فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اسپری داوران در جام جهانی 2014 از چه موادی تشکیل شده؟

داوران جام جهانی 2014 در ضربات آزاد از اسپری های ناپدید شونده برای مرتب کردن دیوار دفاعی استفاده می کنند. دانستن چگونگی عملکرد این اسپری می تواند جالب توجه باشد...

هموطن: اگر بازی های جام جهانی را دنبال می کنید، حتما دیده اید که در ضربه های آزاد، داورها از اسپری هایی برای کشیدن یک خط استفاده می کنند تا بازیکنان پشت آن بایستند. این اسپری ها "ناپدید شونده" هستند. ماده موجود در این اسپری ائروسل شده است. یعنی تبدیل به حالتی شده که بتوان آن را اسپری کرد. این ماده به صورت موقت (یک دقیقه ) قابل دیدن است. از این تکنولوژی چند سال است که در لیگ MLS (لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا و کانادا) استفاده می شود اما برای اولین بار است که در جام جهانی استفاده شده تمایل بازیکنان برای جلو آمدن به هنگام ساختن دیوار دفاعی زیاد است و به همین دلیل این اسپری ساخته شده است.

پابلو سیلوا، روزنامه  نگار و تاجر آرژانتینی مدل دیگری از این اسپری را به نام " 9:15 Fairplay" تولید کرده است. این عدد به مقدار فاصله دیوار دفاعی با توپ که 9 متر و 15 سانتیمتر است، اشاره دارد.

پل رجر، یکی از مدیران انجمن داوران حرفه ای در مصاحبه با CNN گفته است: ما احساس می کنیم که این اسپری های ناپدید شونده بسیار مفید هستند و بازیکنان را وادار می کنند تا فاصله خود را با توپ حفظ کنند.

اسپری ناپدید شونده شامل مخلوطی از گازهای بوتان، ایزو بوتان، گاز پروپان آب عامل کف ساز و مواد دیگر می شود. بوتان بعد از مدتی بخار می شود و تنها آب روی چمن باقی می ماند.

منبع خبر: سایت خانه ورزش

جدید ترین مطالب سایت