فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شجاعت.نقطه کلیدی هر فعالیت جدید است

حتمالا در خیلی مواقع در مقابل دست زدن به عملی، احساس ناتوانی کرده اید! اما وقتی مستقیم به سمت ترس خود پیش می روید، می توانید خیلی موثرتر عمل کنید.

هموطن:احتمالا در خیلی مواقع در مقابل دست زدن به عملی، احساس ناتوانی کرده اید! اما وقتی مستقیم به سمت ترس خود پیش می روید، می توانید خیلی موثرتر عمل کنید.

شجاعت واقعی یک مهارت ذهنی است نه یک احساس. به عبارت دیگر شما از استعداد، منطق و تمایلات مستقل خود برای غلبه بر محدودیت هایی که به عنوان یک موجود احساسی به ارث برده اید استفاده می کنید.

برای تقویت شجاعت دو راه وجود دارد. روش اول فرآیندی گام به گام است دقیقا مثل بدنسازی که ابتدا با وزنه هایی شروع می کنید که توان بلند کردن آنها را دارید، سپس با تمرین مستمر، آنها را سنگین و سنگین تر می کنید تا قوی تر شوید. پس ابتدا از ترس های کوچک تر خود شروع کرده و کم کم به سمت حذف ترس های بزرگ تر خود بروید.

با این کار علاوه بر غلبه بر ترس های خود شرایطی را برای شجاعانه تر عمل کردن در موقعیت های آتی ایجاد خواهید کرد.

راه دوم افزایش شجاعت، به دست آوردن دانش و مهارت در مقابل ترس تان است. بسیاری از ترس ها به واسطه کمبود مهارت و دانش ایجاد می شود پس با افزایش آگاهی و توانمندی های خود می توانید از ترس هایتان کاسته یا آنها را از بین ببرید.

 

۱. تصمیم به شروع بگیرید. این اولین قدم در شروع کار جدید خودتان است: داشتن این طرزفکر که می خواهید کار خودتان را شروع کنید. این می تواند یکی از سخت ترین مراحل کار باشد. اینکه تصمیم به شروع بگیرید به این معنی است که فکرتان این است که می خواهید شروع کنید. یعنی به این ادراک رسیده اید که می خواهید کاری برای خودتان داشته باشید و به همین دلیل تصمیم می گیرید وارد عمل شوید.

۲. وارد عمل شوید. این مهمترین قدم در موفقیت هر کار و حرفه است. وارد عمل شدن می تواند کلیه جوانب کارتان را در بر گرفته و در طول حیات حرفه تان باید به کار بسته شود. وارد عمل شدن مهمترین تفاوت بین موفقیت و شکست است. خیلی افراد خود را درگیر جزئیات می کنند، آنقدر که باعث می شود قبل از اینکه حتی شروع کرده باشند، خسته و ناامید شوند.

۳. برای موفقیت برنامه ریزی کنید. شکست در برنامه ریزی درواقع برنامه ریزی برای شکست است. این جمله به خوبی اهمیت برنامه ریزی برای کار را نشان می دهد. اگر در سرتان است که کارتان را رها کنید، دقت کنید که قبل از آن برنامه های کار جدیدتان ریخته شده باشد. برنامه ریزی کردن برای یک کسب و کار جدید می تواند کاری زمان بر و دشواری باشد. داشتن یک درآمد مشخص وقتی مشغول این مرحله از کارتان هستید تاثیر بسیار زیادی در موفقیت یا شکست شما دارد. بنابراین قبل از اینکه کارتان را رها کنید، برنامه هایتان را بریزید.

۴. اهداف. کسانیکه هدف دارند به طور طبیعی موفق تر از آنهایی هستند که هیچ هدفی ندارند. آرزوها زمانی به واقعیت تبدیل می شوند که آنها را به صورت اهداف عملی روی کاغذ بیاورید. اهدافی واقع بینانه تعیین کنید و بعد اتفاقات و فرایندهای عملی برای رسیدن به آنها طراحی کنید.

۵. زیربنا را بسازید. پیدا کردن فروشندگان و تولیدکنندگان مناسب مرحله ای بسیار وقت گیر است. قرارداد بستن و کنار آمدن با آنها هم نیازمند زمان است اما باعث می شود کارتان را درست شروع کنید. خیلی مهم است که نقش هرکس را در کار به خوبی مشخص کرده و برای همه توضیح دهید زیرا این مسئله نقش بسیار مهمی در موفقیت و شکست کارتان خواهد داشت.

۶. درآمد. درمورد درآمد دو استراتژی کلی وجود دارد. آنتونی رابینز می گوید، «جایی که فکر بکار می افتد، انرژی جریان دارد.» ذات این فرایند فکری زمانی است که می خواهید علاقه تان را دنبال کنید. اگر بخواهید خودتان را بین دو کار تقسیم کنید، خیلی از فرصت ها را از دست خواهید داد. فلسفه او این است که بلند شوید و آن را به مرحل عمل برسانید.

استراتژی دیگر این است که صبر کنید تا درآمد کار جدیدتان به اندازه نصف حقوق کنونی تان شود. فلسفه آن این است که اگر بتوانید درآمدتان را بااینکه فقط به صورت نیمه وقت در آن فعالیت دارید، به نصف حقوقتان برسانید، اگر کار جدیدتان را تمام وقت کنید، خواهید توانست درآمدتان را دوبرابر کنید.

این استراتژی دوم خطر کمتری دارد زیرا داشتن یک حقوق باعث می شود بتوانید اهدافتان را سریعتر اجرا کنید. اما ممکن است در حین راه بعضی فرصت ها را از دست بدهید.

 

۷. چشم انداز. داشتن نگرش درست تفاوت بسیاری در کارتان ایجاد خواهد کرد. نباید هیچ موقعیتی را مشکل یا شکست ببینید. دلیل آن این است که هر اتفاقی هم که بیفتد، یا می توانید دوباره شروع کنید و یا فردا با اطلاعات بیشتر شروع کنید.

شکست برای همه اتفاق می افتد، حتی برای سرمایه داران بزرگ. رمز کار این است که وقتی شکستی اتفاق افتاد، همه تمرکزتان را روی شکست محدود نکنید، بلکه به قسمت هایی از کارتان نگاه کنید که موفق شده اید.

در آخر باید بگوییم ترس، دشمن شما نیست بلکه شما را به نقاطی که نیاز به تقویت خود در آن زمینه ها دارید راهنمایی می کند. پس وقتی با یک ترس جدید روبه رو می شوید و بر آن غلبه می کنید، این فرصت را به عنوان موقعیتی برای رشد، جشن بگیرید.

جدید ترین مطالب سایت