فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مناسب ترین حالت خوابیدن کدام است؟

خواب برای سلامت بدن هر انسانی مفید است و زمانی مفیدتر خواهد بود که روش درست خوابیدن را بلد باشیم تا بتوانیم بدون اینکه به کمر، گردن و زانوی خود آسیب وارد کنیم بخوابیم. در این مطلب انواع حالت برای خوابیدن را برای شما معرفی کرده ایم.با ما تا پایان همراه باشید.

به گزارش پایگاه سلامت سایت هموطن،خواب برای سلامت بدن هر انسانی مفید است و زمانی مفیدتر خواهد بود که روش درست خوابیدن را بلد باشیم تا بتوانیم بدون اینکه به کمر، گردن و زانوی خود آسیب وارد کنیم بخوابیم. 

باید بدانید که یکی از مهم ترین مواردی که در سلامتی نقش مهمی دارد وضعیت صحیح قرارگیری بدن در حالت های مختلف به خصوص هنگام خوابیدن و استراحت است.  دلیل اینکه چرا به این مطلب پرداخته ایم آن است که اهمیت درست خوابیدن از آنجا معلوم می شود که عدم توجه به این مساله در درازمدت فرد را دچار مشکلاتی از قبیل کمردرد، زانو درد، گردن درد و… می کند.

مدل های مختلف خوابیدن:

دکتر ولی پور دکترای فیزیولوژی می گوید که حالت های ناصحیح خوابیدن علت بسیاری از دیسک  های گردن است.

وی همچنین افزود:حالت های خوابیدن به سه حالت به پهلو خوابیدن، طاق باز و دمر خوابیدن تقسیم می شود که بهترین روش طاق باز است.

1. حالت دمر خوابیدن:

دمر خوابیدن همان حالت درازکش رو به پایین است، این روش در هر حالت باعث ایجاد مشکل در بدن می شود و در این حالت نه تنها به قفسه سینه فشار وارد می شود بلکه کمر نیز دچار آسیب می شود.

2.حالت طاق باز خوابیدن:

روش طاق باز همان حالت درازکش رو به بالاست که در این حالت کمترین فشار به قفسه سینه وارد می شود و شکم و سینه رو به بالا قرار می گیرد. در حالت طاق باز هیچ مشکلی برای بدن به وجود نمی آید.

3.حالت خوابیدن به پهلو:

معمولاً دراز کشیدن به پهلوی سمت راست بهتر از خوابیدن به پهلوی چپ است و اگر شخصی به دلیل مشکلات خاصی نتواند به سمت راست بخوابد می تواند دراز کشیدن به پهلوی چپ را انتخاب کند.

در نهایت خوابیدن به وضعیت نامناسب سبب احساس درد در عضلات، ایجاد استرس، بدفرمی و ناراحتی اعضای بدن می شود. پس تا می توانید حالت درست خوابیدن را انتخاب کنید.

جدید ترین مطالب سایت