لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جوانان به غیر از شغل و ازدواج چه می‌خواهند؟

یک روانشناس معتقد است، جوانان باید فضایی برای شادی و نشاط و تخلیه انرژی های حاصل از دوران جوانی داشته باشند، در غیر این صورت به بیراهه کشیده می شوند...

خبرگزاری ایسنا: دکتر جهانگیر کرمی اظهارکرد: همواره وقتی سخن در مورد جوانان و مشکلات آنها پیش می آید معمولاً بیکاری و مسائل اقتصادی مطرح می شود و کمتر به سایر نیازهای آنها پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه جوانان به غیر از نیاز به ازدواج و نیازهای مالی، بر اساس مقتضای سن نیازهای اجتماعی، معنوی، روانی و روحی فراوانی دارند، ادامه داد: نیاز به نشاط و شادابی از مهمترین نیازهای جوانان است و به دلیل ویژگی های این دوران وجود جوان پر از انرژی هایی است که باید به شیوه ای صحیح آن را تخلیه کند.

به گفته این استاد دانشگاه باید امکانات لازم ورزشی و تفریحی برای جوانان فراهم باشد تا بتوانند نیازهای خود را در مسیر صحیح هدایت کنند.

کرمی نیاز به دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن را نیز از دیگر خواسته های دوران جوانی خواند و تاکید کرد: جوانان نیاز دارند در گروه های مختلف اجتماعی حاضر شوند، توانایی ها و وجود خود را بروز دهند و حس کنند به جایی تعلق دارند.

حس احترام، عزت نفس، خودشکوفایی و ... از دیگر نیازهای یک جوان است که وی از آنها نام برد.

این روانشناس با بیان اینکه خانواده ها نیز باید خواسته ها و نیازهای جوانان را در نظر بگیرند و به آنها بها دهند، خاطرنشان کرد: خانواده باید از جوان نظر بخواهد و علایق و سلیقه های او را در تصمیم گیری ها لحاظ کند.

کرمی نیاز به داشتن یک هویت مشخص را نیز از دیگر خواسته های جوانان برشمرد و اظهار کرد: جوان نیاز دارد در فرصت های مناسب خود را محک بزند، خلاقیت ها و توانایی های خود را بشناسد و فرصتی برای تجربه کسب کردن داشته باشد تا بتواند هویت مشخصی برای خود تعیین کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از جوانان دچار سردرگمی هویت هستند، افزود: خیلی از جوانان هنوز نمی دانند که هستند، چه خواسته هایی دارند، چه اهدافی دارند و از زندگی چه می خواهند.

وی معتقد است، این سردرگمی هویت چالش های فراوانی را هم برای خود جوان و هم برای جامعه ایجاد می کند و فراهم کردن فضا برای اینکه جوانان فرصت تجربه و محک زدن خود را داشته باشند وظیفه خانواده و سایر نهادهای اجتماعی است.

کرمی انحراف از مسیر صحیح را از پیامدهای برطرف نشدن نیازهای مختلف جوانان خواند و تصریح کرد: هیچ نیازی در جوان از بین نمی رود، بلکه اگر به آن پاسخ داده نشود منجر به انحراف و آسیب های اجتماعی و روانی خواهد شد.

این روانشناس از جوان و دوران جوانی به عنوان رودخانه ای خروشان یاد کرد که اگر به درستی هدایت شود می تواند آبادانی در پی داشته باشد و اگر از مسیر منحرف شود ویرانی و آسیب را در پی خواهد داشت.

وی گفت: افسردگی و سایر آسیب های روانی، گرفتاری در گروه های منحرف، اعتیاد و ... از جمله خطراتی است که در کمین جوانانی است که نیازهای آنها برطرف نمی شود.

جدید ترین مطالب سایت