لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شهادت 32 زائر امام کاظم (ع) در بغداد

 منابع امنیتی و بیمارستانی عراق اعلام کردند بر اثر دو انفجار انتحاری که زائران شیعه را در بغداد هدف قرار داد، دست کم 32 تن کشته شدند...

به گزارش العالم؛ منابع امنیتی و بیمارستانی عراق اعلام کردند بر اثر دو انفجار انتحاری که زائران شیعه را در بغداد هدف قرار داد، دست کم 32 تن کشته شدند.

همچنین بر اساس اعلام این منابع، بر اثر این انفجارها دهها تن زخمی شدند.

 انفجارهای انتحاری عصر پنجشنبه در منطقه "منصور" در غرب بغداد و منطقه "باب الشرجی" در مرکز این شهر رخ داد. این انفجارها زائرینی را هدف قرار داد که به منظور گرامیداشت سالگرد ارتحال یک شخصیت مورد احترام در میان شیعیان (امام موسی کاظم ع) به این شهر سفر کرده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، در انفجار منطقه منصور هشت تن کشته و 26 تن زخمی شدند. "سعد معان" سخنگوی امنیتی بغداد در این باره گفت بمب گذار انتحاری لباس سرتاسر سیاه زنان موسوم به عبایه را پوشیده بود تا جلب نظر نکند.

همچنین بر اساس اعلام مقامات امنیتی بغداد، در دیگر انفجار انتحاری که در «باب الشرجی» رخ داد سه تن کشته شدند.

زائران شیعه ای که هدف این حملات قرار گرفتند در حال پیاده روی به سمت محله «کاظمیه» در شمال بغداد بودند. مرقد امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان در این محله واقع شده است.

زائران شیعه طی سال های اخیر بارها از سوی جنگجویان سنی که آنها را مشرک قلمداد می کنند، هدف حمله قرار گرفته اند. در مراسم سالگرد شهادت امام موسی کاظم نیز این حملات بارها تکرار شده است.

تشدید حملات علیه شیعیان باعث شده است مقامات عراق تدابیر امنیتی شدیدی را در بغداد برقرار کنند. از جمله این تدابیر می توان به مسدود کردن تمام راه های ورودی به بغداد و ممانعت از حرکت برخی وسایل نقلیه خاص در خیابان های این شهر اشاره کرد.

ارائه آمار کشته شدگان در حالی است که پیشتر خبرگزاری رویترز اعلام کرد بر اثر این دو انفجار انتحاری که در بغداد رخ داد، 20 تن کشته شدند.

منبع خبر: مجله اینترنتی بیتوته

 

جدید ترین مطالب سایت