لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فتوای رهبر معظم انقلاب درباره نماز آیات هنگام توفان ؟

بر اساس فتوای مقام معظم رهبری، در هر حادثه غیرعادى که سبب ترس بیشتر مردم شود، مانند بادهاى سیاه یا سرخ یا زرد که غیرعادى باشند، نماز آیات واجب می شود...

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی شبکه خبر ، بنا بر  فتوای رهبر معظم انقلاب، یکی از مواردی که باعث وجوب نماز آیات می شود، رعد و برق و بادهای سیاه و سرخ و مانند اینهاست. در این حالت و در صورتی که بیشتر مردم بترسند بنا بر احتیاط واجب باید نماز آیات خوانده شود.

حال اگر از مواردی که نماز آیات برای آن ها واجب است بیشتر از یکی اتفاق بیفتد، انسان باید برای هر یک از آن ها یک نماز آیات بخواند، مثلاً اگر خورشید بگیرد و زلزله هم شود، باید دو نماز آیات خواند.

*نحوه خواندن نماز آیات

نماز آیات دو رکعت است و در هر رکعت پنج رکوع دارد و دستور آن این است که انسان بعد از نیت، تکبیر بگوید و یک حمد و یک سوره تمام بخواند و به رکوع رود و سر از رکوع بردارد، دوباره یک حمد و یک سوره بخواند، باز به رکوع رود تا پنج مرتبه و بعد از بلند شدن از رکوع پنجم دو سجده کند و برخیزد و رکعت دوم را هم مثل رکعت اول بجا آورد و تشهد بخواند و سلام دهد.

در نماز آیات ممکن است انسان بعد از نیت و تکبیر و خواندن حمد، آیه های یک سوره را پنج قسمت کند و یک آیه یا بیشتر از آن را بخواند و به رکوع رود و سر بردارد و بدون اینکه حمد بخواند قسمت دوم همان سوره را بخواند و به رکوع رود و همین طور تا پیش از رکوع پنجم سوره را تمام کند.

همچنین اگر در یک رکعت از نماز آیات پنج مرتبه حمد و سوره بخواند و در رکعت دیگر یک حمد بخواند و سوره را پنج قسمت کند، مانعی ندارد.

جدید ترین مطالب سایت