لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تساوی ایران و نیجریه؛ اولین امتیاز ایران در برزیل

دیدار دو تیم فوتبال ایران و نیجریه در گروه F با تساوی بدون گل به پایان رسید...

هموطن: دیدار دو تیم ایران و نیجریه از ساعت 23:30 دقیقه به وقت ایران در ورزشگاه بایکسادای شهر کوریتیبا آغاز شد و نیمه نخست آن بدون گل به پایان رسید.

تساوی ایران و نیجریه؛ اولین امتیاز ایران در برزیل

علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، مهرداد پولادی، پژمان منتظری، جواد نکونام،  آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه، خسرو حیدری، احسان حاج صفی و رضا قوچان نژاد 11 بازیکن ایران برای بازی با نیجریه هستند.

قضاوت این دیدار را کارلوس ورا از اکوادور به عهده دارد.

نیمه اول این دیدار توسط بازیکنان ایران آغاز شد.

در دقیقه 3 نیجریه ای ها با یک شوت دروازه ایران را هدف گرفتند اما علیرضا حقیقی این توپ را مهار کرد.

ملی پوشان با پاسکاری های مداوم سعی می کردند که به دروازه سبزپوشان نیجریه نزدیک شوند.

در دقیقه 6 موسی از سمت راست حرکت کرد اما مقاومت مدافعان ایران باعث شد تا درنهایت اوت به سود کشورمان اعلام شود.

در دقیقه 7 بازی نیجریه ای ها یک ضربه کرنر به دست آوردند و علیرضا حقیقی برای گرفتن توپ بیرون آمد و موسی روی توپ اثر گذاشت و وارد دروازه شد اما پیش از آن داور با سوت خود اعلام خطا کرد.

در دقیقه 8 نیجریه ای ها یک بار دیگر حمله کردند و مدافعان ایران جا ماندند و نزدیک بود دروازه ایران باز شود اما دفع ناقص منتظری باعث شد بازیکنان نیجریه در پشت محوطه صاحب توپ شوند که این توپ هم به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.

پس از این موقعیت بازیکنان ایران سعی کردند تا دوباره بازی را در دست بگیرند.

در دقیقه 13 بازی داور روی توپی که قوچان نژاد و بازیکن نیجریه برای زدن آن بلند شده بودند به سود ایران اعلام خطا کرد. این توپ را دژاگه ارسال کرد اما کسی در محوطه جریمه از آن استفاده نکرد.

یکبار دیگر در دقیقه 18 بازی توپی روی دروازه ایران آمد اما حقیقی باز هم این توپ را در اختیار گرفت.

در 20 دقیقه ابتدایی بازی بیشتر مالکیت توپ و میدان در اختیار نیجریه بود.

نیجریه ای ها سعی کردند از سمت راست حمله کنند اما مدافعان توپ را دفع کردند و در برگشت این توپ به دژاگه رسید و این بازیکن روی خط محوطه جریمه نیجریه در برخورد با بازیکن حریف نقش بر زمین شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت.

دو تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار داده بودند و از همین رو دقایق زیادی از این بازی بدون صحنه حساس دنبال شد. در دقایقی از بازی هم نیجریه ای ها سعی داشتند از کناره ها نفوذ کنند اما مدافعان ایران مانع از پیشروی آنها می شدند.

در دقیقه 30، اوبابونا که با مصدومیت مواجه شده بود جای خود را به جوزف یوبو داد.

نیجریه ای ها در دقیقه 31 از جناج چپ صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و موسی این توپ را به سمت دروازه حقیقی زد و دروازه بان کشورمان این توپ را به کرنر فرستاد.

ایرانی ها دقایقی روی دروازه نیجریه فشار آوردند و قوچان نژاد قصد نفوذ داشت که توپش را به کرنر فرستادند. در دقیقه 34 دژاگه این توپ را ارسال کرد و در ادامه ضربه سر قوچان نژاد به شکل خطرناکی از سوی دروازه بان حریف دفع شد.

نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم؛ نیم نگاهی به بازی هجومی

با آغاز نیمه دوم تیم ملی ایران کمی از لاک دفاعی خارج شد و در دقیقه 50 رضا قوچان نژاد شانس گلزنی در این دیدار را داشت. شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه نیجریه با اختلافی اندک از کنار دروازه این تیم گذشت.

در دقیقه 52 آمه اوبی به جای موزس برای نیجریه به میدان آمد.

در دقیقه 54 این دیدار جای خالی پولادی فرصت مناسبی را برای بازیکنان نیجریه به وجود آورد اما سید جلال حسینی با دخالتی به موقع مانع از ایجاد یک فرصت بسیار مناسب برای تیم ملی نیجریه شد.

تا دقیقه 55 ایران 189 پاس داده که 59 درصد آن سالم بوده است. نیجریه هم 362 پاس داده که 76 درصد آن ها درست بوده است.

در دقیقه 59 این دیدار آمه اوبی بازیکن تازه به میدان آمده نیجریه پشت محوطه جریمه تیم ملی فرصتی مناسب را به دست آورد اما شوت بی هدف او با اختلاف از بالای دروازه تیم ملی ایران راهی اوت شد.

در دقیقه 63 این دیدار رضا قوچان نژاد در حالی که با حرکتی عرضی می توانست دژاگه را صاحب توپ کند، اما تصمیم گرفت با یک شوت ناگهانی شانس را برای باز کردن دروازه نیجریه امتحان کند با این حال ضربه او دقت لازم را نداشت و با اختلاف به بیرون رفت.

در دقیقه 65 تیم ملی ایران در یک ضد حمله صاحب موقعیتی مناسب شد. پژمان منتظری با حمل توپ از دفاع به حمله توپ را به خسرو حیدری داد اما ارسال حیدری توسط مدافع نیجریه راهی کرنر شد.

تنها دو دقیقه بعد از این فرصت بود که ارسال احسان حاج صفی از جناح چپ در حالی پیش روی قوچان نژاد قرار گرفت که این بازیکن با کمی دقت می توانست تیم ملی ایران را به نخستین گلش برساند اما ضربه او دقت لازم را نداشت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه 69 نیجریه سومین تعویضش را هم انجام داد. رامون عزیز از زمین خارج و به جای او اودم وینگی وارد برای این تیم به میدان آمد.

در دقیقه 71 این دیدار نیجریه یکی از بهترین فرصت هایش را از دست داد. ارسال خوب بازیکنان نیجریه روی دروازه تیم ملی با ضربه سر خوب آمه اوبی همراه شد اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه تیم ملی راهی اوت شد تا حساب کار همچنان صفر بر صفر باقی بماند.

در دقیقه 75 این دیدار آندرانیک تیموریان نخستین کارت زرد این دیدار را گرفت.

در دقیقه 76 اونازی مهاجم نیجریه پشت محوطه جریمه تیم ملی ایران صاحب توپ شد و توانست با یک حرکت زیرکانه تیموریان را از پیش رو بردارد. او با یک ضربه سعی کرد تیمش را پیش اندازد اما ضربه او قدرت لازم را نداشت و علیرضا حقیقی به راحتی توپ را گرفت.

تنها یک دقیقه بعد بود که ارسال مهرداد پولادی بر ای اشکان دژاگه می توانست ایران را به گل برساند اما ضربه سر دژاگه نتوانست خطری را بر روی دروازه نیجریه ایجاد کند.

پس از این فرصت اشکان دژاگه از میدان خارج شد و علیرضا جهانبخش برای ایران به میدان آمد.

در دقیقه 81 این دیدار حرکت عرضی احسان حاج صفی پاس بسیار خوبی را به آندرانیک تیموریان داد و این بازیکن را در موقعیت شوت زنی قرار داد. تیموریان با یک شوت تلاش کرد دروازه نیجریه را باز کند اما توپ روی پای این بازیکن جفت و جور نشد تا ضربه نه چندان خوب او راهی اوت شود.

در دقیقه 89 این دیدار خسرو حیدری جایش را به مسعود شجاعی داد.

در دقایق پایانی این دیدار تیم ملی نیجریه تلاش زیادی را برای بازی کردن دروازه ایران را انجام داد و ارسال های بازیکنان این تیم بر روی دروازه ایران می توانست خطرساز باشد اما درخشش مدافعان تیم ملی ایران بخصوص مهرداد پولادی مانع از گلزنی نیجریه ای ها شد تا تیم ملی ایران به یک تساوی ارزشمند در جام بیستم دست یابد.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

جدید ترین مطالب سایت