لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شرایط ابطال دفترچه درمانی بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی

اخراج بیمه شده از کارگاه، استعفای و یا بازخرید شدن بیمه شده، تبدیل وضع استخدامی و پایان مقرری بیمه بیکاری از شرایط بی اعتبار شدن دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی است...

به گزارش عرش نیوز: مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی، شرایط ابطال دفترچه های درمانی بیمه شدگان و مستمری بگیران که به دلایلی از شمول قانون تأمین اجتماعی خارج شده اند را تشریح کرد.

  سعید حسینی با اعلام این مطلب گفت: یکی از مهمترین حمایت ها و مزایای مورد تعهد بیمه های اجتماعی در همه کشورها ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان است و درصورتی که فرد از شمول قانون تأمین اجتماعی خارج شود از خدمات درمانی این سازمان محروم می شود.

وی افزود: افرادی که در گذشته بیمه شده اصلی یا تبعی محسوب می شدند، اما به دلایلی، قانون تأمین اجتماعی شامل آنها نشود باید نسبت به ابطال دفترچه درمانی خود اقدام کنند.

حسینی ادامه داد: انقضای سن فرزندان ذکور، ازدواج فرزندان اناث و ذکور، فوت بیمه شده اصلی یا تبعی، متارکه همسر و پایان تحصیل فرزندان ذکور از شرایطی است که فرد از شمول قانون تأمین اجتماعی خارج می شود و درنتیجه باید دفترچه درمانی خود را باطل کند.

وی هرگونه قطع رابطه بیمه پردازی از جمله اخراج بیمه شده از کارگاه، استعفای و یا بازخرید شدن بیمه شده، تبدیل وضع استخدامی و پایان مقرری بیمه بیکاری را از شرایط بی اعتبار شدن دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی دانست.

مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی گفت: تشخیص تمکن مالی درمورد والدین بیمه شده، انقضای ازکارافتادگی مقطعی، تعلیق، اشتغال به کار همسر بیمه شده، اشکال در صدور، حذف درمان از قرارداد، اشتباه در شماره بیمه و شماره سریال و امحاء دفترچه نیز از شرایطی است که منجر به خروج فرد از قانون تأمین اجتماعی می شود و فرد باید نسبت به ابطال دفترچه درمانی خود تسریع کند. 

منبع خبر:ایسنا

جدید ترین مطالب سایت