لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دعوت جان کری از مخالفان خارج نشین سوری به حضور در عراق

وزیر امور خارجه آمریکا امروز در شهر جده عربستان خواستار ایفای نقش گروههای مخالف سوری برای نبرد با گروه داعش در عراق شد...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جان کری بین گروههای مخالف سوری تفکیک قائل شده و گروهی از آنها را به اصطلاح خود میانه رو خواند و گفت: مخالفان سوری میانه رو می توانند نقشی در مبارزه با گروه داعش که به مناطق بسیاری از عراق حمله کرده اند، ایفا کنند.

جان کری پس از دیدار امروز خود با احمد الجربا رئیس گروه مخالفان خارج نشین سوریه موسوم به "ائتلاف مخالفان سوری" در شهر جده عربستان افزود: مخالفان سوری میانه رو می توانند نقش مهمی در مبارزه با داعش در سوریه و همچنین عراق ایفاء کنند.

به نوشته روزنامه الوسط بحرین، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: الجربا نماینده قبیله ای بزرگ در عراق است و در این کشور افرادی را می شناسد و دیدگاه وی و برای پیشبرد کارها بسیار مهم است.

جان کری همچنین از تعامل بیش از پیش آمریکا با این مخالفان خبرداد.

این اظهارات درحالی مطرح شد که کاخ سفید از کنگره آمریکا بودجه ای به ارزش 500 میلیون دلار برای آموزش و مسلح کردن مخالفان سوری  درخواست کرد.

آمریکا همچنین اذعان کرده است، از آغاز بحران سوریه سلاح هایی به ارزش 287 میلیون دلار برای گروه های مخالف در سوریه ارسال کرده است و سازمان اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) نیز محرمانه در اردن به آموزش نظامی این گروهها واعزام آنها به سوریه می پردازد.

الجربا نیز از آمریکا درخواست کرده است که کمک های بیشتری برای نیروهای این گروه در سوریه بفرستد.

کری همچنین امروز با عبدالله بن عبدالعزیز، رئیس رژیم آل سعود دیدار و درباره تحولات منطقه به ویژه عراق و سوریه گفت وگو کرد.

رسانه های رسمی سعودی تاکنون جزئیاتی درباره محتوای این دیدارمنتشر نکرده ند.

برخی منابع خبری و اطلاعاتی پیشتر فاش کردند که عربستان، قطر و ترکیه از گروههای تروریستی در سوریه از جمله النصره و داعش حمایت مالی و تسلیحاتی می کنند.

عربستان نیز به طور علنی پیشتر حمایت مالی و تسلیحاتی خود را از این گروهها در سوریه اعلام کرده بود.

چندی پیش نیز مسئولان احزاب مخالف دولت ترکیه اعلام کردند، دولت ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان از گروه داعش حمایت تسلیحاتی کرده و روند ورود آنها به عراق و سوریه را تسهیل کرده است.

ترکیه همچنین افراد زخمی شده این گروه در سوریه را در بیمارستانهای ترکیه مداوا کرده است.

رژیم صهیونیستی نیز تاکنون صدها نفر از افراد زخمی این گروهها را در سوریه ، در بیمارستانهای خود مداوا کرده است و هماهنگی بین این رژیم و گروههای تروریستی در سوریه در جریان است.

جدید ترین مطالب سایت