لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شرط و شروط اوباما برای کمک به عراق

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در خصوص نقش ایران برای حل بحران کنونی عراق گفت : در صورتی که تهران بتواند نقش سازنده ای برای حل این بحران بازی کند، ما از آن حمایت می کنیم...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری گفت: در صورتی که مواضع ایران همچون موضع آمریکا در قبال بحران عراق بی طرفانه و با در نظر گرفتن منافع همه گروه های عراقی باشد، کاخ سفید از آن حمایت خواهد کرد .

شرط و شروط اوباما برای کمک به عراق

وی گفت : اما اگر قرار باشد ایران صرفا با حمایت از شیعیان قصد حل این بحران را داشته باشد، نتیجه آن ممکن است به وخیم تر شدن بحران منجر شود.

اوباما درخصوص مواضع آمریکا نسبت به بحران کنونی در عراق گفت: ما قصد تغییر و تعیین دولت در عر اق را نداریم ومعتقد نیستیم که گزینه نظامی، گزینه مثبتی برای حل این بحران باشد.

وی افزود : به اعتقاد ما ؛ حل این بحران به عهده دولت و مردم عراق است، نقش آمریکا، نقش مشاروه وکمک برای حفظ یکپارچگی عراق در راستای حل این بحران است.

باراک اوباما گفت: آمریکا آماده اجرای "اقدام نظامی هدفمند و دقیق" علیه شورشیان عراق است اما در این زمینه با کنگره مشورت خواهد کرد.

وی در عین حال تاکید کرد که نیروهای آمریکایی به صحنه نبرد در عراق باز نخواهند گشت.

اوباما همچنین اعلام کرد که 300 مشاور نظامی آمریکایی برای کمک به دولت عراق به این کشور اعزام خواهند شد.

رییس جمهوری آمریکا در عین حال از رهبران عراق خواست که یک ˈدستور کار فراگیرˈ را دنبال کنند و تاکید کرد: تنها رهبران دارای یک دستور کار فراگیر می توانند عراق را برای خروج از این بحران رهبری کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق پیشتر خواستار حملات هوایی آمریکا علیه شورشیان گروه تروریستی ˈداعشˈ در عراق شده بود.

باراک اوباما گفت : جان کری رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا بزودی برای دستیابی به راه حلی برای بحران عراق راهی منطقه خاورمیانه می شود.

وی ادامه داد : عراق نباید به سرزمین تروریسم تبدیل شود و بحران در این کشور باید از طریق گفت وگو حل شود.

رئیس کاخ سفید گفت : آمریکا علاوه بر اعزام مشاوران نظامی به عراق ، اقدامات اطلاعاتی را نیز تشدید می کند و به منظور تبادل اطلاعات و هماهنگی در برنامه ریزی ها،مراکز عملیاتی مشترک در بغداد و شمال عراق ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به این که سنی ها و کردهای عراق نیز حرف برای گفتن دارند؛ تاکید کرد که عراقی ها باید بحران این کشور را با گفت و گوی داخلی حل کنند.

رئیس جمهوری آمریکا به اعزام ناو آمریکایی به منطقه اشاره کرد و گفت : در صورت نیاز وارد عمل خواهیم شد.

جدید ترین مطالب سایت