لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ساده ترین راه حل برای تناسب اندام بانوان

ولی هیچ کدام از این بهانه ها نمی تواند اضافه وزن شما را توجیه کند چون محققان می گویند حتی 10 دقیقه ورزش کردن در طول روز، می تواند به بانوانی که چاق هستند کمک کند که از شر چربی های اضافی خلاص شوند.

 

ساده,ترین,راه

ساده ترین راه حل برای تناسب اندام بانوان

ولی هیچ کدام از این بهانه ها نمی تواند اضافه وزن شما را توجیه کند چون محققان می گویند حتی 10 دقیقه ورزش کردن در طول روز، می تواند به بانوانی که چاق هستند کمک کند که از شر چربی های اضافی خلاص شوند.

محققان آمریکایی به تازگی مطالعه جالبی را روی بانوان چاق انجام داده اند. بسیاری از این بانوان از عوارض چاقی مثل فشارخون بالا و افزایش چربی خون رنج می بردند. نتایج این مطالعه نشان می دهد که فقط برای مدت کوتاهی ورزش در طول روز، به بسیاری از این بانوان کمک کرده که وزن خود را کاهش دهند و از مرگ زودرس ناشی از عوارض چاقی در امان بمانند.

 

فقط نیم ساعت

مشکل بسیاری از بانوان چاق این است که از ورزش کردن و آغازکردن یک برنامه ورزشی در ذهن خود یک غول بزرگ ساخته اند و هیچ گاه زمانی از راه نخواهد رسید که آنها وقت وجرات کافی برای تن دادن به یک برنامه ورزشی و رژیم غذایی مناسب را داشته باشند. این در حالی است که سرپرست این گروه تحقیقاتی، در این باره می گوید: «وقت آن رسیده که بانوان چاق باور کنند ورزش کردن اصلا نیازی به جرات و دل به دریازدن ندارد.» مشکل اینجاست که بیشتر افراد می دانند که داشتن مقداری فعالیت بدنی در طول روز برای حفظ تناسب اندام لازم است ولی بیشتر افراد هیچ گونه برنامه منظمی برای ورزش کردن و فعالیت بدنی در طول روز ندارند. مرکز بین المللی کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا به همه افراد توصیه می کند که اگر تمایل دارند از سکته قلبی و مغزی و سرطان در امان بمانند، تلاش کنند حداقل نیم ساعت در طول روز ورزش کنند.

 

مطالعه ای درباره خانم های خانه دار

محققان در این مطالعه از 427 زن دعوت به همکاری کردند. تمامی این بانوان از اضافه وزن رنج می بردند و فشارخون شان نیز بالا بود و یا در آستانه ابتلا به بیماری فشارخون قرار داشتند. از این بانوان خواسته شد که به گروه  هایی تقسیم شوند و سپس یک برنامه ورزشی جداگانه به هر گروه از سوی متخصصان طب ورزشی داده شد. این برنامه های ورزشی به صورت 75دقیقه، 135 و 190 دقیقه ورزش در طول هفته ترتیب داده شده بود. این میزان ورزش کردن تنها به اندازه نیمی از مقدار ورزشی بود که این بانوان باید به صورت استاندارد انجام می دادند.

ورزش کردن این بانوان با وسایل ورزشی خاصی بود. یعنی این خانم ها زمانی را که برای ورزش  در طول هفته برایشان درنظر گرفته شده بود، روی تردمیل می دویدند یا روی دوچرخه های ثابت ورزشی رکاب می زدند. ولی از سوی دیگر، سرپرستان این گروه تحقیقاتی به این بانوان توصیه کردند در صورتی که نمی توانند برای انجام برنامه ورزشی منظم خود به ورزشگاه بیایند، همین میزان ورزش و فعالیت بدنی را در منزل داشته باشند به طور مثال در حیاط منزل شان باغبانی کنند، بدوند، با کودکان شان بازی و جست و خیز کنند و یا حتی اگر در مجتمع های مسکونی زندگی می کنند، برای شناکردن به استخر ساختمان شان بروند. با کودکان شان به جمع آوری و مرتب کردن اتاق بازی کودکان بپردازند، پله های آپارتمان را برای خریدهای روزانه بالا و پایین بروند و کارهایی از این دست که هر خانم خانه داری را به فعالیت بدنی وادار می کند بیش از گذشته انجام دهند.

 

نتایج تحقیق

نتایج این مطالعه پس از شش ماه یک خبر خوش و یک خبر بد را برای این بانوان در پی داشت. وقتی پس از شش ماه محققان دوباره از بانوان خواستند که برای اندازه گیری وزن شان به موسسه تحقیقاتی مراجعه کنند، نتایج باورنکردنی بود. خبر بد این بود که بیشتر این بانوان هیچ وزنی کم نکرده بودند و فشارخون شان نیز کاهش پیدا نکرده بود. ولی محققان خبرهای خوشی را نیز برای این بانوان داشتند. خبر خوش این بود که همه این بانوان نسبت به شش ماه قبل که هیچ تحرکی نداشتند، تناسب اندام بیشتری پیدا کرده و خوش اندام تر شده بودند. اندازه دور کمر این بانوان کاهش یافته بود و اغلب آنها یک سایز کم کرده بودند. از سوی دیگر، میزان اکسیژنی که در هر دقیقه وارد خون شان می شد، افزایش پیدا کرده بود که این نشان می داد کارایی تنفسی این بانوان افزایش چشمگیری پیدا کرده بود. اندازه دور کمر شاخص بسیار مهمی در ارزیابی سلامت و احتمال بروز خطر در صورت اضافه وزن است. محققان می گویند بانوانی که اندازه دور کمرشان بیش از 35 اینچ و آقایانی که اندازه دور کمرشان بیش از 40 اینچ است، نسبت به دیگران در خطر بیشتری برای مرگ زودرس و ناگهانی قرار دارند.

منبع:سایت سلامت

جدید ترین مطالب سایت