لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فاصله تهران تا بمب را افزایش داده‌ایم

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا بار با بیان این ادعا که تحریم های بین المللی ایران را وادار به مذاکره در مورد برنامه هسته ای کرده، گفت توافق ژنو توانسته فاصله تهران تا دستیابی به بمب اتم را افزایش دهد...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کری، که روز پنج شنبه با شبکه «پی بی اس» مصاحبه می کرد، در پاسخ به پرسشی در مورد دستاوردهای سیاست خارجی دولت «باراک اوباما»، گفت: «رئیس جمهور با ایران وارد تعامل شده است. ما (پیشتر) در مسیر برخورد قطعی قرار داشتیم، چراکه آن ها در حال ساخت یک سیستم هسته ای بودند و جهان نیز در برابر آن ها ایستاده بود؛ اما رئیس جمهور یک سری تحریم ها را اعمال کرد و این تحریم ها ظرفیتی ایجاد کرد که بتوان ایران را به پای میز مذاکره آورد.»

فاصله تهران تا بمب را افزایش داده‌ایم

وی افزود: «اکنون در میانه مذاکرات هستیم. همه تائید می کنند که در این مدت ساختار تحریم ها یکپارچه مانده است. برنامه هسته ای متوقف شده و به عقب بازگردانده شده است. چنین زمانی را که ممکن است ایران برای گریز (به سمت سلاح اتمی) نیاز داشته باشد، را افزایش داده ایم. این یک موفقیت است.»

کری، در حالی بار دیگر از مقوله موسوم به «زمان گریز» صحبت کرده، که تهران افزون بر رد کردن هرگونه تلاش برای ساخت تسلیحات هسته ای، با استناد بر متن توافق موقت ژنو، اعلام کرده است که ساختار و ابعاد آتی برنامه هسته ای، باید بر اساس «نیازهای عملی» این کشور باشد. با این وجود طرف غربی تنها مسئله فاصله احتمالی تا بمب را مد نظر قرار داده و بر محدود شدن بیش از حد میزان غنی سازی ایران اصرار دارد.

ایران و گروه موسوم به 1+5،  روز سوم آذر پارسال به توافقی موقت دست یافتند که به آن ها 6 ماه زمان داده است که برای دستیابی به راهکاری جامع، مذاکره کنند. بر اساس آن توافق، تهران پذیرفت بخشی از فعالیت های هسته ای خود را در قبال لغو برخی از تحریم ها، محدود کند. دوره 6 ماهه توافق ژنو در حالی روز 29 تیر، به پایان می رسد، که طرفین پس از دور اخیر مذاکرات، از نبود پیشرفت مناسب در گفتگوها خبر داده اند. تهران «زیاده خواهی» طرف مقابل، به خصوص آمریکا، را عامل کندی پیشرفت اعلام کرده و خواستار واقع بینی 1+5 شده است.

جدید ترین مطالب سایت