لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جنگنده‌های روسی معادلات عراق را برهم زدند

یک رسانه عراقی ضمن تمجید از تصمیم نوری المالکی در خرید جنگنده های سوخو از روسیه برای استفاده از آنها در جنگ با داعش آن را برهم زننده توطئه ها علیه عراق دانست...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه الحوارالمتمدن در گزارشی با عنوان معادلات سیاسی و نظامی پس از ورود جنگنده های روسی به عراق آورده است: تصمیم دولت عراق در گرایش به روسیه برای خرید سلاح مورد نیاز که وحدت اراضی و نظام دموکراتیک آن را حفظ کند تصمیمی درست و صد در صد صحیح است هر چند دیر صورت گرفته است.

این رسانه عراقی می نویسد: ورود جنگنده های روسی به آسمان عراق واستفاده از آنها علیه داعش تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم بر اوضاع سیاسی و نظامی کشور دارد.این تصمیم در واقع به مثابه زلزله ای برای همه توطئه گران است و ورود این جنگنده ها در این برهه حساس و به کارگیری آنها در جنگ کنونی معادلات سیاسی و نظامی را برهم خواهد زد.

واقعیت این است که توطئه نگه داشتن عراق بدون پوشش و سامانه دفاعی پیشرفته موضوعی است که همه طرف ها داخلی، منطقه ای و بین المللی در آن نقش داشته اند و هر طرفی دلایل خاص خود را داشت.

مخالفت کشورهای همسایه با تجهیز عراق به سلاح پیشرفته با دلایل اقلیم کردستان به این سلاح متفاوت است و همه می دانند که هدف مسعود بارزانی برای محروم کردن عراق از نیروی هوایی و دفاعی پیشرفته تسلط کامل بر کرکوک ومناطق مورد مناقشه و الحاق آن به کردستان بوده است.اگر بارزانی می دانست که ارتش عراق توان مقابله با طمع ورزی های وی را دارد و با گرایش های جدایی طلبانه وی مقابله می کند هرگز جرات اتخاذ سیاست خصمانه ضد عراق و ملت آن نمی کرد.

بدون شک تصمیم دولت عراق در خرید این جنگنده ها و شرط گذاشتن برای تحویل سریع آن به عراقی ها آثار ویرانگری بر مسعود بارزانی و گرایش های توسعه طلبانه وی خواهد داشت.این تصمیم به مثابه صاعقه ای بر سر مسعود بارزانی و همه خائنان به عراق است.مسعود بارزانی که به دنبال قانع کردن آمریکا برای ندادن سلاح مورد نیاز به عراق است نمی تواند روس ها را با توجیه غیر منطقی اش قانع کند.

این رسانه عراقی در ادامه بیان کرد: دولت نوری المالکی به خوبی می داند که تعلل آمریکایی ها برای تحویل سلاح مورد نیازعراق بخشی از توطئه علیه عراق است با هدف تجزیه آن به سه منطقه کردی، سنی و شیعی است و از همین رو این تصمیم سرنوشت ساز را گرفت.علت به کارگیری جنگنده های کارکرده این است که سلاح جدید برای ساخت، تحویل و به کارگیری به زمان زیادی نیاز دارد و هدف تحویل سریع و به کارگیری آن درجنگ کنونی و توقف توطئه است.زمان وقت کشی نیست و بنابراین سلاح کار کرده مانعی ندارد.

جدید ترین مطالب سایت