فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

امشب ایران در برزیل می ماند؟/ کی روش: بازی با بوسنی فینال ماست

در آستانه آخرین دیدار ایران در مرحله نخست جام جهانی ۲۰۱۴ ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بازی با بوسنی فینال ماست و امیدوارم داور هم در سطح جام جهانی باشد و منصفانه عمل کند نه آن طور که تاکنون اتفاق افتاده است...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  کارلوس کی  روش در نشست خبری پیش از دیدار با تیم ملی فوتبال بوسنی  و هرزگوین اظهار داشت: این بازی خیلی مهمی  برای ما‬‎ست. ‫ما توقعات زیادی داریم و همه می دانیم که هنوز در صعود به مرحله بعد به روی ایران باز است. ما به این فکر می کنیم که باید یک بازی دیگر انجام دهیم و می خواهیم سعی مان را مقابل یک تیم خوب با بازیکنان خوب انجام دهیم. متاسفم برای بوسنی که حذف شد اما مطمئنم فردا بهترین بازی خودشان را انجام می دهند.

امشب ایران در برزیل می ماند؟/ کی روش: بازی با بوسنی فینال ماست

وی در خصوص اینکه آیا ایران برای بازی فردا با مهاجمان بیشتری به میدان می رود، خاطرنشان کرد: نه، فکر نمی کنم. باید سبک بازی خودمان را عوض کنیم. نکته مهم این است که نبازیم ولی باید واقع بینم باشیم. نباید حس واقع بینی را از دست بدهیم. باید بدانیم کجا هستیم و برابر چه کسانی بازی می کنیم. ما برابر تیمی بازی می کنیم که پر از بازیکنان با تجربه بین المللی است‬.

او ادامه داد: در هر 2 بازی قبلی واقع  بینانه بازی کردیم و فرصت هایی برای برد داشتیم‬‎ ‫اما متاسفانه به خصوص در دیدار دوم مقابل آرژانتین که بازی مشکلی بود نتوانستیم از موقعیت هایمان استفاده کنیم. ‫وقتی مقابل بهترین بازیکن جهان بازی می کنید و داور هم کار خودش را انجام نمی دهد کار برای ما مشکل می شود. ما باید سعی مان را مقابل تیم خوب بوسنی بکنیم. می دانیم بوسنی در اروپا چقدر خوب بوده و چه مهاجمان خوبی داشته بنابراین لازم نیست مهاجمان را عوض کنیم. ما در سیستم  مان 3 مهاجم جلو داریم، البته در زمان دفاع مدافع هم داریم اما مهم این است که متوازن باشیم و بهترین بازیکنان در زمین باشند اگرچه بهترین بازیکن تیم ایران روحیه آنهاست‬‎.

‫سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه در ورزشگاه بازی ایران و بوسنی گل زیادی زده شده و آیا شما هم مثل هلند می توانید خوش شانس باشید؟عنوان کرد: بله

البته ما به دنبال گل زیاد نیستیم بلکه به دنبال فوتبال خوب هستیم. با فوتبال خوب می توانیم صعود کنیم. باید تمرکز ما روی بازی باشد، بعد گل هم می آید اما اگر فقط به فکر گل زدن باشید نتیجه خوبی نخواهد داشت. تمرکز ما نباید روی نتیجه باشد‬‎ ‫بلکه تمرکز ما باید روی عملکرد باشد. بازی قبل ما روحیه و عملکرد خوبی داشتیم باید روحیه و عملکرد خود را بهتر کنیم امیدوارم تمام تیم ها و بازیکنان کار خودشان را به خوبی انجام دهند.

کی روش تصریح کرد: متاسفانه داوران خوبی نداشته ایم و تاکنون این نتایج به خاطر داوری بد رقم خورده است. ‬‎‫اگر داوری خوب بود ما 4 امتیازی بودیم. امیدوارم ایران و بوسنی هر 2 فوتبال خوبی بازی کنند و داور هم در سطح جام جهانی باشد و منصفانه عمل کند نه آن طور که تاکنون اتفاق افتاده است. ‫با احترام می گویم و می دانم که باید در مودر داور محتاط باشم اما فکر می کنم داور صربستانی رک بگویم داور مناسبی نیست و این واقعا امید ما را کمتر کرده است. در مورد مسابقه فردا ‫امیدوارم برای تیمی مثل  ما با تمام کوشش های ماه های اخیر، داور با احترام و انصاف با آن رفتار کند. ‫در جام جهانی قبل، 22 سرمربی کار خودشان را از دست دادند. این بار هم چنین می شود، ‫بنابراین داورها باید احساس مسئولیت داشته باشند و آنها هم بدانند با اشتباه نمی توانند کارشان را نگاه دارند.

سرمربی تیم ملی کشورمان در خصوص نتیجه بازی نیجریه و آرژانتین اظهار داشت: من چیزی علیه نیجریه ندارم، برعکس خیلی از فوتبال آفریقا لذت می برم. خودم آفریقایی هستم اما با احترام می گویم فردا اگر آرژانتین ببرد، موقعیت ما را برای صعود بهتر می کند. من به بازیکنانم گفتم که باید بهترین بازی را انجام دهیم. بقیه کار دست خداست. ما باید تلاش کنیم و با اراده بهترین بازی را در آخرین دیدار این مرحله انجام دهیم. باید تنش ها را کنار بگذاریم.‬‎ ‫یک لطیفه می گویم. مردم گاهی می گویند سرنوشت گاهی حقیقت را کج می  نویسد. بدبختانه در آرژانتین کسی به نام مسی است که کار سرنوشت را به هم زد اما امیدوارم فردا کسی باشد که این کار را بکند. معتقدم هر تیمی بهترین بازی را کند مستحق پیروزی است. پاپ هم آرژانتینی و به خدا نزدیک است ‫اما ما فردا تمرکزمان روی فوتبال است و نتیجه با خداست. ما مسی را نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که داور در بازی با آرژانتین یک پنالتی نگرفت. در بازی بوسنی هم گل بوسنی و یک پنالتی برای این تیم گرفته نشد. عکسی نشان می دهد داور با دروازه بان نیجریه شادی کرده و با این وجود آیا به اتفاقات گروه خودتان مشکوک نیستید؟ گفت: نه فکر نمی کنم. چنین چیزهایی به ذهن من نمی آید. منظورم این است که بعضی داورها آمادگی و تجربه بیشتری دارند. با سرعتی که بازی دارد به عنوان شخصی با 30 سال تجربه در فوتبال فکر نمی کنم بدون تکنولوژی آینده ای برای فوتبال باشد. این مسئله فقط داور نیست. سرعت بازی خیلی زیاد شده و این اشتباهات داوری در آینده ادامه خواهد داشت و داور می داند اعتبار خودش را مقابل میلیون ها نفر از دست خواهد داد. من نشنیدم که داورها هیچ کار خلافی کرده باشند ولی بعضی اتفاقات خیلی با سرعت می افتد. نمی گویم توطئه بوده اما سرعت بازی به قدری زیاد است که برای داوران مشکل است.

امشب ایران در برزیل می ماند ؟

تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت ۲۰و سی دقیقه امشب می تواند با پیروزی برابر بوسنی و صعودش از گروه F رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴رؤیای ایرانی ها را محقق کند.

امشب ایران در برزیل می ماند؟/ کی روش: بازی با بوسنی فینال ماست

شاید اگر 10 روز پیش از خوش  بین ترین فوتبال  دوست ایرانی هم سؤال می شد که شاگردان کی  روش به مرحله حذفی جام جهانی 2014 صعود می  کنند، با یک پوزخند، پاسخی منفی می داد و سر اینکه تیم ملی از حریفان چند گل می خورد، بحث می کرد. اما امروز ورق برگشته تیم ملی شانس صعود دارد . در شرایطی که تیم هایی چون انگلیس، اسپانیا، کامرون و ... خیلی زود بلیت بازگشت به خانه را رزرو کرده اند، تیم کی  روش همچنان شانس صعود و زندگی در سرزمین فوتبال را دارد و برای رسیدن به این هدف با تمام توان چهارشنبه  شب به دیدار بوسنی می رود.

تیم ملی چطور صعود می کند؟

با شکست یک بر صفر ایران مقابل آرژانتین و برتری یک گله نیجریه مقابل بوسنی و هرزگوین در دور دوم از مرحله گروهی جام جهانی 2014، صعود آلبی سلسته ( آرژانتین ) از گروه F این مسابقات قطعی شد و نیجریه چهارامتیازی بالاتر از ایران یک  امتیازی در آستانه صعود قرار گرفت. تیم ملی فوتبال کشورمان با این شرایط تنها در صورتی به مرحله یک  هشتم نهایی جام جهانی صعود می کند که در دیدار با بوسنی پیروز شود و نیجریه از دیدار با آرژانتین عایدی نداشته باشد.

البته اگر ایران با نتیجه یک بر صفر پیروز و نیجریه با یک گل مغلوب یاران مسی شود،  شرایط دو تیم در جدول رده  بندی گروه F جام جهانی یکسان خواهد شد. اگر این نتایج در دیدارهای پایانی گروه F رقم بخورد، جدول رده بندی این گروه به  شکل زیر در خواهد آمد:

1 ــ آرژانتین 9 امتیاز

2 ــ ایران 4 امتیاز ــ تفاضل گل صفر، یک گل زده و یک گل خورده

3 ــ نیجریه 4 امتیاز ــ تفاضل گل صفر، یک گل زده و یک گل خورده

4 ــ بوسنی بدون امتیاز

فیفا برای رده بندی تیم  ها در هر گروه، نخست امتیاز آنها را مدنظر قرار می دهد و پس از آن عواملی چون تفاضل گل، تعداد گل زده و بازی رودررو در چیدمان هر گروه تأثیرگذار است اما اگر دو تیم شرایطی مشابه داشته باشند،  قرعه کشی تعیین کننده تیم برتر خواهد بود. با این اوصاف اگر ایران در بازی آخر با یک گل پیروز و نیجریه با یک گل مغلوب شود،  شرایط دو تیم از هر نظر مساوی خواهد بود که در آن شرایط قرعه کشی تیم برتر را مشخص می  کند.

در انتظار نمایشی متفاوت از تیم کی  روش

تیم ملی فوتبال کشورمان در دو دیدار اخیر خود مقابل نیجریه و آرژانتین نشان داد، تیمی منسجم در فاز دفاعی است که سخت گل می خورد. در نیمه دوم دیدار با آرژانتین نیز شاگردان کی  روش توانایی هجومی خود را به رخ کشیدند و نشان دادند می  توانند حمله کنند، حتی به دروازه تیمی چون آرژانتین که یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی است. با توجه به اینکه تیم ملی در دیدار با بوسنی برد می خواهد، باید در انتظار نمایشی دیگر از شاگردان کی  روش باشیم، نمایشی با میل تهاجمی بیشتر.

بوسنی که با دو شکست مقابل آرژانتین و نیجریه به اژدهایی خاموش (اژدها لقب تیم بوسنی است)  تبدیل شده است، بدون توجه به نیاز تیم ملی و ترس از باخت و حذف برای اعاده حیثیت بازی می کند. بی انگیزگی بوسنی اگر با میل و انگیزه شاگردان کی  روش برای تاریخ  سازی پاسخ گفته شود، رسیدن به سه امتیاز بازی دور از ذهن نیست.

سرمربی بوسنی و هرزگوین: پیروزی مقابل ایران برای ما مهم است/ تبانی نمی کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین هم با اشاره به اینکه این تیم در دیدار مقابل نیجریه و آرژانتین فرصت های زیاد گلزنی را از دست داد، گفت: پیروزی مقابل ایران برای ما مهم است.

امشب ایران در برزیل می ماند؟/ کی روش: بازی با بوسنی فینال ماست

" سافت سوسیچ " در نشست خبری پیش از بازی تیم های ملی فوتبال ایران و بوسنی و هرزگوین اظهار داشت: یقین دارم در صورت پیروزی مقابل ایران، استقبال پرشوری از ما در کشورمان خواهد شد.

این مربی با اشاره به اینکه تیم فعلی بوسنی و هرزگوین نخستین نسل این کشور است که در جام جهانی حاضر می شود، گفت: به تجارب‎ بیشتر بین المللی نیاز داریم.

سوسیچ در خصوص روش دفاعی تیم ایران در دو دیدار مقابل نیجریه و آرژانتین عنوان کرد: می دانم که ایران، فردا بیشتر از دیگر دیدارها هجومی بازی خواهد کرد اما پیروزی برابر ما نمی تواند صعود آنان را قطعی کند، چرا که ممکن است نیجریه، آرژانتین را سورپرایز کند!

وی گفت: ایران تیم خوبی است که برای آرژانتین مشکلات زیادی ایجاد کرد و بازیکنان ما این مساله را به خوبی می دانند.

جدید ترین مطالب سایت