فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

احتمال افزایش اعتبار کارتهای یکساله مترو

محسن سرخو در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه موجودی کارت های حمل ونقل عمومی پاسخگوی نیاز یک ساله افرادی که به طور مستمر از مترو و اتوبوس استفاده می کنند نیست...

هموطن: محسن سرخو در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه موجودی کارت های حمل ونقل عمومی پاسخگوی نیاز یک ساله افرادی که به طور مستمر از مترو و اتوبوس استفاده می کنند نیست،گفت: استفاده از حمل ونقل عمومی برخی افراد بالاست ولی این نکته را باید مدنظر قرار داد که مبلغی اضافه بر آنچه شهروندان بابت هزینه بلیت می پردازند در این کارت ها موجود است و این به معنای 50 درصد تخفیف به کسانی است که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند .

وی افزود: باید روش هایی اتخاذ می  شد تا جلو سوءاستفاده های برخی افراد را بگیرد و شرایطی را ایجاد کرد تا روزانه تعداد تراکنش های معینی از کارت بلیت ها وجود داشته باشد.

رئیس کمیته حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: کارت های یکساله مترو، اتوبوس و نوع 2 منظوره آن مانند کارت سوختی است که سهمیه مشخصی در آن وجود دارد و افراد می توانند آن را در مدتی کوتاه یا طی یکسال استفاده کنند.

سرخو خاطرنشان کرد: در شورای شهر اعتقادمان بر این است که هزینه های مترو در حداقل ممکن قرار دهیم تا انگیزه برای بهره برداری و استفاده مردم از این وسیله کاهش پیدا نکند زیرا مناسب ترین وسیله حمل ونقل عمومی را مترو می دانیم و فکر می کنیم هرچه برای استفاده از این وسیله رغبت ایجاد شود به نفع شهر و مردم است؛ اما این مسئله که استفاده برخی افراد از وسایل حمل و نقل عمومی زیاد است و رقم کارت جوابگوی نیاز یک ساله آنها نیست قابل بررسی است و اینطور نیست که بخواهیم به صورت مطلق رقم مشخصی در کارت ها قرار دهیم که تغیرناپذیر باشد. سال گذشته این کارتها سازوکار دیگری داشت و امسال تغییراتی در آن لحاظ شد بنابراین ممکن است بعد از اجرا و بررسی نتایج آن شکل جدیدی در اواسط سال یا سال آینده بوجود آوریم و در صورت نیاز سقف استفاده از این کارت ها را افزایش دهیم.

وی همچنین درباره یکی دیگر از ابهامات ثبت نام برای کارت بلیت ها مبنی بر عدم اشاره به تخفیفات دانشجویان، دانش آموزان و افراد تحت پوشش کمیته امداد، گفت: این مسئله نیز قابل بررسی است و از جمله مواردی است که در حین اجرا باید ساز و کار آن را اصلاح کرد.

منبع خبر: مهر

جدید ترین مطالب سایت