لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اوباما به ژنرال السیسی تبریک گفت

رئیس جمهور آمریکا با ژنرال السیسی تماس تلفنی گرفت و با تبریک پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری مصر برآمادگی کاخ سفید برای همکاری راهبردی با قاهره تاکید کرد...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، باراک اوباما دراین مکالمه تلفنی برهمکاری راهبردی میان قاهره و واشنگتن و تبادل نظر در این خصوص تاکید کرد .

بنا به اعلام کاخ سفید اوباما به ژنرال السیسی تاکید کرد که همکاری راهبردی در زمینه سیاسی و اقتصادی میان دو کشور ادامه خواهد یافت .

اوباما به ژنرال السیسی تبریک گفت

السیسی رئیس سابق ارتش مصر نزدیک به یک سال پس از برکنار کردن محمد مرسی نخستین رئیس جمهوری که به شیوه دموکراتیک در مصر روی کار آمده بود، در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید.

اوباما به ژنرال السیسی تبریک گفت

او روز یکشنبه سوگند خورد و دومین رئیس جمهور مصر پس از سقوط حسنی مبارک دیکتاتور سابق مصر شد که سال 2011 با قیامی مردمی از قدرت کنار رفت. پس از سقوط مبارک سه سال هرج و مرج سیاسی و اقتصادی بر مصر حاکم بود.

دولت موقت مصر که سیسی پس از برکناری مرسی در ماه ژوییه تشکیل داد،  به سرکوب خونین هواداران مرسی که به ویژه از اعضای جنبش اخوان المسلمین بودند مبادرت کرد.

رئیس جمهور جدید مصر چند ساعت پس از ادای سوگند قول داد به این مبارزه ادامه دهد.

او گفت به طور خستگی ناپذیر با کسانی که مرتکب خشونت شوند مبارزه می کند.

این هشدار آشکار به اخوان المسلمین بود که همه سران آن از جمله محمد مرسی زندانی و به اتهام " خشونت " محاکمه و به اعدام محکوم شدند.

طی 11 ماه، بیش از 1400 تظاهرکننده هوادار مرسی کشته، بیش از 15000 عضو اخوان المسلمین زندانی و صدها نفر ظرف چند دقیقه در محاکمه های جمعی به مرگ محکوم شدند.

جدید ترین مطالب سایت