فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جزئیات جهش تحصیلی دانش‌آموزان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، چگونگی انجام جهش تحصیلی دانش آموزان را تشریح کرد...

هموطن: نامدار عبدالهیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت وگو با خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان چگونه است؟»، خاطرنشان کرد: تا قبل از اینکه تکلیفی به آموزش و پرورش استثنایی بدهند، اگر اولیایی می آمد و می گفت فرزندم باهوش است، به اداره آموزش و پرورش مراجعه می کرد، امتحان می داد و به یک پایه بالاتر می رفت.

وی افزود: بعداً دیدند که مراکز غیردولتی این دانش آموزان را پذیرش می کنند و مقرر شد یک پیش شرط برای آن گذاشته شود؛ بر این اساس نخست فرد باید در آموزش و پرورش استثنایی حضور یابد و او از لحاظ ضریب هوشی بررسی شود و اگر آی کیو دانش آموز بالای 120 بود، اجازه می دهیم امتحان دهد.

عبدالهیان با بیان اینکه در واقع کار مربوط به دانش آموزان عادی است که در آموزش و پرورش استثنایی انجام می شود، خاطرنشان کرد: اگر آی کیو دانش آموز عادی بالای 120 بود اجازه شرکت در آزمون جهش تحصیلی را دارد؛ ضمن اینکه دانش آموز باید کلاس اول را به پایان رسانده باشد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تأکید کرد: دانش آموزی که امکان جهش تحصیلی دارد پس از تست آی کیو در استثنایی به آموزش و پرورش می رود و آنجا به مدرسه ای معرفی می شود و در آن مدرسه برای او سوال طرح کرده و در همان روز تصحیح می کنند.

وی با بیان اینکه اگر اولیا احساس می کنند دانش آموز آنها باهوش است و نیاز به جهش تحصیلی دارد باید نخست به آموزش و پرورش استثنایی مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه در استان گیلان 900 دانش آموز بودند که ادعای جهش داشتند و پس از بررسی ها فقط 3 نفر آنها شرایط جهش تحصیلی را داشتند. 

منبع خبر: ایسنا

جدید ترین مطالب سایت