لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مردم اروپا به منتقدان اتحادیه رای دادند

مردم کشورهای مختلف اروپایی در انتخابات پارلمانی این قاره با آرای خود ، احزاب سنتی را به دلیل سوء مدیریت و بروز بحران اقتصادی و بیکاری گسترده رد کردند و احزاب ملی گرای منتقد اتحادیه را برگزیدند...

مردم اروپا به منتقدان اتحادیه رای دادند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از رسانه های اروپایی، روز یکشنبه (۲۵ می ، ۴ خرداد) چهارمین و آخرین روز از مهلت برگزاری انتخابات پارلمان اروپا بود.

مردم اروپا به منتقدان اتحادیه رای دادند

بر اساس نتایج اولیه که از سوی پارلمان اروپا منتشر شد٬ احزاب راست میانه توانستند 212 کرسی از مجموع ۷۵۱ کرسی پارلمان اروپا را به دست آورند. به این ترتیب ، " ژان کلود یونکر " ٬ کاندیدای برتر حزب مردم اروپا٬ در توییتر خود فورا خواستار کسب ریاست کمیسیون اروپا شد .

هر چند در مجموع حزب مردم اروپا نسبت به دور قبل انتخابات پارلمانی این قاره (سال 2009)، 62 کرسی را از دست داد، با این وجود همچنان حزب پیشتاز در انتخابات به شمار می رود. حزب مردم در مجموع اتحادیه، 28 درصد آرا را از آن خود کرد در حالی که در دوره قبلی، 35 درصد را به دست آورده بود .

مردم اروپا به منتقدان اتحادیه رای دادند

سوسیال دمکرات ها که دومین قدرت را تشکیل می دهند از مجموع 750 کرسی اتحادیه، 186 کرسی معادل 7/24 را بدست آوردند که 9 کرسی کمتر از سهم دوره قبل آنان بود.

سومین حزب برتر در پارلمان اروپا، لیبرال ها هستند . لیبرال ها هم 13 کرسی را باختند تا از 83 به 70 کرسی تنزل کنند و صاحب 3/9 درصد آرا شوند.

احزاب سبز نیز دو کرسی در پارلمان اروپا از دست دادند تا صاحب 56 کرسی با 32/7 درصد کل آرای اتحادیه اروپا شوند.

چپ متحد تنها حزب سنتی بود که بیشترین افزایش را در سهم خود از پارلمان شاهد بود و 8 کرسی جدید را به نام خود ثبت کرد تا کرسی های آن از 35 به 437 برسد و73/5 درصد آرا به آن تعلق گیرد.

مردم اروپا به منتقدان اتحادیه رای دادند

بعد از احزاب پیش گفته که اروپاگرا هستند، احزاب بدبین اروپایی یا منتقدان اتحادیه اروپا که در راس آنها، فوق محافظه کاران قرار دارند، صاحب رای شده اند. اینگونه احزاب 141 کرسی دارند و اگر محافظه کاران انگلیسی و لهستانی را هم به آنها اضافه کنیم، مجموع کرسی های آنها به 183 کرسی خواهد رسید.

با این حال، پرسشی اصلی آن است که آیا این گروهها خواهند توانست با یکدیگر متحد شده و گروه خود را در پارلمان اروپا تشکیل دهند یا خیر؟

آنها در این زمینه به 25 نماینده از دست کم 7 کشور دیگر اتحادیه اروپا نیاز دارند و هنوز نشانه ای از تمایل آنها برای ائتلاف با یکدیگر مشاهده نمی شود.

به عقیده کارشناسان، ریاضتهای اقتصادی و اجتماعی و سطح بالای بیکاری در اتحادیه اروپا موجب شده است تا تشکلهای بدبین اروپایی و راست افراطی با سخنان عامه پسند و ضد یوروی خود، نظر مردم کشورهای مختلف را جلب کرده و همچون اسب تروا وارد پارلمان اروپا شوند. به این ترتیب، اروپاییها برای نخستین بار در تاریخ تشکیل پارلمان مشترک خود، درهای آن را به سوی ائتلافی گشوده اند که بطور مشخص، هدف خود را تضعیف طرح وحدت اروپا اعلام کرده است.

پس از منتقدان، گروه نانوشته ها قرار دارد. این گروه متشکل از احزابی است که به عنوان تشکل های سنتی شناخته نمی شوند و اکنون 38 کرسی در پارلمان اروپا یعنی 5 کرسی بیشتر از دوره قبل به دست آورده اند.

به این 38 کرسی باید 67 حزب دیگر را هم اضافه کرد که تاکنون نماینده ای در پارلمان اروپا نداشتند و اغلب آنها به عنوان منتقدان اروپاگرایی شناخته می شوند. آنها با کسب 92/8 درصد آرا، در مجموع چهارمین قدرت صاحب رای در پارلمان اروپا خواهند بود و در میان آنها می توان به گروههایی نظیر جنبش پنج ستاره بپ گرییو از ایتالیا، می توانیم از اسپانیا و جایگزین برای آلمان نام برد.

یکی از اولین وظایف پارلمان آینده اتحادیه اروپا انتخاب رئیس جدید کمیسیون اروپا٬ بدنه اجرایی اتحادیه اروپا٬ خواهد بود.

پارلمان اروپا ۷۵۱ کرسی دارد که به نسبت جمعیت ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا تقسیم شده است و آرای اخذ شده بر زندگی ۵۰۰ میلیون شهروند اتحادیه اروپا تاثیر خواهد داشت.

در این دور از انتخابات ۳۸۸ میلیون اروپایی واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند.

بر اساس برآوردهای اولیه پیش بینی می شد میزان مشارکت در این دور از انتخابات پارلمان اروپا نسبت به پایین ترین میزان آن که ۴۳ درصد مشارکت در سال ۲۰۰۹ بود نیز کم تر باشد، اما مشاهدات در آلمان و سوئد مشخص کرد که میزان مشارکت از انتظارات اولیه فراتر بود.

قدرت پارلمان اروپا که مقر آن در بروکسل و استراسبورگ می باشد، از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون افزایش یافته است.

جدید ترین مطالب سایت