لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رایزنی ظریف و اخضر ابراهیمی در الجزایر

رایزنی ظریف و اخضر ابراهیمی در الجزایر

 

رایزنی ظریف و اخضر ابراهیمی در الجزایر

وزیر امور خارجه کشورمان در نخستین برنامه خود در الجزایر، با اخضر ابراهیمی نماینده سابق دبیرکل سازمان ملل در سوریه دیدار و درباره موضوع های سوریه و فلسطین گفت وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدجواد ظریف که برای شرکت در هفدهمین اجلاس وزیران امور خارجه عضو عدم تعهد به الجزایر سفر کرده است، شامگاه سه شنبه به وقت محلی پس از ورود به این کشور، با اخضر ابراهیمی دیدار کرد.

براساس این گزارش، ˈرمطان لعمامرهˈ وزیر خارجه الجزایر به مناسبت حضور وزیران خارجه کشورهای عضو عدم تعهد، ضیافت شامی تدارک دیده بود که در حین این برنامه، وزیر امور خارجه کشورمان با اخضر ابراهیمی دیدار دوجانبه برگزار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره مسایل جهان اسلام، موضوع سوریه، فلسطین و همچنین مواضع جنبش عدم تعهد در هفدهمین اجلاس یاد شده بحث و گفت وگو کردند.

حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات سیاسی جهان اسلام از دیگر محورهای گفت وگوی ظریف و اخضر ابراهیمی بود.

پس از این دیدار، ظریف به همراه ˈاووه مورالسˈ رئیس جمهوری بولیوی و ˈعبدالمالک سلالˈ نخست وزیر الجزایر و جمعی از وزیران خارجه عضو عدم تعهد، در ضیافت شام شرکت کرد. رئیس جمهوری بولیوی که ریاست دوره ای گروه 77 را برعهده دارد، یکی از مدعوین هفدهمین نشست وزیران امورخارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد است.

نشست وزیران امور خارجه کشور های عضو عدم تعهد امروز در پایتخت الجزایر آغاز می شود.

قرار است آقای ظریف ضمن سخنرانی در این نشست، دیدارهای دوجانبه  ای با وزیران خارجه و مقامات کشورهای شرکت کننده نیز داشته باشد. در نشست الجزیره تصمیمات لازم درباره برگزاری  نشست سران جنبش عدم تعهد که سال آینده در ونزوئلا برگزار می شود، اتخاذ می شود .

 

 

جدید ترین مطالب سایت