لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افت و خیز بورس در دامنه‌های محدود

بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد گرايش بازار از جو متعادل به سوي ركود و افت شاخص بود.در بازار ديروز هر چند شاخص تعادل نسبي خود را با كاهش 68واحدي حفظ كرد اما حجم اندك معاملات و نبود تقاضا در بازار نويددهنده يك دور جديد كاهش در بازار ارزيابي مي شود...

اكثر كارشناسان نزديكي ماه رمضان و همچنين اوج گيري فصل مجامع را دليل ضعف بازار ارزيابي مي كنند. در همين حال بازار از كمبود شديد نقدينگي و مسائل سياسي نيز متاثر بوده و در انتظار مذاكرات پيش رو است.در بازار ديروز در تحولات سياسي وزير امور خارجه كشورمان با ارزيابي مذاكرات آتي با كشورهاي 1+5 عنوان كرد هنوز احتمال خوبي مي دهم كه اگر طرف مقابل وارد مذاكره جدي شود به نتيجه مناسب براي هر دو طرف مي رسيم و اگر توافق نشود، به سياست هاي قبل بر مي گرديم.

در همين حال در تحولات اقتصادي معاون اقتصادي وزير اقتصاد با تاكيد بر اينكه رونق به بخش توليد با تصويب لايحه حمايت از توليد ملي بازخواهد گشت، گفت:  اين لايحه تا هفته آينده نهايي مي شود.در همين حال يكي از موضوعات نگران كننده در بازار ديروز شرايط صندوق توسعه بازار بود؛ در حالي كه ابتدا گفته مي شد اين صندوق با تامين نقدينگي فوري به ميزان هزار و 50ميليارد تومان و در مراحل بعدي گسترش آن تا 5هزار ميليارد تومان در بازار نقش بازار گرداني را ايفا خواهد كرد.

ديروز مدير صندوق توسعه بازار سرمايه از تزريق نامنظم منابع به اين صندوق توسط شركت هاي حقوقي بانكي و بيمه اي خبر داد. در بازار ديروز در گروه پتروشيمي مديرعامل هلدينگ خليج فارس گفت: تاكنون برآورد زماني و ريالي در مورد احداث پالايشگاه بيدبلند 2 انجام نشده زيرا بايد تشريفات لازم براي واگذاري اين طرح به هلدينگ صورت پذيرد اما اين پروژه با توسعه پتروشيمي گچساران پيش خواهد رفت.عادل نژاد سليم مدير عامل هلدينگ خليج فارس در گفت وگو با خبرگزاري فارس با اشاره به اينكه هنوز به پروژه احداث پالايشگاه بيد بلند 2 ورود پيدا نكرده است گفت: در ابتدا بايد تشريفات اوليه انجام و پس از آن هزينه ساخت اين پالايشگاه برآورد شود به همين دليل هنوز مراحل اوليه انجام نشده است و مشخص نيست كه احداث اين پالايشگاه چه مقدار هزينه و چه مقدار زمان نياز دارد.

در همين حال بازار ديروز شاهد انتشار خبرهاي اوليه اي در مورد بازگشايي نماد خليج فارس بود؛ گفته مي شود خليج فارس با انتشار اطلاعيه شفاف سازي به تالار بورس باز مي گردد.بهبود عملكرد پتروشيمي برزويه و مبين و برنامه عرضه سهام شركت هاي زير مجموعه هلدينگ در بورس و فرابورس منجر به بازگشايي اين نماد خواهد شد.

در گروه لاستيكي جلسه مجمع عمومي عادي سالانه شركت ايران ياسا تاير و رابر با تقسيم سود سه هزار ريالي هرسهم به كار خود پايان داد.در گروه معدني مجمع عمومي عادي سالانه شركت معادن منگنز ايران تشكيل شد كه در آن سود نقدي 100 ريالي بين سهامداران تقسيم شد.در گروه تجهيزات شركت آذرآب در جديدترين گزارش خود پيش بيني سود هر سهم را براي سال جاري از 186 ريال به 255 ريال به علت اجراي عمليات قراردادهاي منعقده در سال 1393، افزايش داده است.

به اين ترتيب سود اعلامي با افزايش 43 درصدي نسبت به سود سال قبل همراه است.در مجموع بازار ديروز بازاري متعادل با شاخص منفي و كم رمق بود كه در آن ارزش معاملات در بورس به 74ميليارد تومان و فرابورس به 176ميليارد تومان بالغ شد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

جدید ترین مطالب سایت