فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تاریخ مصرف لوازم آرایش، چقدر است؟

اگر حتي چند هفته بعد از خريد ريمل احساس كرديد سفت شده يا حالت خود را از دست داده يا بوي بدي مي دهد حتما آن را دور بيندازيد.

به گزارش پایگاه آرایش و زیبایی سایت هموطن، تمام لوازم آرايشی را نبايد براساس ظاهر آن ها مورد قضاوت قرار دارد. روي بسياري از مواد وسايل بهداشتي و آرايشي زمان توليد و انقضاي مصرف آن ها نوشته شده است. 

روي برخي از آن ها سال توليد و اعداد بين ۶ تا ۲۴ درجه شده است كه اين به معناي آن است كه توليد تا آن اعداد ـ كه نشان دهنده يك ماه است ـ قابل مصرف هستند اما برخي از وسايل آرايشي روي بسته هاي خود فاقد زمان انقضا هستند. دكتر مادرو كيبرو، متخصص پوست در مركز مشاوره زيبايي نورمن كاسماتيك مرل، مي گويد كه مي توان قوانين مشابهي را در مورد مواد با كاربرد يكسان مورد اشاره قرار داد. 

او مي گويد كه بهترين كار اين است كه رژ لب و ماتيك هاي مايع و مواد فونداسيون مايع را حداكثر براي ۶ ماه و ريمل ها را حداكثر براي ۳ ماه پس از شروع مصرف مورد استفاده قرار داد. اين متخصص مي گويد كه به خصوص در مورد ريمـل ها بايد بسيار دقت كرد. 

اگر حتي چند هفته بعد از خريد ريمل احساس كرديد سفت شده يا حالت خود را از دست داده يا بوي بدي مي دهد حتما آن را دور بيندازيد و يك ريمل جديد بخريد، مطمئن باشيد اين كار به نفع شماست چرا كه باعث مي شود سلامت چشمان خودتان را حفظ كنيد. 

فكر نكنيد كه اين مسئله سختگيري بيخود است. دكتر كيبرو ادامه مي دهد: «خيلي ساده شما ممكن است با استفاده از يك ريمل قديمي يا كهنه و خراب دچار عفونت چشم شويد. حتي استفاده مشترك از يك ريمل توسط دو نفر هم مي توانند باعث بروز بيماري در ابروها، مژه ها و چشمان شما شود.

 هيچ كدام از وسايل آرايشي خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد تا دچار مشكلات بعدي نشويد. در ضمن يادتان باشد كه خريد يك ريمل جديد به جاي ريمل قديمي هزينه چندان زيادي ندارد اما يك عفونت چشم ممكن است مخارج بسيار زيادي براي شما به همراه داشته باشد.»

منبع: نی نی بان

 

جدید ترین مطالب سایت