فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ایران در دومین بازی هم ایتالیا را شکست داد

تيم ملي واليبال ايران در دومين بازي خود مقابل ايتاليا در هفته پنجم ليگ جهاني واليبال به پيروزي رسيد...

هموطن: تيم ملي واليبال ايران دومين بازي خود را مقابل ايتاليا در هفته پنجم ليگ جهاني واليبال با و3 بر يک به پايان رساند.

تيم ايران دومين بازي خو مقابل ايتاليا را بدون تغيير نسبت به ديدار اول با سعيد معروف، شهرام محمودي،  مجتبي ميرزاجانپور، فرهاد قائمي،  محمد موسوي، عادل غلامي و فرهاد ظريف (ليبرو) شروع کرد و در طرف مقابل تور نيز همان بازيکمان شروع کننده بازي قبلي يعني توماس برتا،  لوکا وتوري، فيليپو لانزا، ماتئو پيانو، ميکله بارانوويچ، لوييجي رانزاتو و آندره آ جووي (ليبرو) براي ايتاليا ايستادند.

ست اول با اشتباهات هر دو تين در حمله شروع شد ولي اختلاف امتيازات تا وقت استراحت اول فقط 2 اميتاز بود. با پيش افتادن 10 بر 6 ايران،  مائورو بروتو، سرمربي ايتاليا از اولين وقت استراحت خود استفاده کرد و همين وقفه نتيجه را 11 بر 10 به سود ايران کرد. زدن سرويس هاي هدفدار و کنترل هر امتياز بازي، مشخص ترين برنامه اسلوبودان کواچ،  سرمربي تيم ملي ايران بود. وقت استراحت فني دوم در امتياز 16 بر 15 به سود ايران به دست آمد. بازيکنان ايتاليا در اين ست به مراتب کم اشتباه تر و با دريافت و دفاع داخل ميدان بهتر نسبت به بازي ظاهر شدند. بااين حال بروتو در حالي که شاگردانش 22 بر 19 عقب بودند از دومين وقت استراحت خود هم استفاده کرد تا شايد ست اول را با پيروري به پايان ببرد. امتياز 24 را لوييجي رانداتزو با سرويسي که به خارج زد به ايران داد. شهرام محمودي نيز امتيار 25 را در حالي به سود ايران کسب کرد که ايتاليا تا پوئن 22 بالا آمده بود. در اين ست مجتبي ميرزاجانپور و محمد موسوي هر کدام 4 امتياز کسب کردند. لانزا و پيانو هم هر کدام 4 امتياز به سود آتزوري ثبت کردند. بازيکنان ايران 8 و بازيکنان ايتاليا 11 اشتباه منجر به امتياز در اين ست انجام دادند.

کسب 2 اميتاز اول ست دوم باعث شد بروتو براي چند ثانيه سرش را بالا بگيرد اما چند ثانيه بعد نتيجه 2 بر 2 روي تابلو سالن آزادي ثبت شده بود. کسب امتياز سوم با اعتراض سرمربي ايتاليا و استفاده از ويدئو چک،  چند دقيقه طول کشيد. سرويس هاي ميرزاجانپور و دفاع محمد موسوي دو تيم را در امتياز 8 بر 5 به سود ايران براي وقت استراحت فني اول نزد مربيان فرستاد. در ادامه بازي و تا وقت استرحت فني دوم، بازيکنان ايران 8 امتياز و بازيکنان ايتاليا 4 امتياز کسب کردند. با زياد شدن اختلاف در اين ست، کواچ ترجيح داد شهرام محمودي را بيرون بکشد و امير غفور را جايگزين او کند. در حاليکه ايران 20 بر 12 پيش بوود نيز ميلاد عباديپور جاي مجتبي ميرزاجانپور را گرفت. اشتباهات مکرر از بازيکنان ايران و حملات بهتر از بازيکنان ايتاليا،  نتيجه را به 22 بر 19 به سود ايران رساند. امتياز 24 را غفور در يک رالي نسبتا طلاني براي ايران گرفت و دفاع دو نفره غفور موسوي نتيجه نهايي اين ست را 25 بر 19 کرد. در پايان اين ست، محمد موسوي و مجتبي ميرزاجانپور به ترتيب 9 و 7 امتياز براي ايران و فيليپو لانزا و ماتئو پيانو هر کدام 7 امتياز براي آتزوري کسب کردند. بازيکنان ايران 12 اشتباه و بازيکنان ايتاليا 18 اشتباه منجر به امتياز انجام دادند. بازيکنان ايران با 8 دفاع کامل،  برتري محسوسي روي تور نسبت به بازيکنان ميهمان داشتند. 

3 امتياز ابتداي ست سوم نسيب بازيکنان ايتاليا شد. از ابتداي اين ست،  چهره هايي هنري مثل همايون ارشادي،  احمد مهرانفر، هادي کاظمي، دانيال عبادي و پويا اميني نيز به تماشاگران اضافه شدند. ثبت امتياز 12 بر 6 به سود ايتاليا و اشتباهات مکرر بازيکنان ايران نشان مي داد آنها حداقل در اين ست تمايل چنداني براي پيروزي ندارند. با رسيدن تيم ايتاليا به امتياز 17 ، محمودي و ميرزاجانپور به ترکيب اصلي تيم برگشتند تا شايد جبران مافات کنند اما فايده اي نداشت. امتياز 25 را ميرزاجانپور با سرويس خود به ايتاليا داد. ايتاليا علاوه بر زياد شدن اشتباهات بازيکنان ايران از سرويس هاي خوبي هم در اين ست بهره برد تا در نهايت 25 بر 19 برنده شد. تعداد اشتباهات بازيکنان ايران در اين ست به 25 رسيد.

اميتازات اوليه اين ست هم به نام آتزوري ثبت شد اما کسب 3 امتياز خانگي براي صعور شاگردان کواچ به مرحله نهايي ليگ جهاني ضرورري و غير قابل گذشت بود. از نکات جال اين ست، برچيدن سيستم ويدئو چک به دستور ناظر بازي بود. بازيکنان ايران در اين ست با ترميم روحيه خود و تشويق هاي بي امان تماشاگران به جريان بازي برگشتند و 22 بر 15 از حريف پيش افتادند.

منبع خبر: ورزش3

 

جدید ترین مطالب سایت