لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حواشی تماشای بازی ایران توسط تیم ظریف

بازی اول ایران در جام جهانی مقابل نیجریه این فرصت را فراهم کرد تا اعضای تیم هسته ای و همچنین خبرنگارانی که به همراه وزیر امور خارجه برای گفت وگوهای هسته ای به وین سفر کرده بودند، در دفتر نمایندگی ایران به تماشای فوتبال بنشینند...

روزنامه دنیای اقتصاد: بازی اول ایران در جام جهانی مقابل نیجریه این فرصت را فراهم کرد تا اعضای تیم هسته ای و همچنین خبرنگارانی که به همراه وزیر امور خارجه برای گفت وگوهای هسته ای به وین سفر کرده بودند، در دفتر نمایندگی ایران به تماشای فوتبال بنشینند.

مسئول دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه از طریق ایمیل، هماهنگی های لازم برای حضور خبرنگاران را فراهم کرده بود. ساعت 9 به وقت وین (23:30 به وقت تهران)، اعضای تیم هسته ای از جمله محمدجواد ظریف، عباس عراقچی و مجید تخت روانچی و دیگر افراد تیم مذاکره و همچنین خبرنگاران و عکاسان در اتاق مخصوص نمایندگی که گنجایش 50 نفر را داشت، بازی را با آب و تاب های مخصوص ایرانی به تماشا نشستند.

اگرچه حس و حال بازی و مصادف شدن آن با مذاکرات هسته ای موجب شده بود تا هیجان و شور ایرانی دوچندان شود اما این مساله باعث نشد که ظریف، آرامش همیشگی خود را از دست بدهد. هر چند هرازگاهی با خنده و گپ و گفت با همکاران خود، موجب برانگیختن هیجان دیگر افراد می شد.

در مقابل اما شور و هیجان مضاعف مجید تخت روانچی، مذاکره کننده ارشد ایران موجب شده بود با هر افت و خیز در بازی شاهد واکنش های متفاوت او در قامت یک دیپلمات باشیم که این هیجان، هر از گاهی به عباس عراقچی دیگر عضو بلندپایه تیم هسته ای نیز انتقال پیدا می کرد.

حضور نداشتن دکتر جمشید ممتاز حقوقدان برجسته کشور با وجود حضور همه افراد تیم هسته ای در سالن نیز در نوع خود جالب بود.

اعضای دفتر نمایندگی ایران در وین که واقع در خیابان یورگاسه در منطقه 3 وین و بالاتر از رود بزرگ دانوب بود، با آجیل و آبمیوه از حاضرین پذیرایی می کردند.

یکی از نمایندگان دفتر با دیگر همکاران خود بر سر نتیجه در حال بحث بود و می گفت اگر ایران بازی را ببرد، به همه شام خواهد داد.

اگرچه نتیجه مساوی صفر - صفر باعث شد به رغم کسب یک امتیاز ارزشمند از بازی اول و مقابل تیم نیجریه، همگی خوشحال باشند اما خبرنگاران شام را از دست دادند و مجبور شدند پس از پایان بازی به فکر تهیه شام خود باشند.

ظریف در پایان بازی گفت که این بازی اگرچه مساوی تمام شد اما برای ما حکم برد - برد را داشت.

در پایان هم ماشین های مستقر در ورودی دفتر ایران، خبرنگاران را به هتل های خود برگرداندند.

جدید ترین مطالب سایت