فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اولین دیدار اوباما و پوتین پس‌از بحران اوکراین

روسای جمهوری آمریکا و روسیه برای نخستین بار پس از بحران اوکراین با یکدیگر دیدار کردند.

هموطن: دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حاشیه مراسم بزرگداشت نبرد نورماندی در فرانسه با یکدیگر دیدار کردند، اما جزئیاتی از این دیدار غیررسمی که 15 دقیقه به طول انجامید منتشر نشده است.

این در شرایطی است که آمریکا و متحدانش نشست «گروه هفت» را برای نخستین بار طی 17 سال اخیر بدون حضور روسیه تشکیل دادند و ضمن محکوم کردن اقدامات مسکو در اوکراین، تهدید کردند، در صورتی که ولادیمیر پوتین،  رئیس جمهوری روسیه به بازگرداندن ثبات در اوکراین کمک نکند، تحریم های شدیدتری علیه مسکو اعمال کنند.

به گزارش رویترز، در این نشست که به جای استراحتگاه سوچی در دریای سیاه،  در بروکسل برگزار شد، رهبران غرب و ژاپن در اظهاراتی شدید اللحن از اقدامات روسیه انتقاد کردند.

آمریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و کانادا در بیانیه مشترکی تاکید کردند: ما متحد شده ایم تا نقض مستمر حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین از سوی روسیه را محکوم کنیم.

تصرف غیرقانونی کریمه از سوی روسیه و اقدامات این کشور برای بی ثبات کردن شرق اوکراین غیرقابل قبول هستند و باید متوقف شوند. همچنین باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در این نشست تاکید کرد که اقتصاد روسیه پیش از این دچار مشکل شده بود و اگر پوتین رویکرد خود را تغییر ندهد این اقتصاد بیشتر متزلزل خواهد شد.  اوباما تاکید کرد: اگر اقدامات تحریک آمیز روسیه ادامه یابد، از بحث های ما مشخص است که گروه هفت برای اعمال هزینه های بیشتر علیه روسیه آماده است. «ایسنا» اما می نویسد که پوتین روز جمعه در فرانسه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه و دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در حاشیه هفتادمین سالگرد ورود نیروهای متفقین به فرانسه دیدار کرد. کرملین در این باره خبر داد که دیدار پوتین و اولاند در کاخ الیزه برگزار شد که بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید.

به گفته پسکوف آنها همچنین درباره راه حل های مختلف برای حل بحران اوکراین بحث و گفت وگو کردند.این در شرایطی است که پوتین در پاسخ به سوالی در خصوص نظر وی مبنی بر عدم دعوت به حضور در نشست گروه هفت برای نخستین بار از زمان پیوستن روسیه به این باشگاه در سال 1997 گفت: امیدوارم به آنها خوش بگذرد! اوباما همچنین در نشست گروه هفت افزود: در صورتی که فرصتی برای مذاکره داشته باشیم، من همان پیغام را که در طول این بحران به پوتین اعلام کرده ام، تکرار خواهم کرد.  در حالی که پوتین در نشست گروه هفت حضور نداشت، رهبران این گروه به طور علنی یا غیر علنی اقدامات روسیه در چندین زمینه از جمله سوریه و سیاست انرژی این کشور را محکوم کردند. 

اعضای این گروه با اشاره به بحران سوریه تصمیم روسیه و چین را برای وتو کردن پیش نویس قطعنامه سازمان ملل که در خصوص بحران سوریه انجام شده بود محکوم کردند.

منبع خبر: مجله اینترنتی بیتوته

جدید ترین مطالب سایت