فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ازدواج اجباری جرم شد

هزاران دختر و زن جوان در انگلستان و ولز مجبور به ازدواج می شوند که بیشتر آنها از کشورهای جنوب آسیا مانند پاکستان و هند آمده اند...

هموطن: بر اساس قانون تازه ای که از دوشنبه، ۱۶ ژوئن در انگلستان و ولز به اجرا در می آید، والدینی که فرزندانشان را مجبور به ازدواج کنند، مجرم شناخته می شوند. بنا بر قانون جدید، ارتکاب چنین جرمی می تواند مجازاتی تا حداکثر هفت سال زندان در پی داشته باشد.پیش از این دادگاه ها می توانستند به صورت موردی برای پیشگیری از چنین ازدواج هایی حکم صادر کنند.

برآورد  شود سالانه هزاران دختر و زن جوان در انگلستان و ولز مجبور به ازدواج می شوند که بیشتر آنها از کشورهای جنوب آسیا مانند پاکستان و هند آمده اند.

سال گذشته بیش از ١٣٠٠ قربانی ازدواج اجباری با مسئولان دولتی تماس گرفته اند که از هر شش نفر، یک نفر از آنها کمتر از ۱۵ سال سن داشته است.

بنا بر آمار منتشرشده ۸۲ درصد این افراد مونث بوده اند.

۴۳ درصد از موارد ثبت شده مربوط به ازدواج اجباری به مهاجران پاکستانی مربوط می شود، ۱۱ درصد از قربانیان هندی و ١٠ درصد هم بنگلادشی هستند.

فعالان مخالف ازدواج اجباری در بریتانیا از آغاز اجرای این قانون در انگلستان و ولز استقبال کرده اند و پلیس هم گفته است که وضع قانون در این زمینه انجام وظیفه آنها را آسان تر خواهد کرد.

پدیده ازدواج اجباری علل متعددی دارد که بعضی از آنها از ملاحظات اقتصادی و اجتماعی ناشی می شود و برخی دیگر ریشه در سنت های قدیمی دارد.

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت