فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کنترل 100 زندانی با پابند الکترونیکی

رئیس سازمان زندان ها گفت: آسیب های داخل زندان شناسایی شده که به زودی در یک نشست خبری در این زمینه توضیحات کاملی را ارائه خواهم کرد...

باشگاه خبرنگاران: "اصغر جهانگیر" که در همایش مدیران عامل ستادهای دیه سراسر کشور حضور داشت، در جمع خبرنگاران درباره تغییرات صورت گرفته در سازمان زندان ها همزمان با ریاست وی اظهار داشت: از ابتدایی که ریاست سازمان زندان ها را عهده دار شدم تلاش کردم تا اطلاعات را جمع آوری کنیم و برای جمع آوری این اطلاعات از داخل زندا ن ها به چند زندان در استان های مختلف سرکشی کرده و با تعدادی از زندانیان صحبت کردم.

رئیس سازمان زندان ها افزود: آسیب های داخل زندان شناسایی شده که به زودی در یک نشست خبری در این زمینه توضیحات کاملی را ارائه خواهم کرد.

وی به حمایت از خانواده زندانیان اشاره کرد و گفت: کاهش آسیب های زندان جمعیت کیفری و حمایت از خانواده زندانیان از جمله برنامه های سازمان زندان هاست و باید حمایت از خانواده زندانیان افزایش یابد. وقتی یک زندانی وارد زندان می شود خانواده وی دچار مشکل شده و آنها در این زمینه هیچ گناهی ندارند.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به آمار بازگشت زندانیان به زندان پس از آزادی اشاره کرد و افزود: آمار بازگشت به زندانیان پس از آزادی به زندان در حد مطلوب نیست و باید به سمتی برویم که زندانیان پس از گذراندن دوره محکومیت خود و آزادی دوباره به زندان بازنگردند.

جهانگیر تاکید کرد: در حوزه کاهش جمعیت کیفری نیز همکاران قضایی تا جایی که امکان دارد باید از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند.

وی افزود: همچنین سعی می کنیم زندانیانی که می توانند در بیرون از زندان باشند و با استفاده از تجهیزات نوین آنها را زیر نظر داشته باشیم را افزایش دهیم  و در حال حاضر طرح پابند الکترونیک در اصفهان و تهران به صورت آزمایشی استفاده می شود که این طرح از ابتدای امسال آغاز و در حال حاضر 100 زندانی با استفاده از این پابندها در بیرون از زندان تحت کنترل هستند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره افزایش نیافتن حقوق کارمندان سازمان زندان ها اظهار داشت: این موضوع را ما و قوه قضاییه پیگیری می کنیم تا به سرانجام برسد برداشت دولت این است که این افزایش حقوق شامل سازمان های تابعه قوه قضاییه نیست و امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته سازمان های تابعه قوه قضاییه نیز از این افزایش حقوق استفاده کنند.

رئیس سازمان زندان ها درخصوص وضعیت "شهرام جزایری" افزود: هیچ فردی حتی یک ساعت نیز بدون دستور قضایی در زندان نمی ماند و تمام زندانیان براساس دستور قضایی در زندان هستند هرگاه محکومیت فردی به پایان برسد آزاد خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که همزمان با آغاز ریاست شما بر سازمان زندان ها شاهد کاهش تعداد اخبار منتشر شده از داخل زندان ها هستیم آیا این موضوع به دلیل افزایش بازرسی هاست؟ اظهار داشت: ما وظیفه داریم زندان را محیطی برای آموزش و تربیت قرار دهیم و ناامن کنندگان را شناسایی کنیم، پس از شروع ریاست بنده در سازمان زندان ها بازرسی های مستمر شروع شده که این بازرسی ها کمک می کند با افرادی که محیط زندان را نا امن می کنند برخورد لازم صورت گیرد.

جهانگیر تاکید کرد: این بازرسی ها باعث کاهش انتشار اخبار نادرست از داخل زندان شده و زندان های ما محیطی برای تربیت و اصلاح است.

رئیس سازمان زندان ها در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص اردوگاه های نگهداری محکومان مواد مخدر نیز خاطرنشان کرد: ساخت و تجهیز این اردوگاه ها با توجه به اعتبارات تحقق یافته در حال انجام است و اگر اعتبارات به صورت کامل تحقق یابد این طرح تکمیل خواهد شد.

جدید ترین مطالب سایت