فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

موتورهای جدید چهار سیلندر اتومبیل پورشه

 موتورهای جدید چهار سیلندر اتومبیل پورشه پورشه در حال توسعه خانواده جدیدی از موتورهای چهار سیلندر برای نسل بعدی خودروهای اسپورتش است. همان طور که انتظار می رود، کاهش حجم موتورها به پورشه نیز سرایت کرده و کار بر روی موتورهایی در حد ۱/۶ لیتر در زوفن هاوزن آغاز شده است.    

موتورهای جدید چهار سیلندر اتومبیل پورشه

هموطن: طرح قرارگیری سیلندرها به صورت افقی در برابر هم باعث کاهش تولید دی اکسید کربن و بهینه سازی مصرف سوخت می شود. در همین حال، این موتور هنوز هم نشانه هایی از موتورهای تختی که سال ها پیشرانه پورشه 911 را تأمین می کرده اند، در خود دارد. فراموش نکنید که پورشه 919 هیبرید مسابقات لمان مدل ۲۰۱۴ نیز از یک موتور چهار سیلندر استفاده می کند؛ البته با طراحی V4.

موتور شش سیلندر تخت (بوکسر)

موتورهای جدید چهار سیلندر اتومبیل پورشه

تنها خودروساز دیگری که موتورهای تخت چهار سیلندر می سازد، سوبارو است؛ موتورهای که یک صدای منحصربه فرد دارند و سال ها در خانواده ایمپرزا استفاده شده اند.

موتور چهار سیلندر تخت سوبارو

موتورهای جدید چهار سیلندر اتومبیل پورشه

مشخصات فنی موتورهای چهار سیلندر تخت پورشه

سه حجم احتمالی موتورهای جدید پورشه با قدرت های مختلف از قرار زیرند:

    پورشه ۱/۶ لیتری چهار سیلندر تخت با قدرت ۲۱۰ اسب بخار

    پورشه ۲ لیتری چهار سیلندر تخت با قدرت ۲۸۶ اسب بخار

    پورشه ۲/۵ لیتری چهار سیلندر تخت با قدرت ۳۶۰ اسب بخار

طبیعتاً با این قدرت خروجی، این موتورها از توربوشارژ استفاده خواهند کرد و سیستم انژکتور آن ها نیز مستقیم خواهد بود. در نتیجه، قدرت و گشتاور خروجی موتورها، چیزی در حدّ نام «پورشه» خواهد بود. گشتاور خروجی موتور ۲ لیتری، ۴۰۰ نیوتن متر است؛ این در حالی است که موتور ۲/۵ لیتری نیز گشتاوری برابر ۴۷۰ نیوتن متر تولید می کند.

اتومبیل پورشه باکستر

موتورهای جدید چهار سیلندر اتومبیل پورشه

چه مدل هایی از پورشه از این طراحی جدید موتورها استفاده خواهند کرد؟

در مورد کوچک ترین موتور، یعنی ۱/۶ لیتری، نمی توان با اطمینان کامل نظر داد. احتمال می رود تا از آن در باکستر کوچک با شماره 551 استفاده شود و می تواند به عنوان پیشرانه خواهرخوانده های اسپرت خود در فولکس واگن و آئودی مورد استفاده قرار گیرد. امّا در مورد موتورهای ۲ و ۲/۵ لیتری، کاملاً تأیید شده که با توجه به محدودیت های محیط زیستی، بسیاری از خودروهای خط تولید کنونی پورشه از آن ها استفاده خواهند کرد.

جدید ترین مطالب سایت