لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

متجاوزان به دو دختر نوجوان بازداشت شدند

پلیس اوتارپرادش اعلام کرد سه نفر از پنج مظنونی را که متهم به تجاوز به دو دختر ۱۴ و ۱۵ ساله هستند، بازداشت کرده است. یکی از دستگیر شدگان پلیس و بقیه مردان جوانی از جماعت موسوم به نجس ها هستند. مردم پلیس را به کوتاهی در نجات این دختران متهم می کنند...

متجاوزان به دو دختر نوجوان بازداشت شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از برانگیخته شدن خشم عمومی و برپایی تجمعات اعتراض آمیز در شهرهای بزرگ هند، پلیس اوتارپرادش اعلام کرد سه نفر، از جمله یک  پلیس را در ارتباط با تجاوز به دو دوختر نوجوان در منطقه بودان دستگیر کرده است.

همچنین دو مامور پلیسی که در رسیدگی به پرونده مفقود شدن این دو دختر کوتاهی کرده بودند، اخراج شده اند.

اجساد این دو دختر 14 و 15 ساله که عموزاده بودند، پس از یک روز مفقود شدن، در حالی پیدا شد که از درختی در نزدیکی روستای محل سکونتشان حلق آویز شده بودند.

متجاوزان به دو دختر نوجوان بازداشت شدند

رسانه ها و مردم محلی می گویند که این دو دختر، روز سه شنبه در حالی که قصد رفتن به بازار نزدیک منزلشان را داشتند، مفقود شدند و پدر یکی از آنها بامراجعه به پلیس، برای یافتن دخترها کمک خواست، اما ماموران از جستجو و تلاش برای یافتن آنها خودداری کردند.

صبح روز بعد، اجساد این دو دختر، در حالی که از درخت حلق آویز شده بودند کشف شد.

یک افسر ارشد پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت که هنوز مشخص نشده است که آیا قربانیان، پس از تجاوز  خودکشی کرده اند و یا به قتل رسیده اند.

پس از انتشار تصاویر این دو دختر حلق آویز شده و نیز، گزارش های محلی درباره کوتاهی پلیس و بی تفاوتی آنها نسبت به درخواست های خانواده های قربانیان، موجی از خشم و انزجار شهرهای بزرگ هند را فرا گرفت و نهادهای مردمی، بویژه حامیان حقوق اقلیت ها و زنان، اقدام به برپایی تجمعات اعتراض آمیز در شهرهای بزرگ کردند.

این دو دختر از خانواده های متعلق به جماعت دالیت، یا نجس ها هستند که در پایین ترین سطح از سلسله مراتب اجتماعی هند قرار دارند.

متجاوزان به دو دختر نوجوان بازداشت شدند

معترضان در دهلی نو پلیس را شریک این گونه جنایات می دانند و از مسئولان حکومتی خواستند به فرهنگ تجاوز به عنف پایان دهند. منابع محلی می گویند؛ خانواده های قربانیان و حتی اهالی روستا پنج نفر متجاوز را می شناسند و نام آنها را به پلیس داده اند، اما واکنش پلیس تا پیش از فراگیر شدن خبر،به شدت سست بوده و اقدامی انجام نداده بودند.

علت خشم عمومی در شهرهای بزرگ، تکرار این وقایع در مناطق مختلف هند است. در دسامبر سال 2012 نیز خبر تجاوز 4 مرد به یک دختر نوجوان در اتوبوس و شکنجه او به مدت بیش از یک ساعت، در سطح جهانی بازتاب داشت و اوایل سال جاری نیز، یک دختر 20 ساله مورد تجاوز گروهی 13 مرد به مدت بیش از شش ساعت در غرب ایالت بنگال قرار گرفت و مشخص شد، این جنایت به دستور رئیس یک قبیله و به جرم علاقه این دختر به ازدواج با یک مرد مسلمان صورت گرفته است.

متجاوزان به دو دختر نوجوان بازداشت شدند

اخبار مربوط به تجاوز به گردشگران خارجی، از جمله یک زن 39 ساله سوئیسی در ماه مارس گذشته و تجاوز به یک زن دانمارکی بیش از سه ساعت در دهلی نو توسط هفت یا هشت مرد نیز، بازتاب وسیعی داشت.

در ماه آوریل هم، یک توریست آمریکایی توسط یک راننده کامیون و دو همدست وی در هیماچال پرادش مورد تجاوز قرار گرفت و تجاوز یک تاجر محلی به یک مددکار ایرلندی در ماه آوریل نیز نمونه دیگری از این این رخدادها در هند بود، اما اعتراض عمومی ماه مه در دهلی نو، به کوتاهی پلیس در نجات دختربچه 5 ساله ای که بیش از دو روز در چنگ متجاوزان بود، تکان دهنده ترین خبر درنوع خود بود.

این در حالی است که یکی از شعارهای اصلی نارندرا، نخست وزیر جدید هند و انتقاد او به حاکمان کشور این بود که کسی به جنایاتی که علیه اقلیت ها و افراد فقیر می شود، اهمیتی نمی دهد و به شدت از حزب حاکم که با اعدام متجاوزان به عنف مخالف کرده بود، انتقاد داشت.

جدید ترین مطالب سایت