لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فعال کردن قابلیت کنترل والدین در سیستم‌عامل‌های مختلف

 در اینجا قصد داریم روش های فعال کردن قابلیت کنترل والدین را در سیستم عامل های مختلف بررسی کنیم.    

هموطن:http://www.hamvatan.net/uploads/soniya/1393/03/21/1/e5785e30f2.jpg با این واقعیت باید روبرو شد که اینترنت پر شده از مطالب و تصاویر مستهجن و افراد ناباب و منحرف. یک روش مناسب برای جلوگیری از دسترسی فرزند دلبند شما به این سایت های مستهجن و غیر اخلاقی وجود دارد. در اینجا قصد داریم روش های فعال کردن قابلیت کنترل والدین را در سیستم عامل های مختلف بررسی کنیم.

فعال کردن قابلیت کنترل والدین در سیستم‌عامل‌های مختلف

سیستم عامل ویندوز

مایکروسافت در این زمینه وب سایتی راه اندازی کرده با نام Family Safety ، این وب سایت به همراه نرم افزاری که بر روی کامپیوتر نصب می شود به والدین کمک می کند تا کنترل بیشتری بر روی عملکرد فرزند خود در هنگام مشاهده صفحات اینترنتی داشته باشند. با استفاده از این نرم افزار می توانید به ازای هر کودک یک حساب کاربری جداگانه تعریف کرده و دسترسی ها آنها را بر اساس سن و سالشان محدود کنید.

 فعال کردن قابلیت کنترل والدین در سیستم‌عامل‌های مختلف

برای اینکار، کاربران سیستم عامل ویندوز ۸ موس خود را به سمت راست صفحه برده و گزینه Setting را از منوی باز شده انتخاب نمایند. کاربران ویندوز ۷ نیز در صورتی که نرم افزار Family Safety را بر روی سیستم نصب دارند آنرا انتخاب و در غیر اینصورت این نرم افزار را دانلود کرده و نصب نمایند.

سپس به کنترل پنل رفته و وارد قسمت Family Safety شوید، در اینجا قسمت Manage Setting را انتخاب نمایید.

نام کاربری و رمزی را که هنگام ورود به ویندوز وارد می کنید در اینجا نیز وارد کنید.

در مرحله بعد حساب کاربری مربوط به فرزند خود را انتخاب نمایید. حتما اطمینان حاصل کنید که برای حساب های کاربری فرزندان خود رمز مشخص کرده  باشید و قابلیت Guest Browing را غیر فعال کنید.

در پایان دسترسی های مجاز را برای کودکان خود در قسمت Edit Setting که در زیر نام کاربری فرزندان شما قرار دارد مشخص کنید.

سیستم عامل مک OS X

بر خلاف ویندوز که با استفاده از وب سایت اینترنتی، عمل کنترل والدین انجام می شود، در سیستم عامل OSX Maverick تمامی قابلیت های کنترل والدین به صورت داخلی در سیستم عامل تعبیه شده است. شما به راحتی می توانید محدودیت هایی را برای دسترسی کودک خود به اینترنت ایجاد کنید و مهم تر اینکه حتی افرادی را که کودک شما در اینترنت با آنها ارتباط دارد مدیریت نمایید.

 فعال کردن قابلیت کنترل والدین در سیستم‌عامل‌های مختلف

برای اینکار کافیست تا منوی اپل را باز کرده و قسمت System Preferences را انتخاب و وارد گزینه Parental Controls شوید.

نام کاربری و رمز خود را در این قسمت وارد نمایید. در اینجا قابلیت Parental Control را فعال (Enable) کرده و دسترسی های دلخواه را اعمال کنید. برای کاربران جدید نیز کافیست تا گزینه Add را از انتهای لیست کاربران انتخاب کرده و نام و رمز کاربر خود نظر خود را تایپ نمایید تا حساب کاربری وی ایجاد شود.

برای هر کاربر می توانید محدودیت سنی تعریف کرده و وی را به استفاده از نرم افزارهای به خصوصی در فروشگاه اپل محدود کنید، همچنین وب سایت هایی که فرزند شما می تواند با استفاده از مرورگر سفری (Safari) مشاهده کند را مشخص کنید، دسترسی کودک را به بازی ها محدود کرده و حتی افرادی را که فرزند شما می تواند با آنها از طریق ایمیل در ارتباط باشد را مشخص کنید.

سیستم عامل اندروید

شما تنها زمانی می توانید فعالیت کودک خود را سیستم عامل اندروید کنترل کنید که گوشی همراه و یا تبلتی که استفاده می کند مجهز به سیستم عامل اندروید نسخه ۴.۳ جلی بین و بالاتر باشد و از گوشی های سری نکسوس و یا تبلت ها استفاده کند.

 فعال کردن قابلیت کنترل والدین در سیستم‌عامل‌های مختلف

در این سیستم عامل به قسمت Settings رفته و قسمت Add user or Profile را انتخاب کرده و گزینه Restricted Profile را انتخاب کنید.

در اینجا بر روی گزینهNew Profile اشاره کرده و حساب کاربری مورد نظر خود را ایجاد کنید، سپس اپلیکیشن هایی مورد نظر خود را انتخاب کنید. به یک نکته مهم توجه داشته باشید که متاسفانه سیستم  عامل اندروید قابلیتی برای محدود کردن وب سایت های اینترنتی ندارد و اگر نمی خواهید کودک شما در محیط اینترنت از سایت های غیر اخلاقی بازدید داشته باشد، امکان دسترسی به مرورگر اینترنت را کلا غیر فعال کنید.

برای آن دسته از کاربرانی که به گوشی های همراه پیشرفته مجهز به سیستم عامل اندروید ۴.۳ جیلی بین دسترسی ندارند نیز گوگل پلی نرم افزار های کنترل والدین زیادی قرار داده است.  نرم افزار های Kid’s Place و Norton Family هر دو برای سیستم عامل اندروید نوشته شده اند و جالب اینکه به صورت رایگان  می توانید آنها را از گوگل پلی دانلود نمایید.

سیستم عامل iOS

دارندگان گوشی های آی فون برای محدود کردن دسترسی کودک خود کافیست تا منوی Settings را باز کرده و قسمت General را انتخاب نمایند در مرحله بعدی وارد قسمت Restrictions شوید.

فعال کردن قابلیت کنترل والدین در سیستم‌عامل‌های مختلف

در اینجا قسمت Restrictions را فعال کنید.

در زیر Restrictions لیستی از نر م افزار های قابل دسترسی مشاهده می شود. در مرحله به راحتی می توانید مشخص کنید که کدام نرم افزارها با وارد کردن رمز اجرا شوند.

در قسمت بعدی نیز می توان  مشخص کرد که کودک شما اجازه خرید چه نر م افزار هایی را دارد، حتی امکاناتی نظیر دسترسی به GPS نیز در این قسمت قابل تنظیم می باشد.

جدید ترین مطالب سایت