لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مربی آرژانتینی تیم ملی: بازیکنان ایران مرا مسی صدا می‌کنند!

دیه گو جیاچینو با اعلام این که مربی گری یک آرژانتینی در تیم ملی ایران اتفاق عجیبی است، می گوید، بازیکنان ایرانی او را لیونل مسی خطاب می کنند...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران باید در نخستین دیدار خود در جام جهانی 2014 مقابل نیجریه به میدان برود.

این تیم  اکنون با هدایت کارلوس کی روش اردوی تمرینی خود را در شهر سائوپائولوی برزیل برپا کرده است.

کارلوس کی روش در اردوی آمادگی ایران در شهر سائوپائولو از یک مربی آرژانتینی به نام دیگو جیاچینو استفاده می کند.

کی  روش این مربی آرژانتینی را در تمرینات تیم ملی ایران لیونل مسی ایران توصیف کرد و به بازیکنان گفت: او در جام جهانی مانند لیونل مسی آرژانتین خواهد بود.

دیه گو جیاچینو در گفت  وگو با شبکه تلویزیونی TYCSPORT آرژانتین درباره مسائل مختلفی به صحبت پرداخت که در زیر می خوانید.

* چطور یک مربی آرژانتینی در کادر فنی ایران مشغول به کار شد؟

دیه گو جیاچینوگفت، می دانم که حضور من در تیم ملی ایران اتفاق عجیبی است. اما در حقیقت این یک موضوع ساده است. اولین بار مسئولان باشگاه کورینتیانس برزیل از من خواستند، در این باشگاه مشغول به کار شوم.

من با این باشگاه آشنایی داشتم و با توجه به اینکه تیم ملی ایران در کمپ خواکین گراوا سائوپائولو اردو زده است آن ها از باشگاه کورینتیانس تقاضای یک مربی بدنساز کردند تا به آن ها کمک کند و باشگاه کورینتیانس نیز شماره من را به کی روش داد و به همین خاطر من به عنوان یک مربی آرژانتینی در کادر فنی تیم ملی ایران مشغول به فعالیت شدم و از این بابت بسیار بسیار خوشحال و هیجان زده هستم.

* شما به ایران سفر کرده اید و قرار است در مدت جام جهانی در کنار بازیکنان ایرانی باشید نظرتان در این باره چیست؟

بله من به ایران سفر کردم و حقیقت این است که مردم ایران بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. آن ها مردمی معتقد هستند. درست است که تفاوت های فرهنگی زیادی در ایران نسبت به آمریکای جنوبی وجود دارد. درباره سطح ورزشی باید بگویم که ایران بازیکنان بسیار خوبی دارد که از تکنیک فوتبالی نابی بهره می برند. در مدتی که با آن ها کار کردم فهمید که ایران بازیکنان خیلی خوبی در ترکیب خود دارد.

* فوتبالیست های ایرانی چگونه هستند؟ آیا به شوخی به آن ها گفته ای که با کادر فنی آرژانتین هم در ارتباط خواهی بود و آیا برای شما مشکل ساز نیست که یک آرژانتینی با توجه به هم گروهی ایران و آرژانتین در تیم ملی ایران کار می کند؟

بله، در تمرین ها بازیکنان با من شوخی می کنند و آن ها مرا لیونل مسی صدا می کنند. برای من فرقی نمی کند که در یک تیم اروپایی کار بکنم یا یک تیم آسیایی. بازیکنان ایرانی به خوبی در تمرین ها کار می کنند و به گوشزدهای مربیان خود عمل می کنند چرا که آن ها می دانند مشکلات بدنی و آمادگی جسمانی بزرگ ترین ضعف ایران است که باید هرچه سریع تر برطرف شود.

* آیا در این مدت تلاش کرده اید زبان فارسی یاد بگیرید؟

نه، باید بگویم که یادگیری زبان فارسی بسیار سخت و غیر ممکن است. من هیچ چیز از زبان فارسی نمی فهمم و با زبان انگلیسی با بازیکنان صحبت می کنم. خوشبختانه کی روش پرتغالی و اسپانیایی صحبت می کند که باعث می شود ارتباط خوبی با هم داشته باشیم.

* چرا بازیکنان ایرانی تو را لیونل مسی خطاب می کنند.

خب باید بگویم آن ها می خواستند یخ من باز شود و خیلی راحت بتوانم با آن ها ارتباط داشته باشم. وقتی که فهمیدند من آرژانتینی هستم من را با لیونل مسی مقایسه کردند.

* اگر تیم ملی آرژانتین به تو پیشنهاد کار دهد قبول می کنید؟

اکنون نه. به ایران تعهد دارم و اگر تیم ملی آرژانتین پیشنهادی به من دهد قبول نخواهم کرد.

جدید ترین مطالب سایت