لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ملوان ایرانی پس از ۴ سال از چنگ دزدان دریایی سومالی فرار کرد

یک ملوان ایرانی به همراه ۱۰ دریانورد دیگر که از چهار سال پیش در اسارت دزدان دریایی سومالی بودند روز شنبه گریختند و اکنون در کنیا به سر می برند...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دریانوردان زندانی که در شرایط سخت و ناگواری نگهداری می شدند شامل یک ملوان ایرانی، هفت بنگلادشی، یک هندی ودو دریانورد سریلانکایی هستند.

براساس این گزارش ، ˈجان استیدˈ سرهنگ سابق ارتش انگلیس که در گذشته برای آزادی این افراد مذاکراتی انجام داده بود، دیروز گفت که این دریانوردان زندانی ازیک پنجره موفق به فرار از محل نگهداری خود شده اند.

استید پس از اینکه به همراه این افراد با پروازی وی‍ژه از سومالی وارد نایروبی پایتخت کنیا شد ، با اعلام این خبر گفت که حال همگی این افراد خوب است.

وی اعلام کرد که این افراد پس ازخروج ازمحل نگهداری خود، توسط نیروهای امنیتی منطقه ˈ گالمادوگˈ در شمال سومالی نجات یافته اند.

قایق این دریانوردان با نام ˈام وی البیدوˈ که با پرچم مالزی تردد می کرد ، در نوامبر 2010 (آبان 89) دزدیده شد اما این قایق ماه ژوئیه در شرایط نامساعد جوی غرق شد.

ملوان ایرانی پس از ۴ سال از چنگ دزدان دریایی سومالی فرار کرد

درجریان درگیری برای دزدیدن این قایق، یک دریانورد هندی به ضرب گلوله دزدان دریایی کشته وچهار دریانورد سریلانکایی نیز غرق شدند.

هفت دریانورد پاکستانی ازمیان این افراد نیز درسال 2010 پس از آنکه یک تاجر پول آزادی آنان را پرداخت کرد ازچنگ دزدان دریایی رها شدند.

ملوان ایرانی پس از ۴ سال از چنگ دزدان دریایی سومالی فرار کرد

جدید ترین مطالب سایت