فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تحلیل روزنامه اتریشی از درخشش ایران در جام جهانی

 یک روزنامه اتریشی در پایان اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در این کشور و انجام سه بازی تدارکاتی نه چندان زیبا با تیم های بلاروس،مونته نگرو و آنگولا نوشت: فوتبالدوستان ایرانی را فقط راهیابی به مرحله دوم جام جهانی فوتبال در برزیل راضی می کند...

هموطن: یک روزنامه اتریشی در پایان اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در این کشور و انجام سه بازی تدارکاتی نه چندان زیبا با تیم های بلاروس،مونته نگرو و آنگولا نوشت: فوتبالدوستان ایرانی را فقط راهیابی به مرحله دوم جام جهانی فوتبال در برزیل راضی می کند.

در گزارش روزنامه دی پرسه اتریش در مورد تیم ملی فوتبال ایران آمده است: ایرانی ها می خواهند ملی پوشان فوتبال کشورشان برای اولین بار در مسابقات بین المللی با هدایت سرمربی نام آشنای پرتغالی خود راهی مرحله دوم رقابت های جام جهانی شوند.

روزنامه اتریشی می افزاید: هرچند تیم ملی فوتبال ایران در هیچکدام از سه دیدار تدارکاتی خود در اردوی اتریش موفق به شکست حریفانش نشد اما انتظارات از بازیکنان و سرمربی این تیم برای موفقیت در بازیهای رسمی جام جهانی در برزیل بسیار بالاست.

جام جهانی فوتبال 23 خردادماه آینده در برزیل آغاز می شود و به مدت یک ماه در شهرهای مختلف این کشور بزرگ امریکای لاتین ادامه خواهد داشت.

به نوشته دی پرسه، انتخاب کارلوس کی روش پرتغالی برای هدایت فوتبال ایران که تجربه بالایی در عرصه بین المللی فوتبال اعم از باشگاهی و ملی در کشورهایی همچون آمریکا، پرتغال، ژاپن، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، انگلیس و اسپانیا دارد، نیز نشان دهنده آن است که همه می خواهند او انتظارات بالا از فوتبال ایران را جامه عمل بپوشاند.

این روزنامه می افزاید:کی روش بعد از ورود به فوتبال ایران در آوریل سال 2011 با چالش بسیار بزرگی مواجه شد و آن اینکه نه تنها باید برای راهیابی این تیم به جام جهانی فوتبال برای چهارمین بار کمک می کرد بلکه می بایست این تیم را برای نخستین بار از مرحله گروهی عبور داده و راهی مرحله دوم رقابت های جهانی برزیل کند.

روزنامه پرسه خاطرنشان می کند: ایران با کمک کی روش درحالی برای چهارمین بار به مرحله نهایی رقابت های جهانی فوتبال راه یافت که در راه این صعود با دو پیروزی یک بر صفر در مقابل رقیب دیرینه آسیایی خود کره جنوبی به عنوان تیم اول گروه معرفی شد.

این مطلب می افزاید:اما واقعیت امر این است که برخلاف بازی های مقدماتی جام جهانی که ملی پوشان ایران در مقابل تیم های ضعیفی همچون مالدیو و لبنان بازی کرد و دیدارهای تدارکاتی که تا امروز انجام داده است،در جام جهانی برزیل باید با رقیبان سرسختی همچون آرژانتین،نیجریه و بوسنی روبه رو شود که کار آسانی برای آنها نخواهد بود.

دی پرسه یادآور می شود: در اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران این روزها فقط درمورد فوتبال صحبت می شود و مسائل سیاسی این کشور در آن جایی ندارد. در برزیل نیز ایران می خواهد تنها چهره ورزشی خود را نشان دهد چرا که فوتبال همواره نقش مهمی در نزدیک کردن ملت ها و دولت ها ایفا می کند.

در بخش دیگری از مطلب این روزنامه اتریشی به بازیکنان و ستاره های فوتبال ایران اشاره شده و آمده است: در تیم ایران ترکیبی از بازکنان لژیونر همچون اشکان دژاگه، دانیال داوری، قوچان نژاد، بن آشور گرفته تا بازیکنان باشگاههای ایران حضور دارند اما از جواد نکونام لژیونر سابق اوساسونا و کاپیتان 33 ساله این تیم که این روزها در یک باشگاه کویتی توپ می زند باید به عنوان ستاره اصلی نام برد چون او مسئولیت هدایت تیم و پیاده کردن راهبردهای سرمربی را در زمین برعهده دارد.

دی پرسه در ادامه از خسرو حیدری مدافع تیم ملی فوتبال ایران نوشته است که از وی به عنوان دیوید بکهام ایرانی نام برده می شود.

این روزنامه در خاتمه گزارش خود به صحبت های غیر رسمی کارلوس کی روش در یک جمع خصوصی اشاره کرده و با ادعای اینکه سرمربی پرتغالی فوتبال ایران بعداز جام جهانی این کشور را ترک خواهد کرد،نوشته است:ˈ نباید انتظار زیادی از ایران در برزیل داشته باشیم .ˈ

در همین رابطه، سایت فدراسیون فوتبال آلمان نیز با معرفی 32 تیم حاضر در مرحله نهایی جام جهانی فوتبال در برزیل به تیم ملی فوتبال ایران و نقش کارلوس کی روش در راهیابی این تیم به این مرحله اشاره کرده است.

در این مطلب آمده است: با اینکه نسل طلایی فوتبال پرتغال که محصول عملکرد کی روش در این کشور بود به دوره بازنشستگی رسیده اند اما این مربی کهنه کار همچنان به دنبال موفقیت در فوتبال است و دانش فوتبالی خود را در کشورهای مختلف دنیا با بازیکنان جوان ارائه می کند.

این سایت در ادامه به سابقه مربیگری کی روش در تیم های باشگاهی رئال مادرید اسپانیا و منچستر یونایتد انگلیس اشاره کرده و می نویسد: البته عملکرد کی روش در عرصه فوتبال همیشه با موفقیت همراه نبوده است به طوری که وی قبل از جام جهانی 2002 با اختلاف نظر با مسوولان فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی، از هدایت تیم ملی این کشور انصراف داد و در کشور خود پرتغال نیز در برهه ای مجبور شد به خاطر اهانت به بازرسان دوپینگ، به مدت 6 ماه از فوتبال دور باشد.

سایت فدراسیون فوتبال آلمان خاطرنشان کرده است: با این همه این مربی بحث برانگیز فوتبال موفقیت هایی هم داشته و با صعود ایران به جام جهانی،اولین مربی پرتغالی است که در دو جام جهانی پی درپی حضور دارد.

این سایت می افزاید: به نظر می رسد کی روش به دنبال آن است که برای جام جهانی 2018 شانس خود را در کشور دیگری دنبال کند و گفته می شود دوباره به فوتبال آفریقای جنوبی باز خواهد گشت.

منبع خبر: فیفادی

جدید ترین مطالب سایت