لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رضا عطاران و کلاشینکفش

حرف های کارگردان "کلاشینکف" درباره سانسور فیلم اش: «دو برابر بقیه می فروشد»

هموطن: فیلم 8 دقیقه نسبت به نسخه جشنواره کوتاه شده است. این 8 دقیقه، تقریباً نیمی  توسط ارشاد و نیمی  دیگر به دلیل ریتم فیلم و تایم فیلم خودم کم کردم.

رضا عطاران و کلاشینکفش

این روزها سعید سهیلی حسابی مشغول آماده سازی تدارکات اکران فیلم «کلاشینکف» است. به گفته سهیلی این فیلم که قرار است پس از پایان ماه رمضان در اکران عید فطر به سرگروهی سینما آفریقا روانه سینماها شود تبلیغاتش از ابتدای ماه رمضان آغاز خواهد شد. 

اما گویا فیلم نسبت به نسخه ای که در جشنواره به نمایش درآمده تغییراتی داشته است: «فیلم 8 دقیقه نسبت به نسخه جشنواره کوتاه شده است. این 8 دقیقه، تقریباً نیمی  توسط ارشاد و نیمی  دیگر به دلیل ریتم فیلم و تایم فیلم خودم کم کردم. چیز خاصی نبود و با تفاهم این تغییرات انجام شد و تمام اتفاقاتی که افتاد پیشنهادی بود که به من دادند و من این پیشنهادات را پذیرفتم و انجام دادم و هیچ حکم و هیچ دستوری وجود نداشت. نظراتی را که شورای پروانه نمایش اعلام کردند را به صلاح فیلم دیدم و اعمال کردم. تایم فیلم بالا بود قبل از جشنواره هم خواستم این کار را انجام دهم، اما گفتم بر اساس بازخورد تماشاچی این کار را انجام دهم که بعد از بازخورد احساس کردم نیاز است که تایم فیلم کوتاه شود.»

 نکته دیگری که با سهیلی در میان  می گذاریم این است که باتوجه به اکران قریب الوقوع «رد کارپت» به کارگردانی رضا عطاران و حضور او به عنوان بازیگر اصلی آن فیلم و این که عطاران در فیلم سهیلی هم یکی از نقش های اصلی آیا نمی ترسد که اکران تقریباً هم زمان این دو فیلم به فیلم او ضربه بزند آن هم در حالی که فیلم عطاران کمدی و فیلم او یک درام اجتماعی است. پاسخ سهیلی در این خصوص جالب است: «البته این دو فیلم همزمان اکران نمی شود. ابتدا رد کارپت اکران  می شود یعنی از اوایل ماه مبارک رمضان و پایان آن اکران فیلم کلاشینکف آغاز  می شود. این دو فیلم نه کمکی به هم  می کند و نه صدمه ای به هم  می زند و به هیچ وجه همزمان نیست. من آن فیلم را ندیدم. اما کلاشینکف نسبت به همان فیلم و فیلم هایی که همزمان اکران  می شود فروشش 2 برابر است.»

او در حالی این اطمینان را در خصوص «کلاشینکف»  می دهد که به گفته خودش سایر فیلم هایی هم که در عید فطر اکران خواهند شد قطعاً فروش خوبی خواهند داشت: «باتوجه به این که عید را خوب شروع کردیم اما اکران قبل از عید فطر به دلیل بازی های جام جهانی که در پیش است و بعد ماه مبارک رمضان نتوانست فروش خوبی داشته باشد. فکر  می کنم اکران عید فطر استارت خوب و مجددی باشد برای فروش سینمای ایران بعد از افول چند ماهه به دلیل امتحانات و بازی های جام جهانی. اگر فیلم خوب و جذاب اکران شود مردم تشنه فیلم های نو و جدید و بفروش هستند که در عید فطر اکران  می شود. برای رفع خستگی ماه مبارک رمضان مردم به سینما هجوم  می آورند و همه فیلم های عید فطر از سود فروش متوسط رو به بالا برخوردار هستند. فیلم های اکران شده در عید فطر جذاب هستند و فروش بالایی دارند.»

به گزارش صبا سهیلی در خصوص نقش رضا عطاران در این فیلم و این که به نظرش عطاران بهتر است کمدی بازی کند یا جدی هم به صبا گفت: «آقای عطاران در فیلم دهلیز بهروز شعیبی به عنوان نقش جدی هم موفق بود. اما قطعاً تماشاچی بازی در نقش طنز را بیشتر استقبال  می کند و رضا عطاران طنز را تماشاچی بیشتر دوست دارد تا رضا عطاران تلخ را. فکر  می کنم باتوجه به نقش طنزی که در کلاشینکف دارد تماشاچی بیشتر دوست داشته باشد.»

سهیلی در حال حاضر 3 فیلمنامه در دست بررسی دارد تا اگر یکی از آن ها به نتیجه رسید کار ساخت فیلم جدیدش را آغاز کند و در جشنواره سی و سوم هم حضور داشته باشد. اما کلاشینکف داستانش از این شروع  می شود که جوانی به دلیل تجاوز به خواهرش دست به قتل شوهر خواهرش که به نوعی در این ماجرا دخیل بوده می زند و مجبور می شود با اسلحه همراه خواهر لالش در شهر سرگردان شود. او از سوی پسرهای مقتول مدام تهدید می شود و به اجبار در تهران به دنبال پناهگاهی می گردد.

پسر جوان با راننده ای (رضا عطاران) همراه می شود و در درگیری با پسرهای مقتول از پا درمی آید. خواهر کوچک او همراه با راننده زندگی تازه ای را شروع می کند. در این فیلم علاوه بر عطاران ساعد سهیلی، جمشید هاشم پور، فرهاد اصلانی، شفایق فراهانی و شهرام حقیقت دوست حضور دارند.

منبع خبر: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت