لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بیمه ها در برخورد با بیمارستان ها تنگ نظرند

رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان تصریح کرد: ماموران بیمه ها در بررسی نسخ تجویز شده توسط بیمارستان ها تنگ نظری به خرج می دهند.دکتر علی ربانی در گفت و گو با خبرنگار شفاف درخصوص چگونگی پرداخت تعهدات و اعتبارات توسط سازمان های بیمه گر در اجرای طرح تحول نظام سلامت، اظهار کرد...

دکتر علی ربانی در گفت و گو با خبرنگارشفاف درخصوص چگونگی پرداخت تعهدات و  اعتبارات توسط سازمان های بیمه گر در اجرای طرح تحول نظام سلامت، اظهار کرد: وزیر بهداشت، مسوولین این وزارتخانه و افرادی که عهده دار اجرای این طرح در کشور هستند، همگی به این حقیقت واقف اند که چنانچه وزارت بهداشت و درمان و سازمان های بیمه گر بدهی های خود را به بیمارستان هایی که موظف به خدمات رسانی به بیماران بیمه شده آنها هستند را پرداخت کنند، کیفیت این خدمات افزایش و درنتیجه وضعیت سلامت کشور بهبود خواهد یافت.

وی ادامه داد: درصورتی که این دستگاه ها تعهدات خود را در تامین اعتبارات لازم جهت اجرای طرح تحول سلامت انجام ندهند و بیمارستان های دولتی بویژه آنهایی که مراجعه کنندگان بسیار و با شرایط ویژه ای را مورد پذیرش قرار می دهند با مسوولینی طرف باشند که تعهد و تعقل کافی را نسبت به بیمه شدگان خود نداشته باشند، دچار مشکل خواهند شد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: چطور می توان پذیرفت که خدمات بسیار تخصصی برای بیماران صورت گیرد و بیمه ها به بهانه ها و شیوه های مختلف آن منابع را کم کنند اما متاسفانه اغلب شاهد بروز این موارد از سوی سازمان های بیمه گر در نظام سلامت کشور هستیم. در حالی که باید توجه داشت چنانچه خدمات ارائه شده به مردم در حوزه سلامت و بهداشت گسترده و با کیفیت بالا باشد، در چند سال آینده وضعیت سلامت مردم بهتر شده و در نتیجه هزینه های بیمه ها کاهش خواهد یافت.

رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان با بیان اینکه مامورانی که از سوی بیمه ها مسوول بررسی نسخ تجویز شده توسط این مرکز هستند، گاهی تنگ نظری بسیاری به خرج می دهند، گفت: افرادی که از جانب سازمان های بیمه گر اقدامات بیمارستان های دولتی را رصد کرده و خدمات ارائه شده را محاسبه می کنند، نباید تنگ نظری کنند؛ چراکه افزایش کیفیت خدمات نیازمند صرف هزینه های بیشتر است اما به همان میزان رضایتمندی و سلامت مردم نیز بیش از پیش تضمین می شود. 

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر بیمارستان های دولتی به رغم دریافت اعتبارات اندک خدمت رسانی خوبی دارند و اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در آنها نیازمند توجه ویژه به تامین هرچه بیشتر هزینه های جاری این مراکز است. باید به خاطر داشت هر مقدار هم که در بیمارستان های دولتی هزینه شود، برای تامین سلامت مردم پول ناقابلی است و بیمه ها نباید فکر نکنند که پول خود را در این زمینه به هدر می دهند؛ بلکه هزینه های کنونی برای افزایش سطح سلامت جامعه نوعی سرمایه گذاری در سال های آتی برای این سازمان ها محسوب می شود.

 

جدید ترین مطالب سایت