لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جنایت در نیمه‌شب

تعصب کورکورانه بود یا دفاع از ناموس؟ شاید هم بی اعتمادی به خواهر و یک رفتار عجولانه. حالا رامین با درخواست قصاص از سوی اولیای دم روبه روست و آنها می گویند حاضر به گذشت نیستند، چرا که رامین قتل را از پیش طراحی کرده  بود؛ ادعایی که مرد جوان آن را رد کرده  است. این جوان اکنون بهترین روزهای زندگی اش را پشت میله های زندان می گذراند. پرونده رامین در شعبه 74 دادگاه کیفری  استان تهران در جریان است...

هموطن: ثقوری، نماینده دادستان تهران که در دادگاه حاضر شده بود، درباره کیفرخواست صادر شده در این پرونده می گوید: متهم که رامین نام دارد، دو سال پیش به اتهام قتل جوانی به نام کیوان بازداشت شد. او این جوان را که شوهر صیغه ای سابق خواهرش بود، به طرز فجیعی به قتل رسانده و جسدش را آتش زده است. باتوجه به اعترافات متهم، وی ساعات پایانی شب متوجه شد فردی قصد ورود به خانه خواهرش ناهید را دارد. آن فرد با کلید در خانه را باز کرد و متهم بدون این که از او سوال کند چه کسی است، به سمتش حمله ور و با او درگیر شد و بعد از این که او را با چوب زد،با ضربات چاقو به قتل رساند.

متهم سپس جسد را به داخل خودروی مقتول گذاشت و در جایی خارج از استان تهران به آتش کشید. ما مدارک محکمی داریم که نشان می دهد این خواهر و برادر از قبل تصمیم به قتل داشتند. اول این که طبق اظهارات متهم مقتول ساندویچ در دست داشت این در حالی است که ناهید خودش گفته شام خورده و ظرف های کثیف هم در حیاط بود. بنابراین چه لزومی داشت به کیوان سفارش ساندویچ بدهد؟ ضمن این که چرا باید چاقو کنار شیر آب باشد آن هم در ساعات پایانی شب؟ چرا باید رامین مقابل خانه خواهرش کشیک بدهد و منتظر باشد؟ همه این موارد سوالاتی است که ما را به این نتیجه رسانده که نقشه قتل، از قبل طراحی شده بود.

وی درباره این که ناهید چه نقشی در این قتل داشته، می گوید: ما مدارکی به دست آوردیم که نشان می دهد رامین از قبل کیوان را می شناخته و چون ناهید با او اختلاف داشته، از برادرش رامین خواسته تا از شوهر صیغه ای اش انتقام بگیرد. این ادعا را اولیای دم مطرح کردند و بعد از تحقیقاتی که انجام دادیم، ناهید هم از نظر دادسرا متهم شناخته شد. آن طور که پرونده نشان می دهد، کیوان و ناهید مدتی قبل در پی اختلافاتی که با هم داشتند، صیغه نامه را فسخ کرده و دیگر زن و شوهر نبودند اما ناهید اعتراف کرده با کیوان همچنان رابطه داشته؛ بنابراین ناهید با توجه به اعترافات خودش، متهم به رابطه نامشروع نیز هست که در کیفرخواست به این موضوع اشاره شده است.

ناهید و رامین با طراحی نقشه​ای از قبل، کیوان را روز حادثه به بهانه ای به خانه کشاندند و سپس رامین که اندامی درشت و ورزیده دارد، او را با ضربات چوب و چاقو به قتل رساند.

اگر ادعای او در مورد این که قصدی برای قتل نداشته، درست بود می توانست مقتول را به یک درمانگاه برساند نه این که جسم نیمه جان او را در خودرو بگذارد و بعد از اطمینان از مرگ وی، جسدش را آتش بزند. به گفته اولیای دم اموالی نیز از مقتول سرقت شده که در این ارتباط دادستانی اقدام کرده و درخواست رسیدگی شده است. ما کیفرخواست را ارائه کرده ایم و پنج قاضی رسیدگی کننده در این زمینه تصمیم خواهند گرفت.

نگران خواهرم بودم

مادر و پدر کیوان به عنوان اولیای دم پرونده قبلا درخواست قصاص رامین را مطرح کرده بودند اما به دلیل فوت مادر کیوان، ورثه او یعنی خواهر و برادر مقتول اکنون به عنوان ولی دم شناخته می شوند. آنها می گویند چون پدر و مادرشان درخواست قصاص کرده اند، از خواسته آنها صرف نظر نمی کنند و همچنان بر قصاص اصرار دارند. رامین که روزهای سختی را می گذراند، می گوید به خاطر فوت کیوان ناراحت و پشیمان است.

او می گوید:مدتی قبل از این ماجرا خواهرم با داشتن یک دختر از شوهرش جدا شد. من همیشه نگران او بودم تا این که حرف هایی به گوشم رسید که خیلی ناراحتم کرد و همسایه ها خواهرم را به داشتن رابطه با فردی غریبه متهم کرده بودند. از آن زمان تصمیم گرفتم او را زیرنظر بگیرم تا این که شب حادثه خواستم به دیدن خواهرم که تازه جراحی کرده بود، بروم. وقتی مقابل در خانه اش رسیدم، با خودم گفتم بهتراست چند دقیقه ای خانه را زیرنظر بگیرم. چون نمی دانست می خواهم به دیدنش بروم، پس اگر با کسی رابطه ای داشت، می فهمیدم. مدتی آنجا ایستادم و جوانی را دیدم که ساندویچ به دست، کلید به در انداخت تا وارد خانه شود.

خیلی عصبی شدم و پرسیدم تو کی هستی و اینجا چه می کنی؟ جواب داد به تو ربطی ندارد. گفتم اینجا خانه خواهر من است او با داد و فریاد و فحاشی گفت اینجا خانه ام است. برو و دیگر حرف نزن. ما باهم درگیر شدیم و این درگیری به داخل حیاط خانه کشیده شد. خیلی عصبی شده بودم، با چوب ضربه ای به او زدم. او هم چاقوی ضامندار برایم کشید. کنار شیر آب چند تکه ظرف نشسته بود، چاقویی از میان آنها برداشتم و چند ضربه به او زدم. خواهرم از خانه بیرون آمد و فریاد زد. آنقدر عصبی بودم که تصمیم گرفتم او را هم بکشم اما نتوانستم. دست هایش را به شیرگاز بستم و بعد هم جسم نیمه جان کیوان را برداشتم و داخل ماشین گذاشتم تا به بیمارستان ببرم. در نزدیکی خانه بیمارستانی بود اما از ترس این که مبادا کسی مرا بشناسد، تصمیم گرفتم او را به کرج ببرم و به بیمارستانی در آن شهر برسانم اما کیوان در راه جانش را از دست داد. برای این که جسد شناسایی نشود، تصمیم گرفتم آن را از بین ببرم. فکر می کردم با این کار آثار جرم را از بین می برم و کسی هم متوجه ماجرا نمی شود. واقعا اشتباه کردم و از کرده خودم پشیمان هستم.

متهم می گوید کیوان را نمی شناخته و این که گفته می شود دوستان کیوان او را چند بار دیده اند، درست نیست: من با کیوان هیچ برخوردی نداشتم و اگر می دانستم با خواهرم ازدواج کرده، چنین کاری نمی کردم. مشکلم این بود که به حرف مردم توجه کردم و اعتمادم را به خواهرم از دست دادم. من و کیوان هیچ مشکلی نداشتیم آن شب هم نمی خواستم او کشته شود و درگیری کاملا اتفاقی بود. من حتی چاقو هم نداشتم و هیچ نقشه ای هم از قبل نبود.

برادرم بی خبر بود

ناهید اظهارات برادرش را تائید می کند. او می گوید: برادرم از ازدواج من و کیوان خبر نداشت. بعد از جدایی از شوهر اولم، رامین نسبت به من بدبین شده بود و می خواست زندگی ام را کنترل کند. ما مرتب با هم بحث داشتیم تا این که با کیوان آشنا شدم و با هم به صورت صیغه ای ازدواج کردیم.

هرکاری از دستم برمی آمد برای کیوان انجام می دادم، چون دوستش داشتم. مدت صیغه مان تمام نشده بود که کیوان به من گفت خانواده اش دختری را برایش در نظر گرفته اند و قصد دارد با او ازدواج کند و صیغه را فسخ کرد. من هم نمی توانستم کاری بکنم. بعد از مدتی دوباره با من تماس گرفت و گفت باز هم می خواهد با هم باشیم، گفتم مگر تو قصد ازدواج نداشتی، چرا دوباره برگشتی؟ گفت من با دختری که دوستش نداشته باشم، ازدواج نمی کنم و دلم می خواهد با تو باشم. من هم قبول کردم ما دوباره صیغه محرمیت را خواندیم و منتظر فرصتی مناسب بودیم تا دوباره صیغه نامه بگیریم که این موضوع پیش آمد.

متهم می گوید:من رابطه نامشروع نداشتم و اتهامی که به من وارد کرده اند، اصلا درست نیست. ضمن این که در قتل هم نقشی نداشتم.

او ادامه می دهد: یک شب قبل از حادثه عمل جراحی سنگینی انجام داده بودم و در خانه استراحت می کردم. خبرهم نداشتم که برادرم می خواهد به دیدنم بیاید وگرنه به کیوان می گفتم نیاید. آن شب کیوان زنگ زد و گفت برای دیدن من می آید.

حدود ساعت 12 شب بود که با صدای فریاد و درگیری هراسان از خانه بیرون آمدم و دیدم کیوان و رامین درگیر شده اند. رامین بعد از این که کیوان را زخمی کرد، مرا هم کنار او به زمین انداخت تا سرم را ببرد اما مادرم مانع شد. بعد رامین دست هایم را به لوله گاز بست و کیوان را به داخل خودرو کشاند تا به بیمارستان برساند.

ناهید، اختلاف با مقتول را انکار نمی کند و می گوید: می دانستم او بجز من با زنان دیگری هم ارتباط دارد. او اعتیاد داشت البته ترک کرده بود و من هم سعی می کردم کمکش کنم. اوایل خیلی سر این موضوع با او درگیر می شدم، اما بعد از مدتی دیگر برایم عادی شد ودرگیری نداشتیم. هیچ نقشه ای در کار نبود و من از این که شوهرم فوت شده است، بشدت ناراحت هستم.

منبع خبر:  جام جم

جدید ترین مطالب سایت