فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

یک فرد چگونه قاتل زنجیره‌ای می‌شود؟

قاتلان زنجیره ای همیشه با تصویر سرد، محاسبه گر و اغلب عقده ای نمایش داده می شوند اما دلیل گرایش آنها به مرتکب شدن چنین جرائم شنیعی چندان مشخص نبوده است.

به گزارش ایسنا، اکنون پژوهش دانشمندان دانشگاه گلاسکو نشان داده که این ویژگی های مشابه در میان قاتلان مختلف ممکن است به اختلالات روانی خاص و تروماهای کودکی مرتبط باشد.

محققان اولین بررسی تاکنون را با استفاده از تحلیل مجلات، گزارشهای خبری و پرونده های قانونی دخیل در پرونده قاتلان انجام دادند.

آنها توانستند ارتباطی بین ابتلای قاتلان به ترکیبی از اختلال طیف اوتیسم، آسیب سر و یک اختلال روانی مانند نمونه هایی که در اثر قرار گرفتن در معرض سوء استفاده در دوران کودکی یا طلاق والدین ایجاد شده اند، شناسایی کنند.

بر اساس یافته های محققان، 28 درصد قاتلان سرشناس به اختلال طیف اوتیسم دچار بودند.

در مقابل، حدود یکی از 100 نفر در عموم مردم به این اختلال مبتلا هستند.

گزارش های دیگری هم وجود داشت که مدعی بودند یک پنجم قاتلان در گذشته یک ضربه به سر قطعی یا مشکوک را تجربه کرده بودند.

در میان قاتلان با سابقه ابتلا به اختلال طیف اوتیسم و یا ضربه به سر، بیش از نیمی از آنها در گذشته تنشهای روانی مانند سوءاستفاده جنسی یا فیزیکی و همچنین طلاق والدین را تجربه کرده بودند.

محققان گلاسکو از این رو به این نتیجه رسید که احتمالا بیش از 10 درصد قاتلان زنجیره ای در کل جمعیت جهان دارای نشانه هایی از اختلال طیف اوتیسم بوده و همچنین درصد مشابهی از تجربه ضربه سر برخوردار بودند.

این ترکیب می تواند بطور بالقوه منجر به مستعد شدن فرد برای تبدیل شدن به یک قاتل جمعی شود.

اگرچه به ادعای دانشمندان، ابتلای فرد به یک اختلال عصبی تکاملی یا ضربه خوردن سر وی به تنهایی باعث تبدیل شدن وی به یک قاتل زنجیره ای نخواهد شد.

نتایج این پژوهش در مجله رفتار خشن و تهاجمی منتشر شده است.

جدید ترین مطالب سایت