فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تکلیف پنجشنبه‌های مدارس چه می شود؟

علی اصغر فانی گفت: مدارس در صورت تمایل می توانند پنجشنبه ها باز باشند و در این امر اجباری نیست...

هموطن: وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس غیر انتفاعی با توجه به روالی که قبلا داشتند ممکن است پنجشنبه ها فعال باشند و بحث ما بیشتر در مورد مدارس دولتی است.علی اصغر فانی گفت: مدارس در صورت تمایل می توانند پنجشنبه ها باز باشند و در این امر اجباری نیست.

وی ادامه داد: بعضی از اولیا به دلیل اینکه هر دو شاغل هستند و مایلند که فرزندشان در اختیار نهاد مطمئن مثل آموزش و پرورش قرار گیرند بنابراین می توانند در فعالیتهای مدارس ثبت نام نمایند.

وی با اشاره به اینکه فعالیتها و کلاسهای مدارس در روز پنجشنبه اختیاری است، افزود: دستورالعمل این طرح چند وقت دیگر ابلاغ می شود و روالش به این ترتیب است که آموزش و پرورش فعالیتهایی را بر دانش آموزان عرضه می کند و خانواده ی داوطلب می توانند با فرمهایی که در اختیارشان قرار می گیرد در این طرح شرکت کنند اما به دلیل اینکه این فعالیت فوق برنامه هست و اعتباری برای تامین هزینه های آن وجود ندارد، می بایست توسط اولیا هزینه های آن را تقبل گردد.

فانی ادامه داد: این طرح غیر قانونی نیست بلکه یک فعالیت فوق برنامه است و برای این فعالیتها نیز طبق قانون شوراهای آموزش و پرورش منعی  جهت اخذ وجه متناسب با آن فعالیتی که ارائه می شود وجود ندارد مدیران مدرسه نیز از طریق منابعی که توسط  اولیا در اختیارشان قرار می گیرد پرداختهای معلمان را انجام می دهد.

وی در خصوص در اختیار قراردادن این فرمها برای تمامی مدارس، تصریح کرد: تعداد دانش آموزان باید به حد نصاب برسد تا کلاسها تشکیل گردد این فعالیتها در همه مدارس عرضه می شود ولی ممکن است به دلیل کم بودن داوطلب کلاسها تشکیل نشود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مدارس غیر انتفاعی با توجه به روالی که قبلا داشتند ممکن است پنجشنبه ها فعال باشند و بحث ما بیشتر در مورد مدارس دولتی است.

وی در خصوص تامین هزینه و فعالیتهای فوق برنامه در روز پنجشنبه گفت: اگر وسعت کار زیاد شود به طور یقین آموزش و پرورش نمی تواند منابع ان  را تامین کند زیرا در بودجه اعتباری برای این امر دیده نشده است بنابراین اگر بخواهیم درسطح وسیع عمل کنیم اعتبارات پاسخ گو نخواهد بود ولی به هر حال متناسب با اعتباراتی که در اختیارمان است می توانیم فعالیتهایمان را پایدار سازیم.

فانی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش از طریق در اختیار گذاشتن فضا و تنظیم برنامه ها کمک دهی در این عرصه انجام می دهد و تا حدی که بودجه اجازه می دهد می تواند کمکهایی رانیز ترتیب دهد وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود: پنج شنبه ها روز بدون کیف و کتاب است و ما به دنبال آن هستیم تا دانش آموزان در این روز فعالیت در فوق برنامه نظیر ورزشی هنری و ... همچنین مهارتهای زندگی را بیاموزند. 

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت