فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افزایش صادرات نفت ایران و نگرانی آمریکا

افزایش صادرات نفت ایران نگرانی هایی را در آمریکا دامن زده است و به نظر نمی رسد، انتظار آمریکا برای ثابت ماندن حجم صادرات نفت ایران در مرز یک میلیون بشکه محقق شود...  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  خبرگزاری رویترز اعلام کرد، صادرات نفت ایران پس از کاهش در ماه گذشته میلادی دوباره در ماه مه (اردیبهشت- خرداد) روند صعودی گرفته است.

افزایش صادرات نفت ایران و نگرانی آمریکا

رویترز افزود: صادرات نفت ایران پس از توافق 6 ماهه هسته ای ژنو افزایش چشمگیری داشته است و بر اساس این توافق، آمریکا ادامه فشار به مشتریان ایران برای کاهش هرچه بیشتر واردات نفت جمهوری اسلامی را متوقف کرد، اما انتظار داشت که فروش نفت ایران در همان سطح سال 2013 که روزانه کمی بیش از یک میلیون بشکه بود، ثابت باقی بماند.

براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، حجم صادرات نفت ایران در ژانویه یک میلیون و 320 هزار بشکه، در فوریه حدود یک میلیون و560 هزار بشکه و در ماه مارس به یک میلیون و 310 هزار بشکه رسید.

رویترز در گزارش خود می نویسد: صادرات نفت ایران در ماه گذشته دوباره به روزانه 1/1 میلیون بشکه کاهش یافت، اما داده های ردیابی نفتکش ها حاکیست که این مقدار در این ماه به روزانه یک میلیون و 380 هزار بشکه افزایش یافته است. 

براساس این گزارش، افزایش دوباره فروش نفت ایران به علت واردات بالای نفت این کشور توسط ترکیه به ویژه چین در ماه مه (اردیبهشت) بوده است. 

این رسانه ادامه داد: یک منبع کشتیرانی به رویترز گفته است که در این ماه تردد نفتکش های حامل نفت ایران به چین افزایش یافته است و این کشور در ماه گذشته نیز حد نصاب تازه ای در حجم واردات نفت از ایران به جا گذاشت.

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، براساس آمار گمرک چین، این کشور در ماه آوریل روزانه حدود 800 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده بود که در مقایسه با دوره مشابه آن در پارسال بیش از دو برابر افزایش نشان می دهد.

افزایش صادرات نفت ایران نگرانی هایی را در آمریکا دامن زده است و به نظر نمی رسد، انتظار آمریکا برای ثابت ماندن حجم صادرات نفت ایران در مرز یک میلیون بشکه محقق شود.

حدود 50 روز به پایان مدت توافق 6 ماهه هسته ای باقیمانده است و بر اساس آمارها، متوسط صادرات نفت ایران در چهار ماه اول  امسال بیش از یک میلیون و 300 هزار بشکه در روز بوده است. 

"بیژن نامدار زنگنه " وزیر نفت ایران گفته است که محدودیتی برای سقف صادرات نفت ایران توافق نشده است. 

در بودجه امسال نیز صادرات روزانه یک میلیون و 300 هزار بشکه نفت پیش بینی شده است؛ موضوعی که انتظار می رود با ادامه روال کنونی محقق شود.

جدید ترین مطالب سایت