است.

وی در باره چگونگی این شیوه ها گفت: این واحدهای گشتی از روشهای ترغیبی، تسهیلی، تشویقی، تغییر اذهان، مجاب سازی و اقناعی استفاده می کنند؛ البته این رویکرد و تذکراتی که از این طریق داده می شود اثر گذار بوده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: تعداد افرادی که برای دو مرتبه تذکر مکتوب گرفته اند بسیار اندک هستند و اصولا بیشتر افراد تنها یک بار مورد تذکر قرار گرفته اند.

منتظرالمهدی افزود : روش های نوین، نرم و ایجابی دستور کار نخست گشت های ارشاد است.

**برخورد شدید با بدحجابانی که بر هنجارشکنی خود پافشاری می کنند

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مساله بدحجابی نیز با هنجار شکنان آن، همین روشهای نرم پی گرفته خواهد شد یا خیر ؟ گفت: تعداد چنین هنجار شکنانی بسیار معدود است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ادامه تاکید کرد: برای تغییر رفتار معدود هنجارشکنان که بر رفتار خود پافشاری کنند برخورد شدیدی در نظر گرفته شده است و البته در این باره هیچ تعارفی هم وجود ندارد.

**دستاورد گشت های ارشاد قابل مشاهده است

منتظر المهدی درباره دستاورد گشت های ارشاد نیز اظهار داشت: دستاورد آن همین است که مشاهده می شود.

وی ادامه داد: باید بررسی کرد که اگر گشت های ارشاد وجود نداشت وضعیت چگونه می شد و این موضوع قابل تبیین است.

**معضلات اجتماعی نیازمند برخورد اجتماعی

معاون انتظامی نیروی انتظامی درباره ناراحتی برخی از منتقدین و متدینین نسبت به وضعیت پوشش در جامعه، گفت: درست است که وضعیت برای برخی متدینین مطلوب نیست اما به هرحال باید با معضلات اجتماعی ، برخورد اجتماعی شود.

منتظرالمهدی تصریح کرد: همه باید پای کار بیایند و اجتماعی کردن مبارزه با پدیده هایی همچون بد حجابی را در دستور کار قرار دهند.

**تجمعات اعتراضی نسبت به بدحجابی ، در چارچوب باشد

معاون اجتماعی نیروی انتظامی درباره تجمعات برخی متدینین و منتقدان نسبت به بدحجابی در جامعه گفت: بیان مطالبات هیچ ایرادی ندارد ولی باید قانونی باشد.

منتظر المهدی خاطر نشان کرد: این افراد هم می توانند همانند بقیه درخواست بدهند و بعد از تایید وزارت کشور ما هم موافق هستیم.

وی با بیان اینکه بهتر است اعتراض منتقدان به بدپوششی، در چارچوب قانون انجام بگیرد، گفت: برخی افراد عملکردی نداشته باشند که موجب وهن اسلام شود. 

منبع خبر: ایرنا

جدید ترین مطالب سایت