لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شرط جالب خانواده مقتول برای بخشش قاتل

خانواده جوانی که ۸ سال قبل در جریان یک نزاع به قتل رسیده بود حاضر شدند در ازای ساختن حسینیه توسط قاتل، او را ببخشند...

همشهری آنلاین: روز ششم شهريور ماه سال 85 مأموران پليس شهرستان حاجي آباد واقع در استان هرمزگان از نزاع خونيني بين 2جوان با خبر شدند. زماني كه مأموران به محل حادثه رسيدند معلوم شد جواني 22ساله به نام مصيب با ضربات چاقو جوان ديگري به نام كاووس را به قتل رسانده است. شواهد حاكي از آن بود اين دو نفر از قبل يكديگر را مي شناختند و با يكديگر اختلاف داشتند و سرانجام اختلاف شان به جنايتي خونين كشيده شد.

به دنبال اين حادثه متهم به قتل دستگير شد و در جريان بازجويي ها اتهامش را پذيرفت. او گفت: آن روز مي خواستم به مراسم عروسي بروم كه كاووس را سر كوچه ديدم. ما از قبل با يكديگر اختلاف داشتيم و آن لحظه نمي دانم چطور شد كه با يكديگر درگير شديم و من با چاقو چند ضربه به او زدم و فرار كردم.

محاكمه

مصيب در ادامه صحنه جنايت را در برابر بازپرس پرونده بازسازي كرد و در ادامه در شعبه دوم دادگاه كيفري استان هزمرگان محاكمه شد. هرچند او مدعي بود نيتي براي قتل كاووس نداشته اما در نهايت با درخواست اولياي دم مقتول قضات دادگاه او را به قصاص محكوم كردند.

اين رأي در شعبه33 ديوان عالي كشور نيز تأييد شد و متهم در آستانه اجراي حكم قرار گرفت. با قطعي شدن حكم قصاص خانواده جوان محكوم به اعدام براي جلب رضايت اولياي دم به تكاپو افتادند.

پدر و مادر مقتول خواسته شان قصاص قاتل بود و گفتند در برابر هيچ چيز رضايت نمي دهند. با اين حال تلاش ها براي جلب رضايت آنها ادامه يافت تا اينكه روز اجراي حكم فرارسيد.

متهم يك روز قبل براي آخرين مرتبه با خانواده اش ديدار كرده و به قرنطينه زندان منتقل شده بود. دقايقي پيش از اجراي حكم خانواده مقتول وارد زندان شدند تا حكم را اجرا كنند. اما مسئولان اجراي حكم اميد داشتند تا بتوانند رضايت اولياي دم را براي بخشش قاتل جلب كنند.

سرانجام همه اين تلاش ها در آخرين لحظات پيش از اجراي حكم به نتيجه رسيد و پدر و مادر مقتول اعلام كردند حاضرند تحت شرايطي از مجازات قاتل پسرشان صرف نظر كنند.

بخشش، قبل از اجراي حكم

پدر كاووس گفت مصيب به اندازه كافي تنبيه شده و اگر تعهد كند تا آخر آذرماه امسال يك حسينيه در شهر حاجي آباد بسازد بخشيده مي شود. جوان اعدامي كه خود را در يك قدمي چوبه دار مي ديد با پذيرش اين شرط تعهد كرد در اين مدت همه تلاش اش را براي ساخت حسينيه در شهرشان انجام دهد. به اين ترتيب او از مرگ نجات پيدا كرد و بار ديگر به زندان منتقل شد.

هدايت الله ميرشاهي، پدر مقتول درباره تصميم بزرگي كه گرفته است گفت: با توجه به اينكه متهم 8 سال در زندان بود بعد از مشورت با خانواده ام تصميم گرفتم براي شادي روح پسرم از قاتلش بخواهم يك حسينيه در شهر بسازد.

به نظرم با قصاص قاتل پسرم زنده نمي شود و ساخت حسينيه بهترين كار است. چون در شهر حاجي آباد فقط يك حسينيه داريم كه ظرفيتش محدود است. حالا هم قاتل تعهد داده تا آخر آذر ماه امسال حسينيه را بسازد يا اينكه مقدمات ساخت آن را انجام دهد. اميدوارم او بتواند كاري كه قول داده انجام دهد و الا ممكن است حكم اجرا شود.

در همين حال همتي فر مسئول شعبه دوم اجراي احكام دادگستري هرمزگان به همشهري گفت: طي 8سال گذشته براي جلب رضايت اولياي دم تلاش هاي زيادي انجام شد تا اينكه بالاخره آنها حاضر به گذشت شدند و كلنگ ساخت حسينيه هم زده شد. اين اقدام خانواده مقتول قابل تقدير است. آنها با اين كار بزرگ شان زندگي دوباره اي به جوان محكوم به اعدام دادند و اميدوارم او قدر اين فرصت دوباره براي زندگي را بداند و در ادامه زندگي اش راه درستي را در پيش بگيرد.

 

جدید ترین مطالب سایت