لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کسانی که به دنبال آرامش هستتند

اكثر مردم بر اين موضوع واقفند كه ورزش، بخش مهمي از سبك زندگي سالم را تشكيل مي دهد. ورزش منظم، سلامت جسمي و ذهني را حفظ مي كند و قادر است خطر پيدايش بيماري هاي مزمن را كاهش دهد....

هموطن:اكثر مردم بر اين موضوع واقفند كه ورزش، بخش مهمي از سبك زندگي سالم را تشكيل مي دهد. ورزش منظم، سلامت جسمي و ذهني را حفظ مي كند و قادر است خطر پيدايش بيماري هاي مزمن را كاهش دهد، اميد به زندگي را بيشتر كند و كيفيت زندگي را در طول سال هاي آينده بهبود بخشد. اگر ورزش را جزئي از برنامه روزمره خود نماييد، احتمالا متوجه خواهيد شد كه انرژي بيشتري براي انجام فعاليت هاي روزانه معمول- مثل خريد، كارمنزل، مراقبت از كودك و باغباني یوگا.... داريد.

 

یوگا

فعالیتهای کانون یوگا در سال 54 - 1355 در یک منزل مسکونی در خیابان کارگر، به طور غیر رسمی شروع شد. همزمان با آن در دانشگاه شهید بهشتی کنونی ( ملی سابق ) و باشگاه حجاب کنونی فعالیت خود را ادامه داد.

تا زمانی که یوگا توسط بنیانگذار کانون یوگا مسعود مهدوی پور به رسمیت شناخته نشده بود، بطور غیررسمی فعالیت می کرد. از سال 1374، که یوگا به رسمیت شناخته شد، کانون یوگا با مجوز رسمی سازمان تربیت بدنی تا به امروز فعالیت می کند..

در تمام سال های پیش از 1374 ( قبل و بعد از انقلاب )، کانون یوگا برای معرفی و شناساندن یوگا به مسئولان کشور در سازمان های بهزیستی و تربیت بدنی و در ارتباط با وزارت بهداشت و درمان فعالیت می کرد و بازرسان سازمان بهزیستی و سازمان تربیت بدنی در تمام طول این سال ها، برای آشنا شدن با مقوله یوگا با کانون یوگا ارتباط داشته و دارند.

در سال 62 - 1363، کانون یوگا با معلولین فلج اندام های تحتانی در مرکز جنگی کهریزک و بیمارستان شفا یحیاییان برای بهبود حال معلولین فعالیت می کرددر خانه، مکان مناسبی را برای یوگا انتخاب کنید. یک فضای بزرگ و ساکت مناسب است. باید روی زمین سفت این کار را انجام دهید. اگر خانه تان فرش شده است، باید یک جای سفت و سخت پیدا کنید. هرچقدر سطح نرم تر باشد، بیشتر به مفاصل آسیب می رسد.زمانی تمرین کنید که کسی در خانه نباشد و مزاحم شما نشود. پیدا کردن زمان مناسب، قسمت سخت کار است. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که چیزی باعث حواس پرتی نشود.فضا را آماده کنید. شمع روشن کنید یا نور را کم کرده تا جوی آرام به خود بگیرد. زیر انداز یوگا را پهن کرده و همه لوازم ضروری را که طی یوگا لازم است، آماده کنی یک بطری یا لیوان آب کنار زیرانداز بگذارید، به همراه یک حوله. با حوله، هم می توانید عرقتان را خشک کنید و هم به عنوان جسمی نرم در بعضی حرکات استفاده کنید.برنامه ای معین برای یوگا داشته باشید. مثلاً در کلاس های یوگا، قبل از هر حرکتی، اول نرمش می کنند تا بدن گرم شود. هر حرکتی عکس آن حرکت را هم دارد تا بدن تعادل داشته باشد و همه اعضا به اندازه مساوی حرکت داشته باشند. در خانه هم همین کارها را باید انجام .این ورزش را جزو کارهای هر روزتان قرار دهید. برنامه ریزی کنید. اگر برنامه تان به صورت هفتگی است، می توانید روزی 15 دقیقه یوگا کار کنید.

با یوگا اوقات جذاب و لذتبخشی را با فرزندتان در منزل سپری کنید

* بهتر است مادران اوقاتی را که در منزل با فرزندشان سپری می کنند با الفاظی مانند « بیا با هم ورزش کنیم یا مثلا بیا با هم گربه بشیم و ... » فرزندشان را به تمرینات یوگا دعوت کنند و با هم اوقات لذت بخش و خوشی را سپری کنند .

نحوه ی انجام حرکت

چهار دست و پا روی زمین قرار گیرید و و دستها را در زیر شانه ها قرار دهید . زانوها را بعرض شانه از هم باز کنید . با انجام بازدم سرتان را پایین بیندازید و به شکمتان نگاه کنید و تنه را به سمت بلا و گرده ماهی قوس دهید . یک دم و بازدم انجام دهید و سپس به حالت اول باز گردید.

در مرحله بعد به پوزیشن گاو درآیید یعنی کمرتان را بجای بالا بردن پایین آورید تا گود شود و سرتان را بالا ببرید انتهای ستون فقرات یعنی دنبالچه را نیز بالا ببرید . دم و بازدم اتجام دهید و نهایتا به وضعیت اولیه باز گردیداین تمرین را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

نکات و هشدارها

از انجام دادن حرکاتی که قادر به انجامش نیستید یا نیاز به یاور دارید، خودداری کنید. بعضی حرکات هستند که به گردن یا کمر فشار می آورند. یک حرکت اشتباه، دردسر ساز می شود.بهتر است قبل از انجام یوگا در خانه چند جلسه ای کلاس بروید تا روش های انجام حرکات و تکنیک های تنفس را یاد بگیرید. 

جدید ترین مطالب سایت