لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نوعیت حضور زنان در سالن والیبال رفع می‌شود؟

بايد تقاضايي وجود داشته باشد تا عرضه اي نيز به وجود بيايد، تقاضايي هم به ما نرسيده است. ارائه اين تقاضا انواع و اقسام مختلفي دارد؛ خود زنان نيز مي توانند اين تقاضا را داشته باشند تا در دستور كار فراكسيون ورزش مجلس نيز قرار گيرد...

هموطن: نخستين بار سال 91 و در مسابقه تيم هاي ملي واليبال ايران و ژاپن ورود زنان به سالن مسابقه ممنوع شد. اكنون پس از دو سال، زنان از خريد بليت براي حضور در ورزشگاه براي مسابقه واليبال محروم شده اند در حالي كه، تاكنون هيچ يك از مسئولان فدراسيون واليبال اين مطلب را به طور رسمي اعلام نكرده اند.

به گزارش آرمان در حالي كه يكشنبه هفته آينده، 25 خرداد اين بازي ها آغاز مي شود و زنان تا به حال قادر به خريد بليت نبوده اند، در تازه ترين خبر پيرامون اين موضوع، شهيندخت مولاوردي معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوری اظهار كرد: ما رايزني هاي خودمان را در مورد بازي روز 25 خرداد شروع كرده ايم و اميدواريم كه اين مشكل حل شود و خانم هاي علاقه مند به اين ورزش بتوانند روز يكشنبه در استاديوم حضور پيدا كنند.

همچنين، به گفته معاون سياسي و امنيتي فرمانداري تهران، در اين موضوع بحث موافقت يا مخالفت ارگان خاصي مطرح نيست و نهادهاي مختلف ارزيابي خودشان را از مسائل مربوط به برگزاري اين مسابقات مطرح كرده اند. اصغر ناصر بخت اعلام كرد: در عين حال تدابير و تمهيدات لازم براي حضور بانوان در ورزشگاه انديشيده شده است و تا عصر امروز (چهارشنبه) با اعلام نظر قطعي شوراي  عالی امنيت ملي، مجوز حضور بانوان در ورزشگاه براي تماشاي مسابقات ليگ جهاني واليبال صادر مي شود.

به عقيده يك عضو فراكسيون ورزش مجلس فراهم نبودن معيارها و زيرساخت ها از دلايل ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه ها است. سيد مهدي هاشمي با بيان اينكه كسي نگفته زنان نبايد در ورزشگاه ها حضور داشته باشند تصريح كرد: بايد تقاضايي وجود داشته باشد تا عرضه اي نيز به وجود بيايد، تقاضايي هم به ما نرسيده است. ارائه اين تقاضا انواع و اقسام مختلفي دارد؛ خود زنان نيز مي توانند اين تقاضا را داشته باشند تا در دستور كار فراكسيون ورزش مجلس نيز قرار گيرد. در همین حال رئیس فدراسیون اسلامی ورزش زنان در گفت و گو با پویش به این موضوع اعتراض کرده است.

با این وجود، فائزه هاشمی رفسنجانی گفته است: تصمیم گیری برای حضور زنان در ورزشگاه ها از جمله مسابقات والیبال دست مجموعه دولت یا فدراسیون ها نیست. جای دیگری یا شاید شورای تامین است که برای چنین موضوعی تصمیم می گیرد.

پیش از این مشاور امور ورزش معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه با ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه برای دیدن بازی های لیگ جهانی والیبال مخالف است، گفته بود: معاونت امور زنان این مساله را پیگیری خواهد کرد.طاهره طاهریان در مورد ممنوعیت حضور تماشاگران خانم در ورزشگاه برای بازی های لیگ جهانی والیبال گفته بود: من به عنوان یک کارشناس ورزش با این ممنوعیت مخالفم و فکر می کنم می توان تدابیری اندیشید که حضور خانم ها برای دیدن این بازی ها منعی نداشته باشد.

او ادامه داده بود: بسیاری از بانوان علاقه مند به دیدن این بازی ها هستند و در گذشته هم این امکان وجود داشت که برای تماشای والیبال زنان هم به ورزشگاه بیایند، بنابراین قطعا این مسئله را از طریق معاونت امور زنان از فدراسیون والیبال پیگیری خواهیم کرد.

به گفته طاهریان در گذشته برای ورود و خروج و جایگاه نشستن بانوان تمهیداتی اندیشیده می شد و مشکلی برای حضور آنها در ورزشگاه نبود، اما مشخص نیست به چه دلیلی فدراسیون این تصمیم جدید را گرفته است.

منبع خبر: مجله اینترنتی بیتوته

 

 

جدید ترین مطالب سایت