لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پانزده راه برای خوش هیکل شدن

قدیم  ها، چاق بودن و شكم بزرگ داشتن نشانه  ای بود از اعیان و اشراف بودن. اما این روزها دیگر كسی اضافه وزن را دوست ندارد و بیشتر آدم  ها ترجیح می  دهند این جمله را از دیگران بشنوند كه: " خوش به حال  ات، چه هیكل خوبی داری! "

هموطن:

قدیم  ها، چاق بودن و شكم بزرگ داشتن نشانه  ای بود از اعیان و اشراف بودن. اما این روزها دیگر كسی اضافه وزن را دوست ندارد و بیشتر آدم  ها ترجیح می  دهند این جمله را از دیگران بشنوند كه: " خوش به حال  ات، چه هیكل خوبی داری! " خوش  هیكل بودن این روزها مترادف شده است با باریك  اندام بودن و شكمی برآمده نداشتن.

این مطلب از هفته نامه سلامت، شما را با 15 تمرین ورزشی آشنا می  كند كه انجام روزانه ی آن ها می  تواند شما را به همین معنا خوش  هیكل  تر كند.

1- روی یك صندلی دسته  دار بنشینید.

ساعد دست  های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران  های  تان را به هم بچسبانید و سعی كنید پاهای  تان را حداقل 6 سانتی  متر از سطح زمین بالاتر بیاورید.

10 ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید.

شما باید این حركت را از 5 مرتبه در روز شروع كنید و كم  كم به 20 مرتبه در روز برسانید.

2- روی یك بالش به پشت دراز بكشید.

دستان خود را در امتداد بدن  تان قرار دهید و پاهای  تان را به هم بچسبانید. حالا سعی كنید كه بدون استفاده از دست، پاهای تان را 15 تا 20 سانتی  متر بالا بیاورید و حداقل 5 ثانیه در این وضعیت بمانید. این حركت هم می  تواند از 5 مرتبه در روز شروع  شود و به 20 تا 25 مرتبه هم برسد.

3- وقتی پیاده  روی می  كنید، هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل كنید.

با این كار، هم شكم  تان آب می  شود و هم پهلوهای  تان.

4- از حلقه  های ورزشی برای كوچك شدن شكم  تان استفاده كنید.

شما می  توانید در ابتدای كار، تنها روزی 2 دقیقه یا 50 بار حلقه بزنید و به مرور زمان حلقه زدن را تا 30 دقیقه هم ادامه دهید.

5- دراز و نشست یكی از موثرترین و ساده  ترین ورزش  هایی است كه می  تواند شكم را كوچك كند.

پس به پشت روی زمین دراز بكشید. دست  های  تان را پشت گردن خود گره بزنید و هر چند بار كه می  توانید حركت دراز و نشست را تكرار كنید و در روزهای بعد، دفعات تكرار حركت را افزایش دهید.

6- هنگام پیاده  روی، ضربه  های سبك و آرامی را با انگشتان دست به شكم  تان وارد كنید.

این جوری تحرك ماهیچه  های شكم خود را افزایش می  دهید و باعث می  شوید كه آن ها چربی بیشتری بسوزانند.

7- به پشت دراز بكشید.

یك بالش كوچك زیر پاشنه پاهای  تان قرار دهید و دست  های  تان را در راستای پهلو های  تان روی زمین بگذارید. دو دمبل نیم تا دو كیلویی در دست بگیرید و سپس دست  های تان را به صورت صاف 10 سانتی  متر از سطح زمین بالا بیاورید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، 5 ثانیه استراحت كنید و این حركت را حداقل 7 بار در روز انجام دهید.

8- همان  طور كه نشسته  اید و مشغول كارهای روزمره  تان(مثلا تماشای تلویزیون) هستید، با كف دست خیلی آهسته به شكم خود ضربه بزنید.

9 – طناب زدن هم برای كوچك كردن شكم بسیار مفید است، به شرطی كه شما حداقل روزی 50 مرتبه طناب بزنید.

10- زیاد یك جا ننشینید.

نشستن طولانی  مدت باعث چاق شدن افراد می  شود و این چاقی  ها هم بیشتر در ناحیه ران پا و شكم رخ می  دهد. شاید به همین خاطر باشد كه بیشتر رانندگان شكم بزرگی دارند.

11- سر پا بایستید.

دو دمبل نیم تا دو كیلویی دست  تان بگیرید و دست  های  تان را به حالت عمود با بدن  تان قرار دهید. حدود 20 ثانیه در این حالت بمانید و بعد از 10 ثانیه استراحت این حركت را دوباره انجام دهید. برای هر چه زودتر آب شدن شكم  تان باید این حركت را حداقل روزی 15 مرتبه انجام دهید و به مرور آن را به 30 مرتبه در روز هم برسانید.

12- در طول روز شكم  بندهای سفت و محكم را دور شكم خود ببندید.

13- سر پا بایستید.

دست  های  تان را كاملا از هم باز كنید و یك پای  تان را از روی زمین بردارید و بدن  تان را به سمت جلو و پای بلند شده  تان را به سمت عقب متمایل كنید. چند ثانیه در این وضعیت بمانید و در هر مرتبه تكرار، پای بلند شده  تان را جا به  جا كنید.

14- به پشت دراز بكشید.

دستان خود را پشت سرتان قلاب كنید و كمی سر و شانه  های  تان را به سمت جلو متمایل كنید.

این حركات را در حالی انجام دهید كه پاهای  تان به صورت عمود با بدن  تان قرار دارند.

15- به پشت دراز بكشید.

زانوهای  تان را كمی خم كنید.

دست  های  تان را پشت گردن  تان قلاب كنید و سر و شانه  های  تان را تا وسط كمر به سمت جلو متمایل كنید.

جدید ترین مطالب سایت